Connect with us

Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích

Patříš k lidem, kterým na záda přirostl batoh, a už ti chybí tvůj ráj? Nebo miluješ exotiku a již více než rok čekáš jen na to, až se už konečně otevře jihovýchodní Asie? Překvapení, pár zemí zde otevřených je! Patří mezi ně i Thajsko a dnes ti představíme 2 cesty, jak se tam dostat. Není to těžké, vše najdeš přehledně sepsané níže.

Reklama

Konec karantény

Thajsko je bez karantény otevřené od 1. července! My jsme však byli připraveni vycestovat již o trošku dříve. Tehdy zde byla povinná 14denní karanténa, a to v hotelovém pokoji, nikam jinam, 14 dní. Nevadilo nám to, už tehdy jsme byli připraveni ukázat fanouškům Pelipecek, že se sem cestovat dá a jak to funguje. Věci se naštěstí změnily, karanténa zde už není a my jsme využili hned první možnost vycestovat ještě těsně před sezónou. Rezervovali jsme letenku s Qatar Airways a jsme tady, na Phuketu. Ukážeme ti, co musíš udělat, abys tu během sezóny, klidně už za měsíc, mohl/a být i ty.

Thajsko

Kdo může cestovat do Thajska?

Dvě skupiny – první jsou očkovaní turisté nad 18 let ze seznamu 70 zemí, mezi nimiž je i Česko či Slovensko. Druhou skupinou jsou děti a mladí dospělí do 18 let pod dohledem očkovaných rodičů, takže rodinná dovolená na Kata Beach není problém.

Rozlousknuto a vyzkoušeno! Jak se dostat do Thajska

Ve zkratce, jsou 2 možnosti. Letět se momentálně dá jen na Phuket, Koh Samui či Krabi. Destinace však podle nás vybrali skvěle. Představ si tyto provincie jako takovou karanténu, jejíž hranice končí u hranic provincie. Tvých prvních 14 dní je tedy vázaných na jednu z těchto destinací, celé se to jmenuje Sandbox Model. Zde však přicházejí do hry 2 možnosti a dobré zprávy. První možností je strávit svých 14 dní pouze na Phuketu – nebo Samui a Krabi – a užít si místní kontrasty nádherných pláží a pralesů s nočním životem či možnostmi nákupů. Dobré zprávy, nově se dá strávit na prvním ostrově pouze 7 dní a potom si můžeš užít dalších 7 dní v jedné ze 3 provincií tohoto modelu (Krabi, Samui, Phuket)! Druhý model v pořadí z jmenovaných právě využíváme i my a po 7 dnech na Phuketu se přesouváme na Koh Phi Phi a Krabi.

Thajsko

Příprava na cestu. Minimálně 3 týdny před

Před cestou budeš řešit i pár zařizovaček, dohromady se připrav na 7 povinností, které jsme ti sepsali pěkně pod sebe níže. Jelikož ale 2 dávky očkování už máš určitě za sebou, jednu povinnost můžeš rovnou vyškrtnout jako hotovou. Víza do Thajska nebudeš potřebovat, pokud cestuješ na méně než 30 dní, stačí ti pas. Hlavní položka ze seznamu, která ti zabere i nejvíce času, je vstupní certifikát COE.

Jak vyplnit vstupní certifikát

V první řadě si nachystej 3 věci, které k němu budeš potřebovat. Naskenuj si pas, oba certifikáty o vakcinaci (muselo uplynout nejméně 14 a nejvýše 365 dní od vakcinace) proti COVID-19 a zakup si pojištění, které ti celosvětově kryje náklady spojené s COVID -19 do částky alespoň 100 000 eur (asi 2,5 milionu Kč), a rovněž si připrav sken. Takové pojištění stojí cca 50 eur (cca 1 269 Kč). To je vše, máme jen 3 tipy, v úplně prvním bodě certifikátu zaklikněte zemi odletu (v našem případě Rakousko), v třetím zase Exempt (podle obrázku) a v bodech, na které nejsi schopen/a odpovědět, jako například Kontaktní osoba v Thajsku – nemusíš odpovídat. Registraci do certifikátu najdeš ZDE.

Thajsko - COE

Rezervuj letenku a hotel/y. Budeš je potřebovat do COE

Po odeslání prvotních dokumentů certifikátu ti do pár dní (v našem případě do 2) přijde potvrzení a vzhůru na druhé kolo. Tam už potřebuješ potvrzení o zaplacení letenky a hotelů. Letenku jsme rezervovali, jak jinak, přes Pelikána. Máme pro tebe i aktuální výběr hotelů. Poradíme ti, u hotelů hledej výlučně formulku SHA+ v názvu – právě to jsou ty hotely, které Thajsko povolilo na cestování s certifikátem COE. Dej pozor, do jiných hotelů či ke kamarádovi tě prvních 14 dní nepustí.

Dále se budeš muset zaregistrovat na 4 PCR testy. Ano, existují lidé, kteří jsou ochotni to pro Thajsko udělat, těší nás. 1 PCR test tě čeká den před odletem. Ostatní PCR testy potřebuješ v Thajsku. První hned po příletu, další za 5 a 6 dní, zaregistruješ se intuitivně na této oficiální stránce.

Po vložení rezervace hotelů, letenek a potvrzení o zaplacení PCR testů ti do pár dní na e-mail přijde COE – ta-dá, to je tvá vstupenka do Thajska! Nezapomeň si do mobilu stáhnout potřebnou ThailandPlus alert aplikaci (odkaz najdeš níže).

2 důležité rady – Při rezervaci hotelů nezapomeň – tvůj první hotel, ve kterém budeš ubytován/a na Phuketu, musíš mít booknutý alespoň na plných 7 dní. Ať už se potom vydáš kamkoli (Krabi nebo Samui), další dny si můžeš rozkouskovat. My jsme například prvních 7 nocí zůstali na Patongu, pak jsme rezervovali 3 noci na Koh Phi Phi (Krabi) a 4 noci přímo v Krabi.

Sumář dokumentů

Tak a to je opravdu všechno. Víme, je toho dost, ale pojď s námi – krok za krokem podle bodů v tomto článku a zvládneš to – dostali jsme se sem my, tak musíš i ty! A je tu úžasně. Tyto všechny dokumenty si před cestou vytiskni:

Tipy, triky a reálná zkušenost, jak to probíhá

COE má mnoho políček, ale pokud si to dobře připravíš přesně podle těchto bodů, není o čem. Na Phuket musíš letět ze zahraničí. Žádný tranzit v Bangkoku. Pokud zůstaneš 14 a více dní na Phuketu (7 Phuket + 7 Samui či Krabi), budeš moci cestovat do jakékoli destinace v Thajsku (Bangkok, Chiang Mai…). Pokud budeš mít jakékoli dotazy či problém s jakýmkoli bodem v procesu registrace, klidně se nám ozvi a my ti rádi poradíme!

Děkujeme za pozornost. Brzy čekej sérii našeho deníku přímo na Pelipeckách. Zdravíme z Phuketu!

Do Thajska s 5* Qatar Airways

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru