Connect with us
V Barceloně se konal koncert s tisíci účastníků. Testovali bezpečnost akcí

Koronavirus

V Barceloně se konal koncert s 5 tisíci účastníky. Zdá se, že koronavirem se nikdo nenakazil

V Barceloně se konal koncert s 5 tisíci účastníky. Zdá se, že koronavirem se nikdo nenakazil

Asi 5 000 lidí se v sobotu večer (27. března) podařilo něco, co je pro většinu z náš aktuálně zcela nemožné. V Barceloně se zúčastnili koncertu skupiny Love of Lesbian. Všichni měli negativní test na COVID-19 a po celou dobu měli roušky. Šlo o pilotní program zaměřený na zkoumání bezpečnosti akcí po rychlém hromadném testování. Po vyhodnocení výsledků se zatím zdá, že se koronavirem nikdo nenakazil.

Reklama

Doktor z nemocnice v Badalone, Josep Maria Llibre, uvedl: „Ve zkratce, hudební koncert na krytém místě se správnými opatřeními a větráním je bezpečnou aktivitou. Není náznak, který by naznačoval přenos onemocnění během akce…“ Dva týdny po koncertě bylo šest lidí pozitivně testováno, přičemž organizátoři jsou si jisti, že čtyři z šesti případů se nenakazili během koncertu. Zbývající dva nejsou potvrzeny, píše Euronews.

Negativní test a roušky byly povinností

Účastníci koncertu se museli ve stejný den nechat otestovat. Během koncertu nemuseli dodržovat sociální odstup, roušky byly ovšem povinné. Šlo o událost s největším počtem účastníků takového druhu po více než roce, kdy v Evropě vypukla pandemie koronaviru. Koncert se konal v barcelonské Saint Jordi Areně.

Testování proběhlo ve stanech na třech místech za pomoci zaměstnanců místní nemocnice a promotérů události. Účastníci mohli vejít na stadion, kde se koncert odehrával, jen jednorázově s negativním výsledkem, který byl zaslán na jejich telefony. Při vstupu jim rovněž změřili teplotu a zkontrolovali průkazy totožnosti.

„Tak moc se těším. Už je to 18 měsíců, co jsem stál na pódiu a jeden z nás tu i pláče,“ řekl hlavní zpěvák skupiny Santi Balmes divákům.

Doktor Josep Maria Llibre, zapojený do projektu, řekl, že očekávají naprostou bezpečnost. Následujících 14 dní po koncertě sledovali, kolik diváků bude po testování na COVID-19 pozitivních, píše BBC.

Projekt následoval po podobné události v Nizozemsku. Fanoušci si s negativními testy mohli v rámci výzkumu užít dvoudenní hudební festival.

Úvodní fotografie: Shutterstock/Christian Bertrand

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru