Connect with us
Portugalsko

Cestopisy

Zažij nejkrásnější místa Portugalska a jeho ukryté lokality

Zažij nejkrásnější místa Portugalska a jeho ukryté lokality

Portugalsko je ideální zemí pro cestovatele, kteří mají v oblibě návštěvu historických měst, jako je Lisabon a Porto. Okouzlí také ty, kteří hledají relax na venkově v malebných vesničkách a vinařských oblastech, či dobrodruhy toužíčí zažít vlny divokého Atlantiku. Kromě množství turistických zákoutí je tato země známá svou prvotřídní gastronomií, přátelskými lidmi a slunečným počasím až do pozdního podzimu. Poznej s námi TOP místa a ukryté lokality Portugalska, které mají nenahraditelnou atmosféru.

Reklama

Lisabon

Lisboa – jak mu říkají domácí, patří mezi nejstarší města Evropy. Jeho vynikající strategická poloha u oceánu byla jedním z důvodů, které z něj udělaly jedno z nejmetropolitnějších měst na světě, město obchodníků a mořeplavců. Je mozaikou klikatých a kopcovitých uliček, prostorných náměstí, pompézních kostelů, vyhlídek a kavárniček s vyhlášeným pečivem. Krása Lisabonu tě uchvátí na každém kroku, ať už je to jeho starobylá část – Alfama, výhled na břehy řeky Tejo nebo Belémská věž, která patří do Světového dědictví UNESCO. Má úžasnou atmosféru (především při západu slunce) a vypadá přímo kouzelně.

Lisabon
Zdroj: Shutterstock

Sintra

Půvabné městečko Sintra se nachází na kopcích porostlých borovicemi v pohoří Serra de Sintra západně od Lisabonu. Právě sem přijíždí každý turista, aby zažil atmosféru jako z pohádky. Tato oblast je známá řadou hradů, jako je barevný Palácio Nacional da Pena (palác Pena) a klasický Quinta da Regaleira. Součástí přilehlých zahrad je rovněž ikonická studna Quinta da Regaleira připomínající obrácenou věž. Její design se pojí s devíti kruhy pekla z Božské komedie od Dante Alighieriho.

Sintra
Zdroj: Shutterstock

Lagos

Přímořské městečko Lagos je součástí vyhlášené turistické oblasti Algarve, která je lemována nejkrásnějšími písčitými plážemi Portugalska. Jeho okouzlující starobylé uličky a malá náměstí vytváří autentickou atmosféru. Ochutnej domácí zmrzlinu nebo Pastel de Nata plněný žloutkovým krémem a projdi se po palmami lemované plážové promenádě. Ta směřuje až k útesu Ponta da Piedade s přírodními mořskými oblouky a skalními útvary, které vytváří dokonalé výhledy na Atlantský oceán.

Lagos
Zdroj: Shutterstock

Cristo Rei

V Lisabonu při pohledu na horizont určitě nemineš sochu Cristo Rei. 110 metrů vysoká socha stojící na jižním břehu ústí řeky Tejo zobrazuje Krista se zvednutýma rukama. Pokud se ti zdá povědomá, nemýlíš se – byla totiž inspirována sochou Krista na hoře Corcovado v Riu de Janeiru. I když je stále oblíbeným poutním místem, většina lidí to zde navštěvuje právě kvůli úžasnému panoramatu, který poskytuje výhled na celé hlavní město.

Lisabon
Zdroj: Shutterstock

Porto

Druhé největší město Portugalska v mnoha ohledech připomíná Lisabon, zejména díky architektuře, přímořské lokalitě a kopcovitým ulicím. Porto je skvělou volbou, pokud toužíš po romantickém výletě, na kterém můžeš objevovat kulturu i historii. Jednou z jeho nejkrásnějších částí je nábřeží řeky, kde se nacházejí malebné přístavní domky zdobené dlaždicemi Azulejos. Užij si výhled na město během plavby lodí Rabelo, toulej se po náměstích a ulicích a se sklenkou portského vína v ruce si vychutnej pravou portugalskou hudbu Fado.

Porto
Zdroj: Shutterstock

Cascais

Cascais je pobřežní městečko lemované útesy a mořskými oblouky. V 70. letech 19. století se stalo populární letní destinací portugalského krále Ludvíka I. Tato oblast je jedinečná právě kvůli zachovaným starobylým palácům a domům, které se vyjímají u mořského pobřeží. V oblasti je nejméně 17 pláží, které jsou ideálním místem ke koupání a surfování. Jedním z nejkrásnějších míst v Cascais je Radniční náměstí, které zdobí typická portugalská černobílá dlažba se vzorem připomínajícím vlny.

Cascais
Zdroj: Shutterstock

Miradouro Senhora do Monte

Tato vyhlídka se nachází na nejvyšším kopci Lisabonu, ve čtvrti Graça. Můžeš si odtud vychutnat nádherný výhled na okolní čtvrti, řeku i ikonický most Ponte 25 de Abril. Název dostala po skleněném obrazu Panny Marie stojícího před bílou kaplí zasvěcenou svatému Gensovi, biskupovi umučenému za dob Římského impéria. Toto místo tě uchvátí zejména během podzimních měsíců, kdy slunce klesá za horizont nad řekou a celý Lisabon je zbarven do červena.

Miradouro Senhora do Monte
Zdroj: Shutterstock

Algar de Benagil, Algarve

Algar de Benagil je jeskyně vytvořená přirozenou erozí moře a nachází se asi 100-200 metrů od pláže Praia de Benagil. Aby ses sem dostal/a, musíš si rezervovat výlet lodí nebo si pronajmout kajak. Tato majestátní mořská jeskyně je tvořena třemi otvory – dvěma oblouky dlouhými asi 50 metrů s výhledem na oceán a jednou kruhovou puklinou, která je umístěna na vrcholu jeskyně, připomínající střešní okno, přes které pronikají sluneční paprsky.

Algarve
Zdroj: Shutterstock

Bacalhôa Buddha Eden, Leiria

„Nacházím se v Asii?“ Přesně tuto otázku si při návštěvě tohoto místa můžeš položit. Odpověď však zní – ne, nacházíš se ve středním Portugalsku, konkrétně v největší orientální zahradě Evropy. Právě zde bylo postaveno 300 buddhistických soch v reakci na zničení Buddhů z Bamiyanu Talibanem v roce 2001. Poselstvím parku, který je vzdálen jen asi hodinu od Lisabonu, je najít klid a mír, bez ohledu na tvé přesvědčení nebo náboženství.

Bacalhôa Buddha Eden
Zdroj: Shutterstock

Buracas do Casmilo, Coimbra

Asi 10 kilometrů od města Coimbra se nachází jedno z nejpopulárnějších horolezeckých míst v Portugalsku. Tato oblast je charakteristická pro svůj skalnatý povrch, který je dotvářen výjimečnými útvary – dírami, které jsou jednou z charakteristik této země. Domácí je nazývají ústa hor. Geologické útvary odkrývají minulost Pyrenejského poloostrova a nabízí dokonalou procházku mezi údolími regionu.

Buracas do Casmilo
Zdroj: Shutterstock

Capela do Senhor da Piedra, Porto

Jedno z nejmagičtějších míst v Portugalsku se nachází právě na severním pobřeží, konkrétně na pláži Praia de Miramar patřící k městu Porto. Jaký je však původ této kaple zasazené do skály? Obrovský balvan, na kterém se dnes kaple nachází, sloužil jako místo prastarých pohanských rituálů. V roce 1686 byla na tomto místě ovšem postavena křesťanská kaple, aby nahradila pohanské tradice. Snadno dostupná je pouze během odlivu.

Porto
Zdroj: Shutterstock

Piódão, Coimbra

Pokud toužíš poznat autentickou tvář Portugalska, určitě by ses měl/a vydat do malé vesničky Piódão, která je součástí historických vesnic Sierra de Açor odrážejících typický venkovský život. Soubor břidlicových domků, malého kostelíka a úzkých strmých uliček tomuto místu dodávají kouzelnou atmosféru. Donedávna sem dokonce nevedla žádná cesta! Díky své odlehlé poloze a obtížnému přístupu se tato vesnice stala jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších měst Portugalska.

Piódão
Zdroj: Shutterstock

Moura, Alentejo

Opevněné město Moura leží v srdci zemědělské oblasti. Je domovem mnoha historických a kulturních památek, u nichž se vyjímá zřícenina hradu společně s krásnými kostelíky a starobylými domy. Toto místo tě okouzlí i díky ukrytým kavárnám a barům, ve kterých se vyplatí dát si menší občerstvení. Ve městě se určitě zastav v zachovalé maurské čtvrti nebo se vydej na výlet k nedaleké přehradě Alqueva, která je jednou z největších přehrad v západní Evropě.

Moura
Zdroj: Shutterstock

Akční letenky do Portugalska

Zdroj: Visit Portugal

Zdroj titulní fotografie: Visit Portugal

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RerVk19 hodinami dozadu
FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RdU5M19 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT23 hodinami dozadu
AKČNÍ LETENKY: Řím, Lisabon, Mallorca a další od 704 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T24 hodinami dozadu
Kolik turistů navštívilo Saúdskou Arábii? Maličko a mezi nimi i Filip (rozhovor) https://t.co/riLfCGKNAh1 dnem dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami z Mnichova máš nyní za 9 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo1 dnem dozadu
Procházka městem Split v plavkách tě může stát 150 € https://t.co/bS2duvg7R2 #novinky1 dnem dozadu
Letenky z Vídně do Stockholmu od 878 Kč. Objev jedno z nejkrásnějších měst https://t.co/vzyLo8KwAd1 dnem dozadu
POBYT DNE: Dovolená na italské Ischii s polopenzí a českým delegátem od 15 590 Kč https://t.co/qaXJfGamt72 dny dozadu
Ras Al Khaimah: TOP destinace pro rodinnou dovolenou (itinerář a tipy na program) https://t.co/vZcVWN15hk4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru