Connect with us

Novinky

Mauricius se otevřel zahraničním turistům. Ke vstupu stačí PCR test, očkovaní mají výhody

Mauricius se otevřel zahraničním turistům. Ke vstupu stačí PCR test, očkovaní mají výhody

Mauricius na začátku roku začal s vakcinací kritické infrastruktury, což znamená, že očkování na COVID dostávají zdravotníci, zaměstnanci cestovního ruchu i starší obyvatelé. Cílem vlády je aktuálně opětovné spuštění odvětví cestovního ruchu v co nejbezpečnějších podmínkách. Země se dnes, 15. července, poprvé otevírá zahraničním turistům a my přinášíme vstupní podmínky.

Reklama

Vstupní podmínky na Mauricius od 15. července do 30. září 2021

Mauricius je otevřen cestujícím ze všech zemí světa za předpokladu, že cestující splní vstupní podmínky.

Očkovaní cestující

 • Cestující musí být plně očkováni (nejdříve 14 dní po druhé dávce) a musí mít před cestou negativní PCR test (ne starší 72 hodin), aby si mohli od 15. července do 30. září vychutnat dovolenou na Mauriciu.
 • Cestující mladší 18 let jsou v tomto okamžiku osvobozeni od očkování. Budou však muset podstoupit test PCR.
 • Platí, že očkovaní musí nejprve strávit 14 dní v hotelovém resortu a volný pohyb po ostrově je možný až po 14 dnech. Cestující však může přijet i na kratší dobu, 14denní pobyt není povinností.
 • Cestující během letu vyplní formulář zdravotního prohlášení a musí ho při příletu odevzdat úředníkům.
 • Další podmínkou je absolvování PCR testu na místě a to hned po příjezdu, následuje PCR test 7. den (pokud máte alespoň týdenní pobyt) a poslední PCR test 14. den (pokud máte pobyt delší než 2 týdny).

Neočkovaní cestující

 • Pokud nejste očkováni, můžete cestovat na Mauricius, musíte si však rezervovat 14denní karanténní pobyt na hotelovém pokoji.
 • Současně je třeba se stejně jako očkovaní před cestou prokázat negativním PCR testem (ne starším 72 hodin) a během letu vyplnit formulář zdravotního prohlášení.
 • Další PCR test absolvuje cestující na místě hned po příjezdu, následuje PCR test 7. den (pokud máte alespoň týdenní pobyt) a poslední PCR test 14. den (pokud máte pobyt delší než 2 týdny).

Pobyt je možný pouze ve schválených hotelech – kompletní seznam je dostupný na stránce: www.mauritiusnow.com, po 14denní dovolené v jednom ze schválených hotelů a negativním PCR testu na 14. den se lze přesunout do jiného ubytování dle výběru cestujícího a v podstatě neomezeně cestovat po ostrově.

Mauricius akceptuje všechny typy vakcín, kterými se očkuje v Česku, ale i ve světě:

 • AstraZeneca: Covishield
 • AstraZeneca: Vaxzevria
 • Covaxin
 • Johnson & Johnson
 • moderna
 • Pfizer
 • Sinopharm
 • Sputnik

PCR testy jsou povinné pro všechny cestující

PCR testy jsou povinné pro všechny cestující, včetně batolat a kojenců. Testování provádí Ministerstvo zdravotnictví nebo vládou uznané akreditované laboratoře.

V závislosti na délce pobytu se od mezinárodních cestujících, kteří si rezervují hotelovou dovolenou od 15. července do 30. září 2021, vyžadují PCR testy. Tyto náklady by již měly být zahrnuty v ceně dovolenkového balíčku. Cena jednoho testu je 50 eur (cca 1 282 Kč), při dvou testech se platí 90 eur (asi 2 308 Kč) a při třech 238 eur (přibližně 6 104 Kč).

Hosté dostanou výsledky PCR testu SMS zprávou do 6-9 hodin. Pokud má cestující na letišti nebo během pobytu pozitivní testy, bude v případě bezpříznakového průběhu přijat do vyhrazeného karanténního hotelu. Pokud má příznaky, bude mu poskytnuta nemocniční péče nebo se může vrátit do domovské země.

Mauricius

Co se mění od 1. října?

 • Očkovaným bude ke vstupu postačovat už jen negativní PCR test, ne starší 72 hodin, po příjezdu jim bude okamžitě umožněn volný pohyb.
 • Pro ostatní turisty bude platit 14denní karanténa v hotelovém pokoji, volný pohyb jim bude umožněn až po jejím absolvování.

Pro usnadnění cestování jsou všechny cestovní informace soustředěny na webové stránce Mauritius Authority Promotion Authority (MTPA).

Otevření ráje v několika fázích

Premiér ostrova Mauricius Pravind Jugnauth oznámil plán otevírání hranic pro zahraniční turisty ještě v září. Vzdálený tropický ostrov nacházející se více než tisíc kilometrů od východního pobřeží Madagaskaru zaznamenal za celou dobu jen několik stovek případů nákazy koronavirem a téměř žádná úmrtí.

Ve druhé fázi uvolňování opatření, která odstartovala na začátku října, se vrátily lety na Mauricius. Země však zatím nevydala seznam povolených zemí. Od tohoto data byly opět přístupné rezervace letenek a hotelů. Prioritní povolení k cestování dostali občané, obyvatelé a držitelé pracovních povolení.

Ostrov Mauricius je ve vysoké míře závislý na zahraničním turismu. Vláda je proto ohledně otevření hranic a letiště, které byly zavřeny od 18. března, pod velkým tlakem. Ročně zemi navštíví asi 1,5 milionu turistů, což je více než její samotná populace.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování na Island! Test musí nově předložit i očkovaní a cestující s imunitou https://t.co/K5HIGsISo4 #koronavirus3 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #letenky8 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #novinky8 hodinami dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP11 hodinami dozadu
Řím z Vídně od 676 Kč! Letenky za léto od 855 Kč https://t.co/vQCjwzp1tc1 dnem dozadu
Maledivy: test na COVID ne starší než 72 hodin je opět povinný i pro očkované, za byznys letenky si připlatíme https://t.co/ye6Xw2uW8u #koronavirus1 dnem dozadu
Milovaná Malta! Užijte si léto v jedné z nejbezpečnějších destinací https://t.co/vykyuPgNr01 dnem dozadu
Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #novinky1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru