Connect with us
Hotel Clover Patong Phuket

Cestopisy

Hotel Clover Patong na Phuketu: vyzkoušeli jsme luxusní SHA+ hotel na slavné pláži (recenze)

Hotel Clover Patong na Phuketu: vyzkoušeli jsme luxusní SHA+ hotel na slavné pláži (recenze)

Jakou zemi si představíš, když pomyslíš na skvělý poměr ceny a kvality? Pro nás je to jednoznačně Thajsko. Čerstvost je tu cítit z každého kousku ovoce či ryby, pohostinnost domácích se dokonale odráží na poskytovaných službách a pravý luxus či soukromí v exotice zažiješ už za pár korun. Pojď s námi na pláž Patong. Ukážeme ti synonymum spojení cena-kvalita. Vítej v hotelu Clover Patong!

Reklama

Patong: Ubytování přímo v centru dění

Dovol nám začít postupně. Nejprve ti přiblížíme polohu a vzdálenost od letiště. Dostaneš se sem prakticky jakýmkoli taxíkem a tato téměř hodinu dlouhá cesta tě vyjde na něco mezi 600 až 800 bahty (cca 288 až 517 Kč). Kdo zná Patong alespoň z doslechu, tak ví, o co jde. A nás zajímalo, co s tímto nejrušnějším místem Phuketu udělala pandemie.

Hotel Clover Patong Phuket
Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Naše cesta sem byla naplánována navíc přesně na přelom sezóny, kdy Phuket ještě není tak rušný. Výsledek? Doporučujeme ti se sem vydat hned teď. Toto místo má turistů tak akorát, takže vůbec není tak přelidněné jako obvykle a místy opravdu připomíná tu zem zaslíbenou, kterou byl Phuket ještě před tím, než ho objevili skandinávští turisté. Hotel Clover Patong Phuket je zároveň skvěle zasazen do centra dění.

Thajsko
Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Na pláž a do školy surfu to máš jen na skok, vyjdi ven a do 3 minut už můžeš brázdit vlny moře či jen tak odpočívat v houpací síti na pláži. Na jih i sever Patongu to z hotelu nemáš daleko. Vzdálenost je ideální na lehkou procházku a slavnou Bangla Walking Street máš pouze o jednu ulici dál. Nemusíš se ale bát, že by tě to rušilo. Hotel je příjemně vzdálen od hlavní silnice, tím pádem budeš mít dostatek soukromí ve chvíli, když ho budeš potřebovat!

Snídaně v thajském i mezinárodním stylu

Snídani si tu vybere snad každý šampion. Čeká tě pestrý výběr, ve kterém se od tradiční thajské polévky můžeš po prvním chodu přesunout přes anglickou snídani až k francouzským toastům či americkým sendvičům. Na chuť si zde přijde každý. Jestli snídaně nemáš v ceně, doporučujeme je alespoň jednou zkusit. Snídaně lze zakoupit klidně i dodatečně na místě a cena hostiny začíná zhruba na 126 Kč.

Hotel Clover Patong Phuket
Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Jako v bavlnce, ve které se nebudeš nudit

Tak jak to je s tou pohostinností a službami? Na tomto místě jsme si potykali s hotelovou službou. Vyřídíš přes ně snad úplně všechno od snídaně do postele či bazénu až po všelijaké výlety do okolí. Postaráno o tebe bude i mimo tvůj pokoj. Vydej se na střechu hotelu, kde si po dni plném oddechování můžeš dát pořádně do těla v moderním fitku. Zůstaň tam a zaplav si po výkonu v bazénu se skvělým výhledem a nepropásni západ slunce. Každý večer se přímo nad tímto vším zbarví obloha do neskutečných odstínů. Každý západ je jiný a všechny ti zaručeně vyrazí dech.

Hotel Clover Patong Phuket
Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Co dělat 7 dní na Patong Beach a v okolí?

O vstupu do Thajska jsme už něco napsali. Země je momentálně otevřena a Phuket funguje v rámci tzv. Sandbox modelu jako tzv. ostrovní karanténa – celý ostrov je alespoň na prvních 7 dní tvou karanténou a můžeš se po něm volně pohybovat. Nejlepší čas cestovat sem je právě teď! Phuket totiž nikdy nebyl tak prázdný a dostupný. Co zde však dělat celých těch 7 dní? Není to tak špatné, jak si myslíš. Naopak, máme pro tebe minimálně 7 tipů (podrobný itinerář najdeš i v samostatném článku):

 • První den objevuj Patong a okolí. Wat Doi Thep Nimit, Banzaan Fresh Market, OTOP a jiné noční trhy. Bangla jako třešnička na večer.
 • Druhý den tě okouzlí místní pláže. Patong, Freedom a Paradise Beach se dají oběhnout i pěšky. Večer se odměň a udělej si street food tour.
 • Třetí den se vydej k Velkému Buddhovi. Zpět půjdeš doslova přes džungli a zastavíš se v nejlepším Pad Thai Shopu. Relaxovat pak můžeš na plážích Kata či Karon.
 • Čtvrtý den, Wat Chalong. Nejdůležitější ze všech 29 buddhistických chrámů na Phuketu. Zacvič si starověké Muay Thai nebo obdivuj exotické ptáky.
 • Pátý den navštiv nejvyšší kopec na Phuketu s názvem Monkey Hill a sleduj opice v jejich přirozeném prostředí.
 • Šestý den, víkendové nákupy a prohlídka phuketského starého města. Zůstaň tam až do večera a vychutnej si noční market.
 • Sedmý den, přihlas se na lekci vaření! Ano, toto je jedna z nejoblíbenějších aktivit na Phuketu. Přines si s sebou domů trochu autentického Thajska.

V době, kdy jsme byli v Thajsku my, se ještě nedalo přicestovat prostřednictvím tzv. programu Test & Go. Nyní je už ale i tato možnost dostupná a ty tak můžeš přijet bez nutnosti několikadenní karantény. Podmínky vstupu do Thajska pro tebe aktualizujeme ZDE.

Vyplatí se to? Jaká je cena a kde hotel rezervovat?

Ubytovat se přímo v centru všeho dění má dvě strany mince. Někomu může vyhovovat, ale někdo možná hledá úplné soukromí. Clover má tu výhodu, že splňuje podmínky pro obě skupiny. Je vsazen přímo do centra Patongu, na skok od Bangla Road, ovšem nenápadně zašitý ve vlastní uličce a jen pár metrů od pláže.

Hotel Clover Patong Phuket
Hotel Clover Patong Phuket, Rasťo Kiavčin

Aspoň jednou určitě vyzkoušej snídani a neboj se nechat rozmazlovat. Hotel Clover Patong Phuket je skvělou volbou v poměru kvality služeb a ceny. Kompletní dovolené zde v hlavní sezóně i s letenkami a transferem začínají přibližně na 900 € (asi 22 766 Kč), což je fér cena, za kterou se to jednoznačně vyplatí. My jsme rezervovali, co ty?

Rezervuj si hotel Clover Patong Phuket za peckovou cenu na 7 nocí i s transferem

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  3.4/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru