Connect with us
Czech Airlines

Evropa

Jsou zpět! Oblíbené přímé lety z Prahy na Island s ČSA startují 15. května

Jsou zpět! Oblíbené přímé lety z Prahy na Island s ČSA startují 15. května

České aerolinie (ČSA) přišly se skvělou zprávou. Rozhodly se opět spustit přímou leteckou linku z Prahy do Reykjavíku. Letecká společnost se sídlem v Praze bude létat do Reykjavíku 2krát týdně. Na svém facebooku o tom informovaly přímo České aerolinie.

Reklama

Letenky se dají koupit už nyní za uváděcí cenu 6 490 Kč v termínech od jara do září! V ceně základního tarifu je klasické příruční zavazadlo (55 x 45 x 25 cm, 8 kg), za zavazadla do podpalubí je třeba doplatit. Jestli sníš o tom, že se letos vydáš na Island, toto je další možnost, jak se tam dostat.

Pokud jste prodělali onemocnění COVID-19, případně již máte očkování za sebou a máte chuť cestovat, Island nabízí ideální podmínky pro severskou dovolenou. Ostrov nebude bránit v cestování nikomu, kdo už koronavirus překonal a je schopen to doložit, případně absolvoval kompletní očkování. Tito cestující nemusí při příjezdu na Island absolvovat test ani karanténu.

Pokud jste COVID neprodělali a nemáte za sebou očkování, budete potřebovat negativní PCR test před odletem a následně vás otestují i po příjezdu a to dvakrát. Od 19. února 2021 jsou totiž osoby cestující na Island povinny prokázat se před nástupem do letadla negativním PCR testem provedeným ne později než 72 hodin před hodinou odletu na Island. Kromě toho jsou všechny osoby (včetně občanů ČR) přijíždějící na Island povinny se podrobit dvojitému testování. První test je proveden ihned po příjezdu do země a druhý po uplynutí lhůty 5 dní. Dobu mezi provedením prvního a druhého testu jsou osoby přijíždějící na Island povinny strávit v karanténě. Testy jsou prováděny bezplatně. KOMPLETNÍ PODMÍNKY VSTUPU NA ISLAND ZDE.

Obnovená linka na Island s ČSA

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky1 dnem dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru