Connect with us
letadlo

Novinky

Pelikán 2024: změňte si letenku bez udání důvodu a podle potřeby

Pelikán 2024: změňte si letenku bez udání důvodu a podle potřeby

Cestování je opět stejně snadné jako před pandemií a Pelikán i letos přinesl několik vylepšení, která potěší srdce skutečných cestovatelů. Vyzkoušejte například novou službu s možností změnit letenku bez udání důvodu nebo speciální pojištění ve spolupráci se společností Koala, které garantuje 5 000 Kč v případě zrušení či zpoždění letu.

Reklama

Změnily se plány? Žádný problém

Objednali jste si letenku do vysněné destinace, ale pak se vaše plány nečekaně změnily. Když už se něco nepříjemného přihodí, nemusí to vždy spadat do tabulek odškodnění v rámci pojištění. Některé věci je obtížné vysvětlit, a proto Pelikán přišel s novinkou – službou Změna z jakéhokoli důvodu.

Při zakoupení služby Změna z jakéhokoli důvodu máte na změnu údajů na letence k dispozici kredit ve výši až 80 % z ceny rezervace. Změnit můžete například den odletu, ale také destinaci či dokonce leteckou společnost, a to pokud máte v rámci obdrženého kreditu a všeobecných podmínek na tuto změnu nárok.

změna z jakéhokoli důvodu

5 000 Kč za problémy s letem

Představte si, že si na Pelikánovi koupíte akční letenku, která vás vyjde do 2 500 Kč. Přijde den D, dlouho očekávaná cesta, ale nakonec vaši radost poněkud zmírní tříhodinové zpoždění letu. Možná vám tato nepříjemná událost žádné plány nepřekazí, ale ruku na srdce, stejně by vás určitě potěšila nějaká útěcha. Co byste řekli například na 5 000 Kč?

Jde o novinku, kterou máte na dosah ruky díky spolupráci Pelikan.cz se společností Koala. Stačí, když má váš let zpoždění více než 2 hodiny nebo je zrušen. To je všechno. Pojištění při zrušení a zpoždění letu od společnosti Koala znamená finanční odškodnění 5 000 Kč v jakékoli situaci. Je jedno, jestli komplikace s letem nastaly kvůli technické poruše nebo špatnému počasí.

Jediným předpokladem je to, aby délka časového rozdílu mezi plánovaným a skutečným příletem přesáhla 120 minut (za moment příletu se považuje okamžik, kdy se otevřou dveře letadla v destinaci). Tuto skutečnost vy nijak nemusíte dokazovat. Společnost Koala si sama vyžádá důkazní materiál o zpoždění/zrušení letu od letiště nebo samotné letecké společnosti.

Pojištění proti zpoždění letadla

Letenky bez problémů

Pandemie ukázala, že je extrémně důležité mít cestovní pojištění, když letíme na dovolenou nebo pracovní cestu. Až polovina klientů Pelikána si automaticky kupuje pojištění společně s letenkou a dovolenou. Další si dokupují pojištění dodatečně přes zákaznický servis Pelikána.

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby, samozřejmě vždy výhodně a přehledně. Jedním z nich je právě i zmiňované cestovní pojištění, které je pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky.

Pojištění Pelikán

Vše vyřídíte přes appku

Mobilní aplikace Pelipecky je venku už nějaký ten pátek a naši vývojáři pokračují v jejím neustálém vylepšování. Kromě toho, že v ní najdete super články, tipy na výhodné letenky a čerstvé cestovatelské zprávy – máme pro vás pár dalších novinek. Přidali jsme možnost zakoupit letenky i s ubytováním v jednom balíčku, spustili nové filtry a to samozřejmě není vše.

To, že je Pelikán letenkový Copperfield, už asi víte. Víte ale i o tom, že naši dovolenkoví specialisté pro vás vytvářejí kompletní dovolenkové balíčky – tedy letenky, hotel, transfer, víza a mnoho dalšího dohromady za jednu lákavou cenu a na jeden klik? Tohle vše si můžete již nějaký čas objednat na webu Pelikána, ale nově si dovolenkové nabídky a volné termíny můžete zkontrolovat i v naší appce. To platí o oblíbených Nabídkách dne, ale rovněž o standardních dovolenkových nabídkách. Je přitom jedno jestli hledáte Řím, New York nebo dovolenou v Dubaji.

My sledujeme nejlepší cestovatelské nabídky na světě, vám stačí sledovat nás. A abychom to celé ještě více zjednodušili, o těch nejlepších dealech vás vždy informujeme i rychlou notifikací. Stačí si na mobilu povolit jejich zasílání.

Do sekce Letenky jsme také přidali takzvané Populární kategorie. Najdete zde filtry, které se aktivují na jedno ťuknutí a rázem objevíte balík letenek, které momentálně patří mezi nejvyhledávanější a nejžádanější.

mobilní aplikace

Zaplaťte později

Kdy zaplatíte? Až budete mít více času, například po práci u sklenky dobrého vína. Při platbách kartou můžete zaplatit za objednávku až do jedenácté hodiny večer. Vytouženou letenku například do USA či exotiky tak můžete objednat ráno nebo během dne a zaplatit později.

způsob platby

Na Pelikánovi vám pro vytvoření objednávky stačí pár kliků. Vaši rezervaci můžete zaplatit okamžitě, případně si nechat čas na promyšlení a zaplatit později.

U nízkonákladových aerolinek se cena a dostupnost letenek mění dynamicky, proto je třeba platbu provést co nejdříve, ideálně do 60 minut od objednávky. V případě neúspěšné platby ovšem nemusíte objednávku vytvářet znovu. Pelikán vám dává dostatečný čas na novou, úspěšnou platbu.

Platby navíc obecně probíhají bezpečně a velice rychle, díky čemuž získáváte rezervační kód k letence či dovolené obratem na svůj e-mail.

Nakupte se službou PlatímPak hned a zaplaťte do 30 dní

Ještě vám nepřišla výplata? Díky službě PlatímPak můžete nově koupit letenky hned a zaplatit až během následujících 30 dní, a to úplně zdarma.

Odložit můžete svoji platbu v e-shopu (tedy i u Pelikána) až do 25 000 Kč (minimální částka není stanovena) o 30 dní. Jednoduše ji zvolíte při výběru způsobu platby na konci objednávkového procesu, Reiffeisenbank provede rychlé vyhodnocení a následně i samotnou úhradu. Pokud danou částku vrátíte do 30 dní, se službou nejsou spojeny žádné poplatky ani navýšení.

Díky této vychytávce vám už neuteče žádná akce.

platimpak

PlatímPak

Nejlevnější není automaticky nejlepší

Ceny letenek na stránce přepravců se mohou lišit od cen na stránce zprostředkovatelů nebo cestovních kanceláří. Nejlevnější letenka ve skutečnosti nemusí být to nejlepší řešení. Kromě ceny je totiž třeba pohlížet i na služby související s letenkou a to, zda jde o ověřeného prodejce.

Před koupí letenky si vždy položte několik otázek. Co všechno je v ceně? Znáte prodejce letenek dostatečně? Máte s kým komunikovat v případě problémů na cestě? Nabízí k letence i něco navíc? Cena by zkrátka neměla být jediným kritériem při výběru letenky, protože za pár ušetřených korun si můžete přibalit i hromadu starostí. S letenkami od Pelikána získáváte kromě zkušeného týmu specialistů i slevy na další produkty, léty ověřenou kvalitu a hlavně množství ušetřeného času.

Online chceck-in +

Abyste se na letišti vyhnuli zbytečným poplatkům, před odletem vám rádi pomůžeme s online check-inem. Případně vyřídíme cokoli jiného k letence, jako třeba sezení, nadrozměrná zavazadla, speciální jídlo. Vždyť u nás pracuje více než 100 expertů na cestování a bavíme se svojí prací už několik let.

Chcete mít „kamaráda z cestovky“ k dispozici během vaší cesty? Objednejte si prémiový zákaznický servis a vychutnávejte si výhody prémiového programu.

Pelikán

Vždy s vámi

Některé události neovlivníte. Pokud vám například letecká společnost zruší let, máte jen několik možností, jak ze situace vyjít jako vítěz.

Můžete stát na letišti ve frontě u přepážky, kde nemáte jistotu, že něco vyřídíte, nebo nám můžete zavolat. Pelikán má s leteckými společnostmi nadstandardní vztahy, a proto váš problém dokáže vyřešit i na dálku.

V případě neočekávaných situací zajistíme komunikaci s leteckou společností. Ať už máte nárok na nové letenky nebo hotel zdarma, případně finanční kompenzaci nebo voucher od letecké společnosti, vyřídíme to za vás.

Bouráme jazykové bariéry

Letecké společnosti komunikují většinou v cizím jazyce, Pelikán ale mluví česky, případně slovensky. Angličtinu a jiné jazyky nechte na nás. Vaše požadavky a nároky za vás vyřídíme.

Pelikán

Letenka s fakturou

Potřebujete letenku zahrnout do nákladů v účetnictví? V Pelikánovi můžete letenky objednat i na fakturu, která je účetním dokladem. Například při koupi letenek na stránkách takzvaných nízkonákladových společností něco takového nevyřídíte.

Firmám a skupinovým cestujícím poskytujeme výrazné slevy na cestovatelské produkty. Když cestujete v počtu osob 10 a více, obraťte se na naše VIP specialisty.

Jsme partnerem mnoha slovenských, českých a dalších zahraničních firem při létání za jejich byznysem.

Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.9/5 - (11 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru