Connect with us

Evropa

Cestování do Portugalska: obnoveny cesty za turistikou, nutný PCR test

Cestování do Portugalska: obnoveny cesty za turistikou, nutný PCR test

Vzhledem ke zlepšující se emidemické situaci v České republice byla začátkem května pro cestující z Česka zrušena povinná 14denní karanténa po vstupu do pevninské části Portugalska. Následně země zrušila povinnost přicestovat pouze ze závažných důvodů a od 17. května tak mohou cestující ze států EU/Schengenu přijet i za účelem turistiky. Ke vstupu se stačí prokázat negativním PCR testem absolvovaným ne dříve než 72 hodin před nástupem do letadla a vyplněným formulářem.

Reklama

Podmínky vstupu do pevninského Portugalska

Od cestujících z ČR je při příletu do pevninského Portugalska vyžadováno následující.

 • Negativní PCR test
  • Před samotným nástupem do letadla nesmí být starší než 72 hodin od odběru.
  • Výjimku z testu mají děti mladší 2 let.
 • Vyplněný příjezdový formulář

Poznámka: Letecké společnosti si vyhrazují právo na vlastní bezpečnostní opatření a podmínky cestování, o kterých proaktivně předem informují. V případě pochybností si tyto informace doporučujeme ověřit ještě před odletem na webových stránkách leteckých společností.

Porto

Vstup na Madeiru a Azory

Madeira

Je nutné splnit jednu z uvedených podmínek.

 • Nutné předložit negativní PCR test, ne starší 72 hodin, případně absolvovat test po příletu (Ministerstvo zahraničních věcí ČR však doporučuje provedení testu v ČR před odletem. Pokud by byl totiž cestujícímu zjištěn pozitivní výsledek v Portugalsku, byl by nucen zde absolvovat karanténu.).
 • Prokázat se lékařským certifikátem potvrzujícím, že jste v posledních 90 dnech prodělali onemocnění COVID-19.
 • Předložit certifikát o očkování proti COVID-19 s ohledem na období aktivace imunitního systému.
 • Dobrovolná 14denní karanténa v domácím prostředí či na hotelu.
 • Více informací ZDE.

Azory

 • Třeba se prokázat negativním PCR testem, který není v době odletu starší než 72 hodin od odběru. Test musí být předložen v papírové či digitální podobě a musí obsahovat identifikaci testované osoby, laboratoře, datum odběru a podpis odpovědné osoby.
 • Pokud zde zůstáváte déle než 7 dní, 6. a 12. den od provedení prvního testu je třeba kontaktovat zdravotnické středisko a absolvovat opětovný test.
 • Více informací ZDE.
Azorské ostrovy

Návrat zpět do Česka

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. Pevninské Portugalsko včetně Madeiry a Azorských ostrovů podle něj aktuálně patří mezi oranžově označené oblasti. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami stanovenými pro konkrétní kategorii.

Testování v Portugalsku

Podle aktuálních podmínek cestovatelského semaforu je ještě před návratem z téměř všech destinací (kromě zelených) do ČR veřejnou dopravou (například letecky) vyžadován negativní test (antigenní či PCR). Před návratem domů si tak ověřte, zda se povinnost testu vztahuje i na vás.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR uvádí, že vícejazyčná potvrzení antigenních testů nutná pro cestování je v Portugalsku možné získat na letištních odběrových místech. Dále uveřejňuje i seznam akreditovaných laboratoří v Portugalsku.

Akční letenky do Portugalska

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Pojištění Pelikán

Zdroj: mzv.cz, visitportugal.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru