Connect with us
Letadlo Ethiopian Airlines

Novinky

Do letadla Ethiopian Airlines udeřil blesk, přivolali i vymítače duchů

Do letadla Ethiopian Airlines udeřil blesk, přivolali i vymítače duchů

Aerolinky Ethiopian Airlines přizvaly do svého Boeingu 787 Dreamliner vymítače duchů poté, co letadlo zasáhl blesk. Stalo se tak údajně krátce před přistáním na letišti Lomé-Tokion v Togu 20. června.

Reklama

Letadlo odletělo z letiště v Addis Abeba. Vymítači duchů byli přivoláni, aby provedli tzv. očistný ceremoniál a z letadla odehnali ďábly. Zapojili se i obdorníci, kteří opravili defekty. Další cesta měla směřovat do New Yorku.

Voodoo kněží božtsva Hiébiésso navrhli, že mohou z letadla vyhnat zlé duchy a organizace National Civil Aviation Agency (ANAC) s tím souhlasila. Stroj pokropili vodou a nabídli alkohol Hiébésso, duchovi bouře, aby uklidnili jeho hněv, píše Simple Flying.

Ředitel ANAC Colonel Latta Gnam se ceremoniálu zúčastnil osobně a řekl, že udělal vše, aby usnadnil vymítačům ďáblů jejich práci. Zároveň dodal, že úřady ani management letiště nemohly tuto nabídku odmítnout. Také potvrdil, že technici provedli potřebné opravy.

Prezident tradiční kněžské konfederace Togo – Togbé Assiobo Nyagblondjor III – řekl, že pokud udeří kdesi bouře, je jejich povinností ochránit lidi tím, že identifikují a vyčistí postižené místo. Voodoo má po celém světě kolem 50 milionů následovatelů. Pochází ze západní Afriky a je největším domorodým náboženstvím.

Údery blesků jsou poměrně běžné, většinou pro letadla nepředstavují hrozbu. Preventivně je technici prohlédnou, většinou ale najdou malé nebo nenajdou žádné poškození.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru