Connect with us
Thajsko

Koronavirus

Thajsko rozšířilo Sandbox model na další destinace. Po týdnu mohou očkování turisté z Phuketu na jiný ostrov

Thajsko rozšířilo Sandbox model na další destinace. Po týdnu mohou očkování turisté z Phuketu na jiný ostrov

Thajsko otevřelo v červenci své nejpopulárnější destinace bez karantény. Podmínkou bylo naočkování 70 % obyvatel. Od 1. července už nemusí turisté na Phuketu trávit první dva týdny karantény a mohou vycestovat i do jiných částí Thajska. Nově rozšířili model na Phuket Sandbox 7 + 7 Extension. Po 7 dnech se turisté mohou z Phuketu přesunout na dalších 7 dnů do jiné vybrané destinace.

Reklama

Povinnost předložit ostatní dokumenty zůstává nezměněna. Občané ČR, kteří chtějí do Thajska přicestovat jako turisté, mají povolený vstup i v rámci systému osvobození od vízové povinnosti. To platí při délce dovolené méně než 30 dní. Musí však požádat o certifikát ke vstupu (COE) a splňovat další stanovené podmínky vstupu včetně požadovaných dokumentů.

Thajsko

Thajsko a podmínky vstupu v roce 2021

Thajsko má poměrně specifická pravidla při vstupu do země, která se neobejdou bez 14denní karantény. Vyžaduje příslušná víza, pokud cestující nepřijíždí do země v rámci systému osvobození od vízové ​​povinnosti, který se vztahuje na 30 dní pobytu od data vstupu, certifikát ke vstupu (Certificate of Entry) vydaný thajskými orgány, negativní PCR test na COVID-19, který není starší než 72 hodin, doklad o ubytování v státem určených karanténních zařízeních, zdravotní pojištění ve výši minimálně 100 000 USD, které pokrývá i veškeré náklady spojené s případnou léčbou COVID-19 a vyplnění deklarace.

Některé letecké společnosti však mohou od cestujících vyžadovat i další doklady, případně uplatňovat svá vlastní pravidla. Před odletem doporučujeme prověřit si podmínky i přímo u leteckých společností.

Od 14. ledna 2021 všichni cestující, kterým byl udělen certifikát ke vstupu do Thajska (COE), jsou povinni stáhnout si aplikaci Thailand Plus a prostřednictvím ní se zaregistrovat. Po příjezdu do Thajska se musí prokázat QR kódem, který byl vygenerován při registraci prostřednictvím aplikace.

Pro plně očkované, kteří míří na Phuket nebo Samui, platí zvláštní pravidla odpovídající modelu Phuket Sandbox nebo Samui Plus, kterými se cestující řídí prvních 14 dní po příletu. Díky těmto modelům už jsou návštěvníci osvobozeni od hotelové karantény a po uplynutí zmíněných 2 týdnů se mohou pohybovat i po zbytku země.

Thajsko

Phuket Sandbox

Před příjezdem na Phuket je nutné splnit následující:

Krok 1:

 • Musíte být plně očkováni proti COVID-19 a to vakcínami schválenými Thajskem nebo WHO s tím, že od poslední dávky již uplynulo alespoň 14 dní. Děti do 18 let, které přijíždějí se svými očkovanými rodiči, nemusí předkládat doklad o očkování.
 • Do Thajska mohou přicestovat pouze cestující, kteří na to mají nárok – plně očkovaní, přijíždějí z povolených zemí, mají patřičné zdravotní pojištění.
 • Je povinné zdravotní pojištění s minimálním krytím 100 000 USD po celou dobu pobytu, které zahrnuje i případné náklady na léčení COVID-19 v Thajsku.
 • Musíte mít potvrzení o zaplacené rezervaci v hotelu SHA+ během prvních 14 dní (pokud zde budete méně než 14 dní, doložíte to například zpáteční letenkou).
 • Je třeba mít potvrzení o platbě za COVID testy, které vás čekají na Phuketu.

Krok 2:

 • Zažádáte o COE – bude od vás tak vyžadován cestovní pas, očkovací certifikát, zdravotní pojištění pokrývající COVID situace (min. 100 000 USD), letenka, rezervaece SHA+ hotelu, potvrzení o platbě za COVID testy.

Krok 3:

 • Ještě před odletem je nutné absolvovat PCR test, jehož negativní výsledek předložíte před odletem. Nesmí bý starší než 72 hodin.

Po příjezdu na Phuket vás ještě čeká pár věcí:

 • Projdete kontrolou na letišti, mějte připravenou aplikaci ThailandPlus.
 • Absolvujete na letišti Phuket PCR test.
 • Odcestujete speciálním tranzitem z letiště na rezervovaný SHA+ hotel.
 • Počkáte v hotelovém pokoji na výsledek PCR testu. Pokud bude negativní, můžete si začít užívat Phuket.
Phuket, Thajsko

Vstup očkovaným bez omezení

Přestože vláda chtěla datum otevření hranic Thajska bez povinné karantény stanovit na 1. říjen, jeden z ministrů navrhl, že by se termín mohl posunout už na léto a to ve vybraných oblastech Phuket, Phang Nga a Krabi. Klíčem má být právě očkování 70 % populace zmíněných oblastí. To znamená 900 000 dávek pro 450 000 obyvatel, píše Travel off Path.

Thajský úřad pro cestovní ruch (TAT) s potěšením potvrzuje připravenost Thajska se znovu otevřít očkovaným zahraničním turistům bez karanténních požadavků, počínaje modelem Phuket Sandbox od 1. července, Surat Thani – Samui Plus od 15. července, po kterém následují další destinace, včetně Krabi, Phang Nga, Pattaya, Chiang Mai a Buri Ram v následujících měsících.

Destinace Chiang Mai, Koh Samui, Krabi, Pattaya, Phang Nga a Phuket jsou otevřeny naočkovaným turistům s 14denní karanténou. Později, 1. července, se má například Phuket otevřít bez karantény. Zároveň by návštěvníci po dvou týdnech na ostrově mohli cestovat s negativním testem i po zbytku země.

Thajsko od vypuknutí pandemie COVID-19 otevřelo hranice prvním turistům v říjnu. Turisté musí po příletu nastoupit do státní karantény, která trvá dva týdny a až následně si mohou užívat dovolené.

Do Sandboxu přibyly další destinace

K modelu Sandbox se přidaly destinace Koh Phi Phi, Koh Ngai a Railay na Krabi; Khao Lak a Koh Yao na Phang-Nga; rovněž tři hlavní ostrovy Surat Thani – Koh Samui, Koh Phangan a Koh Tao. Sem můžeš cestovat po týdnu na Phuketu. Zároveň platí, že i zde musíš strávit 7 nocí.

Co potřebuješ před opuštěním destinace po 7. dni?

Abys mohl navštívit další destinace, hotel na Phuketu, kde jsi 7 nocí bydlel/a, musí ti dát o této skutečnosti potvrzení. Potřebné jsou také 2 testy – při příjezdu a ze 6. nebo 7. dne na Phuketu. Po 7denním pobytu na jednom z možných míst, dostanou turisté tzv. „Release form“ formulář a mohou cestovat po zbytku země. Pokud odlétají domů dříve než po 7 dnech v destinaci, do které se z Phuketu přesunuli, musí se přesunout na letiště na Phuketu. Při vstupu na letiště se prokáží letenkou nebo jiným důkazem o mezinárodním vycestování z Phuketu.

Dostupné akční letenky do Thajska


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.9/5 - (8 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru