Connect with us
Norsko

Koronavirus

Norsko se otevřelo zemím EU. Češi mají vstup bez omezení

Norsko se otevřelo zemím EU. Češi mají vstup bez omezení

Od 25. září 2021 je na území Norska povolen vstup bez omezení a karantény cizincům, kteří žijí nebo se alespoň 10 dní před příjezdem do Norska zdržovali v zemi, kterou Norsko označuje za zelenou nebo oranžovou. Česko aktuálně patří mezi zelené země.

Reklama

S platností od 25. září 2021 je na území Norska povolen vstup občanům členských států EHP, Švýcarska, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a rovněž i cizincům s pobytem na území členských států EHP, Švýcarska, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

V případě, že osoba cestující ze zelené nebo oranžové země do Norska tranzituje (osobním automobilem) přes území jiné než zelené nebo oranžové země (červená, tmavě červená), pohlíží se na ni jako kdyby přijela ze zelené nebo oranžové země pouze za podmínky, že tranzit byl proveden bez zastávky, nebyl vykonán prostředky hromadné dopravy a cestující během cesty neměli kontakt s jinými osobami, než se svými blízkými. Použití trajektu se považuje za použití prostředku hromadné dopravy.

V případě letecké dopravy, pokud cestující přestupoval na letišti v jiné než zelené nebo oranžové zemi (např. červené), norské úřady na něj pohlíží jako na přijíždějícího z jiné než zelené nebo oranžové země (např. červené).

Špicberky

Koncem září se rovněž ruší povinnost prokázat se při cestě na Špicberky negativním testem na COVID-19, který byl proveden v Norsku, ne později než 24 hodin před plánovaným odletem na souostroví. Bližší informace jsou uvedeny na webové stránce guvernéra Špicberků.

Akční letenky do Norska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru