Connect with us

Koronavirus

Portugalsko ruší pandemická opatření. Proočkovanost dosáhla 85 %

Portugalsko ruší pandemická opatření. Proočkovanost dosáhla 85 %

Portugalsko v říjnu zruší téměř všechna zbývající opatření. Poprvé od jara 2020 se otevřou diskotéky a bary, přestanou platit nařízení omezující kapacity na kulturních akcích. Nicméně na uzavřených veřejných místech bude i nadále povinné nosit roušky.

Reklama

Země má nejvyšší míru očkovaných proti COVID-19 na světě, obě dávky již dostalo více než 84 % obyvatel.

Premiér António Costa však na tiskové konferenci po zasedání vlády vyzval občany, aby zůstali zodpovědní. “Nesmíme zapomenout, že pandemie neskončila, a i když budeme moci říci, že ji od okamžiku dosažení 85procentní proočkovanosti máme pod kontrolou, riziko zůstává,” citoval Costu deník Correio da Manh.

Jak dodal premiér, toto riziko souvisí se skutečností, že vakcíny neposkytují stoprocentní imunitu, děti mladší 12 let se neočkují a je zde i velmi malá skupina lidí odmítajících očkování proti koronaviru.

Od 1. října bude nošení roušky povinné pouze v prostředcích hromadné dopravy, domovech sociálních služeb, nemocnicích a místech, kde se najednou schází větší množství lidí, jako například v divadlech či kinech. Ve školách nebudou roušky povinné v oddechových prostorách.

Od zákazníků v restauracích, hotelech a fitness centrech se nebudou vyžadovat COVID pasy. Nadále však budou povinné v barech a na velkých sportovních akcích. Rovněž i při cestování letadlem či lodí a v případě návštěv domovů důchodců a zdravotnických zařízení.

Akční letenky do Portugalska

Zdroj: TASR

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru