Connect with us

Afrika

Mauricius dnes ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování

Mauricius dnes ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování

Mauricius se 15. července tohoto roku poprvé otevřel zahraničním turistům, a to za přísných podmínek. 1. října se však vstup pro očkované turisty výrazně zjednodušuje. Od října platí pro očkované cestující mírnější podmínky, v rámci nichž nebude nutná karanténa v hotelovém resortu. Testování však bude vyžadováno i nadále formou antigenního testu po příletu a 5. den pobytu. Přinášíme aktuální vstupní podmínky na Mauricius platné od října.

Reklama

Vstupní podmínky na Mauricius od 1. října 2021

Pro očkované cestující platí od začátku října mírnější podmínky, v rámci nichž již není nutná karanténa v hotelovém resortu. Testování bude ale vyžadováno i nadále.

Očkovaní cestující

 • Ke vstupu bude kromě potvrzení o očkování nutné se prokázat negativním PCR testem, který nebude ve chvíli nástupu do letadla starší 72 hodin.
 • Rovněž je povinné pojištění pokrývající události spojené s COVID-19.
 • Cestující musí vyplnit zdravotní formulářepassenger locator form a health self-declaration form, budou vyžadovány po příletu.
 • Dále je nutné dvojité testování po příletu, které se liší v závislosti na typu ubytování:
  • HOTEL – Návštěvníci absolvují antigenní test hned po příjezdu na hotel (den 0) a druhý 5. den pobytu. Po ostrově je možné se volně pohybovat již po obdržení negativního výsledku prvního antigenního testu. Seznam hotelů najdete ZDE.
  • OSTATNÍ UBYTOVÁNÍ – Návštěvníci absolvují PCR test hned po příletu na letišti (den 0) a následně 5. den pobytu ještě antigenní test. Po ostrově je možné se volně pohybovat již po obdržení negativního výsledku PCR testu provedeného po příletu.

Mauricius akceptuje všechny typy vakcín, kterými se očkuje v Česku, ale i ve světě:

 • AstraZeneca: Covishield
 • AstraZeneca: Vaxzevria
 • Covaxin
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Pfizer
 • Sinopharm
 • Sputnik
Mauricius

Neočkovaní cestující

 • Pro neočkované turisty bude nadále platit 14denní karanténa v hotelovém pokoji (možné hotely – GOLD CREST, MANISA, GOLD BEACH, PALMS, SILVER BEACH, GRAND BLUE a AMBRE).
 • Negativní PCR test, ne starší 72 hodin, před odletem na Mauricius je rovněž vyžadován, stejně jako vyplnění zdravotních formulářů.
 • PCR testování po příletu je nutné v den příjezdu a následně 7. a 14. den pobytu. Volný pohyb bude cestujícím umožněn až po obdržení negativního výsledku posledního PCR testu.

PCR testy jsou povinné pro všechny cestující, včetně batolat a kojenců. Testování provádí Ministerstvo zdravotnictví nebo vládou uznané akreditované laboratoře.

Pro usnadnění cestování jsou všechny cestovní informace soustředěny na webové stránce Mauritius Authority Promotion Authority (MTPA).

Akční letenky na Mauricius

Otevření ráje v několika fázích

Premiér ostrova Mauricius Pravind Jugnauth oznámil plán otevírání hranic pro zahraniční turisty ještě v září. Vzdálený tropický ostrov nacházející se více než tisíc kilometrů od východního pobřeží Madagaskaru zaznamenal za celou dobu jen několik stovek případů nákazy koronavirem a téměř žádná úmrtí.

Ve druhé fázi uvolňování opatření, která odstartovala na začátku října, se vrátily lety na Mauricius. Země však zatím nevydala seznam povolených zemí. Od tohoto data byly opět přístupné rezervace letenek a hotelů. Prioritní povolení k cestování dostali občané, obyvatelé a držitelé pracovních povolení.

Ostrov Mauricius je ve vysoké míře závislý na zahraničním turismu. Vláda je proto ohledně otevření hranic a letiště, které byly zavřeny od 18. března, pod velkým tlakem. Ročně zemi navštíví asi 1,5 milionu turistů, což je více než její samotná populace.

Mauricius

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do Španělska: cestujícím z nerizikových oblastí stačí vyplněný formulář https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus11 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive v Ras Al Khaimah od 32 494 Kč. TOP pro rodiny s dětmi https://t.co/9GWTRLWWzy12 hodinami dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq12 hodinami dozadu
Podzim na Maltě? Vyzkoušejte její trumfy ještě letos! https://t.co/14Ue9PpcDL14 hodinami dozadu
Cancún z Německa od skvělých 6 590 Kč! Termíny na hlavní sezónu https://t.co/gMkpe10c3y16 hodinami dozadu
Kuba od 15. listopadu opětovně otevře hranice turistům https://t.co/yirWG1GwXK #koronavirus16 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #letenky17 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #novinky17 hodinami dozadu
Podzimní Milán z Vídně nebo Prahy od 702 Kč https://t.co/tnhwOv3e5J18 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus18 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru