Connect with us
Lisabon

Cestopisy

Proč je Lisabon skvělý tip na výlet

Má to dva a půl milionu obyvatel, leží to na sedmi kopcích a najdete tu nejdelší most Evropy. Co to je? Ano, přesně, je to Lisabon. Lisabon, který leží na jihozápadním „konci“ Evropy má svoji nenahraditelnou atmosféru. A ještě máme tip od domácích, kteří mají dokonalý návod: přes Lisabon se totiž nechodí, ale prochází a nekouká se na něj, ale sní se v něm. A my vám nyní povíme, co si musíte prohlédnout když se budete procházet a snít. Co dodat? Snad to, že máme letenky za super ceny!

Reklama

 

Lisabon západ slunce

Klimatické podmínky Lisabonu jsou velmi příznivé a to po celý rok. Nejteplejší období vás pochopitelně čeká v letních měsících, kdy se denní teplota pohybuje v rozmezí 23-27°C. Ale bez obav se v něm objevte i v září, nebo říjnu, nebudou vás čekat velké teplotní rozdíly.

Lisabon pěkné počasí

Po příjezdu do Lisabonu vás možná překvapí dvě věci. Tou první le letiště, které se nachází skoro v centru města. Ta druhá věc je fakt, že Lisabon není obrovské město. Je ho bez problémů projít pěšky a my vám určitě doporučujeme tuto možnost, nebo se povozte magickou starodávnou tramvají, která určitě dodá na atmosféře.

výhled na Lisabon a lisabonské letiště

Slavná tramvaj v Lisaboně

Co se týká historie, tam byste neměli opomenout CAstel do Sao Jorge. Jde o nejvýše položenou památku v Lisabonu a výhled je něco, co si budete z Lisabonu odnášet s úsměvem na tváři.

Lisabon castelo do Sao Jorge

Další věc, kterou si určitě běžte prohlédnou, a to za každého počasí, jsou lisabonské mosty. Nejprv most mořeplavce Vasco de Gama. Jde o nejdelší most Evropy, má 17 kilometrů a plní úlohu šestiproudové dálnice. A druhý, most 25. dubna. Jakoby z oka vypadl tomu ze San Francisca, nemyslíte?

Nejdelší most v Evropě

Most v Lisaboně

Lisabon neopustíte bez návštěvy Belémské věže. Je to místo, které mořeplavci vídali jako poslední, když opouštěli Portugalsko a zárověň viděli první z dálky, když se vraceli zpět. Zajímavostí je, že toto místo kdysi bývalo jakýmsi ostrovem, ale nyní je obklopené mořem jen když je příliv.

Belémská věž

Jsem v Brazílii, nebo v Portugalsku? Tuto otázku si můžete pokládat, až v Lisaboně uvidíte sochu Krista. Je tu již od roku 1966 a ispirovala se již zmíněnou brazilskou. Pokud nám nevěříte, přikládáme důkaz.

Socha Krista, Lisabon

Kousek za Lisabonem

Když už budete v Lisabonu, skočte se podívat k mysu Cabo da Roca. Je to nejzápadnější místo evropské pevniny.

mys Cabo do roca

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru