Connect with us

Cestopisy

Phuket je otevřený. Jak funguje bezkaranténní model a co se děje po příletu?

Phuket je otevřený. Jak funguje bezkaranténní model a co se děje po příletu?

Nejlepší čas cestovat na Phuket? TEĎ! Hotely jsou ještě levnější a dostupnější než kdykoliv předtím. Veškeré služby, produkty, trhy, street food či obecně obchodníci mají tzv. COVID-19 slevy až do 50 %. A nejlepší věc? Phuket nebyl nikdy tak prázdný, jak je právě teď. I ta nejvíce turistická místa, jako právě Patong či Wat Chalong, opravdu připomínají tu zem zaslíbenou, jakou byly ještě v sedmdesátých letech minulého století. Ještě předtím, než to tu objevili batůžkáři. Pojď s námi znovu objevit kouzlo Phuketu.

Reklama

Jak se dostat do Thajska?

Aktuálně jsou podmínky vstupu do Thajska mnohem volnější, než popisujeme v článku. Aktualizované podmínky vstupu najdeš ZDE.

Ve zkratce, existují 2 možnosti. Letět se dá momentálně jen na Phuket, Koh Samui či Krabi, destinace však podle nás vybrali skvěle. Představ si tyto provincie jako takovou karanténu, jejíž hranice končí u hranic provincie a tvých prvních 14 dní je tedy vázaných na jednu z těchto destinací. Celé se to jmenuje Sandbox Model. Zde však přicházejí do hry 2 možnosti a dobré zprávy.

Thajsko
Freedom Beach, Rasťo Kiavčin

První možností je strávit svých 14 dní pouze na Phuketu – nebo Samui a Krabi – a naplno si užít jednu z provincií. Nově se dá ale strávit na prvním ostrově pouze 7 dní a potom si můžeš užít dalších 7 dní v jedné ze 3 provincií tohoto modelu (Krabi, Samui, Phuket)! Druhý model v pořadí z jmenovaných právě využíváme i my a po 7 dnech na Phuketu se přesouváme na Koh Phi Phi a Krabi. Stačí se držet 4 kroků, které jsme pro tebe sepsali v tomto článku a pohodlně se sem dostaneš.

Co se děje po příletu?

Celé to probíhalo velmi hladce a nad naše očekávání. Vylodili jsme se na letišti za doprovodu tropické přeháňky, během níž nám zkontrolovali všechny potřebné dokumenty. Nyní přišla letištní klasika – kufr, kontrola pasů a otisky prstů. Později po příletu, už s kufrem v ruce a na cestě ven z letiště, tě ještě jednou zastaví na povinný PCR test.

Phuket
Taxík, Rasťo Kiavčin

Ty už dobře znáš a nejsou ničím výjimečné ani v Thajsku. Po testu dostaneš nálepku „bezpečně otestován/a” a jeden z oficiálních taxíků služby SHA+ tě bezpečně odveze přímo na tvůj hotel. Na transfer se dá registrovat přímo na místě a cena se pohybuje od 650 do 1200 THB (cca 423-781 Kč).

Tyto 2 věci nezapomeň udělat ještě na letišti

Cestou ven z letiště jsme si ještě koupili turistickou SIM kartu s 30 gb internetu na 30 dní za 550 THB (cca 357 Kč) a vyměnili první peníze za bahty. Co se týče internetové sítě a pokrytí, Thajsko je na tom velmi dobře. No a co se výměny peněz týče, letiště má vždy horší kurz, takže doporučujeme vyměnit tady pouze potřebné minimum, což je asi 50 EUR (cca 1 270 Kč). Ostatní nechte na tzv. exchange stánek v cílové destinaci. My jsme pocítili rozdíl až 10 EUR (asi 254 Kč) na každých 100, což je docela dost, že?

Co se děje po příjezdu na hotel?

Check-in, vítej na pláži! Znovu si nachystej potřebné dokumenty, my jsme je všechny společně s pasem nosili v ruksaku v jednom obalu, a čekej hladký průběh. Poté budeš pohoštěn/a čajem a doveden/a na svůj pokoj, kde strávíš jen pár pár hodin do obdržení výsledku PCR testu.

Hotel Clover Patong Phuket
Hotel Clover Patong Phuket – lobby, Rasťo Kiavčin

Pokud bereme do úvahy to, že nás sem dopravilo letadlo, jehož celá posádka byla očkována a pár hodin předtím povinně otestována PCR testy, není se čeho bát. Za pár hodin, obvykle do cca 19:00, ti oznámí tvůj negativní výsledek a hurá užít si poslední zbytky tvého prvního dne v Thajsku. Bazén na střeše hotelu, kde jsme měli své první ubytování, je otevřen až do 21:00, takže naše první kroky vedly právě tam.

Hotel ve skvělém poměru ceny a kvality

Na rovinu, cena ubytování je tady prostě úžasná! Nejlevnější hotely začínají už na 250 bahtech na noc (cca 163 Kč) a luxus zde rezervuješ už za tisícovku (cca 651 Kč). Náš první hotel je skvělý Clover Patong Phuket, který nabízí luxus za šílenou cenu. Vybaven je nádherným otevřeným lobby, restaurací, dvěma bary, moderní posilovnou a bazénem s dalším barem na střeše! Více o něm a tajemství skvělých služeb jeho personálu však píšeme v dalším článku.

Hotel Clover Patong Phuket
Hotel Cover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Phuket – tipy na prvních 7 dní

Náš itinerář je jednoduchý, snažíme se v něm co nejvíce zpomalit a využít tak ostrovní karanténu v náš prospěch. 7 dní bohatě stačí na objevování všech zákoutí Phuketu. Doporučujeme nezůstat jen na své pláži, ale půjčit si skútr, zkusit tuk-tuk nebo turistiku. Na tato místa jsme se vydali my:

 1. den, objevování Patongu a okolí. Ráno pěší túra na Wat Doi Thep Nimit a cestou zpět zastávka na osvěžení v Banzaan Fresh Market a možná nákup v OTOP. Večer nasávat atmosféru Bangla Walking Street. Pozor na obchodníky! Budou tě ​​chtít nalákat a prodat ti úplně všechno. Ale neurazí se, když jim zdvořile řekneš: „Ne, díky!“
 2. den, místní pláže. Patong, Freedom a Paradise Beach se dají obejít i pěšky, bude to ale trochu makačka. Večer si zasloužíš street food tour. Nejdříve si vše obejdi a prohlédni a, až potom vybírej. Ptej se na ceny. Nejdražší jídlo musí stát maximálně 120 bahtů (cca 78 Kč). Když to bude dražší, nebude to autentické.
 3. den, výlet k Velkému Buddhovi. Cestou tam doporučujeme vzít skútr nebo tuk-tuk. Zpět to seběhni dolů přes turistickou džunglo-cestu. Vyplatí se to! Vynoříš se přímo na Kata Beach. Cestou na pláž zkus určitě Pad Thai Shop, u kterého vyjdeš z džungle.
 4. den, Wat Chalong. Nejdůležitější ze všech 29 buddhistických chrámů na Phuketu. Tento nesmíš vynechat. Jestli si chceš zpříjemnit den další aktivitou, navštiv Tiger Muay Thai gym či Phuket Bird Park plný exotických ptáků.
 5. den, navštiv nejvyšší kopec na Phuketu s názvem Monkey Hill a sleduj opice v jejich přirozeném prostředí. Opičky obvykle neútočí na lidi, dej si ale raději pozor na peněženku a telefon, jsou to pořádní opičáci.
 6. den, víkendové nákupy a prohlídka phuketského starého města. Zůstaň tam až do večera a vychutnej si noční market.
 7. den, přihlas se na lekci vaření! Ano, toto je jedna z nejoblíbenějších aktivit na Phuketu. Přines si trochu autentického Thajska s sebou domů.

Do Thajska s 5* Qatar Airways

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru