Connect with us

Evropa

Pevninské Portugalsko ruší karanténu pro Čechy. Ke vstupu stačí PCR test

Pevninské Portugalsko ruší karanténu pro Čechy. Ke vstupu stačí PCR test

31. ledna 2021 přistoupilo kontinentální Portugalsko k výrazným změnám hraničního režimu a rozdělením zemí do tří stupňů rizikovosti zavedlo přísná opatření. S platností od 1. května 2021 bylo však na základě dat ECDC potvrzeno zlepšení epidemické situace v České republice a pro cestující z Česka tak byla zrušena povinná 14denní karanténa po vstupu do pevninské části země. Nově tak Čechům stačí předložit negativní PCR test absolvovaný ne dříve než 72 hodin před nástupem do letadla a další náležitosti.

Reklama

Faktorem, který zařadil ČR mezi země s lepší epidemickou situací je, že úroveň incidence se dostala pod hodnotu 500 nových případů na 100 tisíc obyvatel za 14 dní. Seznam států, jejichž občané musí po příjezdu do Portugalska nastoupit povinnou karanténu, je aktualizován vždy jednou za 14 dní. Změna hraničního režimu je tak platná do doby, než bude seznam zemí opětovně přehodnocen v závislosti na epidemické situaci v zemi původu.

Podmínky vstupu do Portugalska

Od cestujících z ČR je při příletu do pevninského Portugalska vyžadován:

  • negativní PCR test, který nebude před nástupem do letadla starší než 72 hodin od odběru,
  • vyplněný online dotazník, na jehož základě obdrží cestující na e-mail certifikát (předkládá se při hraniční kontrole).

Od 15. ledna 2021 je při příletu do Portugalska bez negativního PCR testu ze zemí, z nichž je negativní test vyžadován, udělována pokuta ve výši od 300 do 800 eur.

Poznámka: Letecké společnosti si vyhrazují právo na vlastní bezpečnostní opatření a podmínky cestování, o kterých proaktivně předem informují. V případě pochybností si tyto informace doporučujeme ověřit ještě před odletem na webových stránkách leteckých společností.

Porto

Návrat zpět do Česka

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do ČR se řídí cestovatelským semaforem.

Portugalsko včetně Azorských ostrovů a Madeiry je aktuálně zařazeno mezi oranžové země. Ještě před vstupem se tak musí všichni cestující prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba, aby splnili podmínky podle kategorie, do níž spadají:

  • PŘEPRAVA DO ČR VEŘEJNOU DOPRAVOU – čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s přechodným pobytem či cizinci s trvalým pobytem v ČR se musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru.
  • PŘEPRAVA DO ČR JINOU NEŽ VEŘEJNOU DOPRAVOU – čeští občané, jejich rodinní příslušníci a cizinci s bydlištěm v ČR musí do 5 dní po příjezdu do České republiky absolvovat antigenní nebo PCR test. Do obdržení negativního výsledku je nutná samoizolace.
  • CIZINCI PŘIJÍŽDĚJÍCÍ DO ČR – cizinci přijíždějící do Česka z oranžových zemí se musí už před cestou do ČR prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru.

Posledním opatřením je, že osoba musí 14 dní po příjezdu z oranžového státu nosit všude mimo domov respirátor FFP2.

Akční letenky do Portugalska

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB23 hodinami dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky23 hodinami dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru