Connect with us
Las Vegas

Cestopisy

Pelipeckovní roadtrip po USA: 13. díl – Las Vegas

Pelipeckovní roadtrip po USA: 13. díl – Las Vegas

Pokud ve svém americkém itineráři vynecháte Las Vegas, rozlučte se s největší zábavou, kterou u našich západních kamarádů můžete zažít. Seriózně. Jasně, když necháte celou výplatu u stolu s blackjackem, tak to možná až taková sranda nebude, ale asi jen stačí nenechat mozek v hotelu na nočním stolku a všechno půjde hladce.

Reklama

Las Vegas nabízí všechny poklady světa – nespoutanou radost z gamblerství, luxusní hotely za hubičku, značkové outlety, světové koncerty a show, fantastické kulinářské dobroty, adrenalinové zážitky a je jen na krok od krásných přírodních pokladů. Za nás je to místo, které by jednoznačně nemělo chybět na vašem bucket listu. Las Vegas – město, které budete sledovat s otevřenou pusou.

The Strip, centrum Las Vegas.
Zdroj:  Littleny | Dreamstime.com

Ubytování

I Hilton tam seženete v hlavní sezóně za zhruba 700 Kč na noc/osoba. Jen si nesmíte vybrat tak nešťastný termín jako my. Ocitli jsme se totiž v Las Vegas právě během víkendu, kdy probíhal boxerský zápas mezi McGregorem a Mayweatherem. A jasně, že jsme neměli 10 000 dolarů na lístek. Jediné, co jsme si z toho teda odnesli, byly vybookované hotely a dvojnásobně nasazené ceny. Kvůli rozpočtu jsme byli nuceni si rezervovat Airbnb, mimo centrum. Náš počáteční smutek ovšem velmi rychle zmizel, když jsme poznali naši paní domácí. Bývalá krupiérka, aktuálně na mateřské, s tím nejlepším přehledem o všech místech, která za to stojí. Taková malá cena útěchy za to, že jsme museli investovat nemalé peníze do jízdy na Strip Uberem. Ptáte se, jestli bychom radši doporučili Airbnb nebo hotel? Těžko říct, záleží na prioritách každého z vás. Hotely v centru mají výhodu, že z nich ani nemusíte vystrčit paty, když nechcete. Blikající automaty, kasína, restaurace s rozsáhlým výběrem lahůdek a bary u bazénů většinou bývají samozřejmou součástí. Pokud ovšem chcete nahlédnout i za tuto nablýskanou oponu, hostitelé přes Airbnb vám zcela jistě rádi udělají průvodce. V lepším případě zadarmo, v tom horším za dvě piva. V každém případě, nemůžete sáhnout vedle, jste přece v Las Vegas!

Pohled na Hotel Bellagio a Caesars Palace.

The Strip

Neony, které vás oslepí, Eiffelova věž, Socha svobody, Brooklynský most, pyramidy, Benátky, muzeum Madame Tussauds, antický Caesars Palace, horské dráhy, které byste rozhodně měli navštívit ještě před večeří. To všechno je The Strip. Centrum města, hlavní ulice gamblerské zábavy a všech buržoazních hotelů. Opravdu zde najdete snad úplně všechno. Pokud se tam vydáte autem, připravte se na přeplněné silnice a parkování od 10 dolarů na hodinu. Parkoviště najdete po celém městě, stačí následovat značky, které vás k nim hravě zavedou a ceny můžete zkusit smlouvat. Nám se to podařilo.

Eiffelova věž na Stripu v Las Vegas.

Určitě si udělejte zastávku u fontán hotelu Bellagio. Nádherné představení vám svou synchronizací a dokonalým následováním zvukového a světelného doprovodu vezme dech! Někteří možná ocení trochu romantiky, ke které vás tahle show určitě vezme. Nenechte se vyrušit ani spoře oděnými tanečnicemi z Ria nebo Transformery. To není legrace. Každý přece potřebuje nějaký příjem – a těmto postavičkám zkrátka vydělávají peníze jejich kostýmy. Za pár dolarů se s vámi vyfotí a vy se pak doma můžete chlubit fotkami třeba s Elvisem nebo Catwoman. Každý podle vkusu, nikdo vás tam odsuzovat nebude. A abychom nezapomněli připomenout – vodní show probíhá v pravidelných intervalech, tak se nezapomeňte podívat na aktuální rozvrh.

Vodní show před hotelem Bellagio v Las Vegas.

Adrenalin v Las Vegas

Úplně nejvíc parádní nám přišly takzvané zip lines. Jde v podstatě jen o to, že se na laně spustíte mezi dvěma body. Jednu takovou najdete na legendární Freemont Street v Downtownu (původní část Las Vegas). Sklouznout se na laně mezi neonovými plochami, kasíny, restauracemi a lidmi, kteří vám budou tiše závidět, můžete skrz atrakci Slotzilla Zip Line. Za 40 dolarů prosvištíte po více než 500 metrů dlouhé trase, na laně ve výšce zhruba 35 metrů. Pokud patříte mezi ještě větší odvážlivce, můžete vyzkoušet něco podobného u hotelu Rio. Voodoo Zipline vás tentokrát vynese až do výšky 150 metrů nad zemí. No, pro slabá srdíčka to asi není. Odměnou je však unikátní výhled na The Strip. Jen záleží, jestli se během této životní jízdy budete schopni soustředit i na něco jiného než jen na to, ať se pod vámi to jedno drobné lano, které vás jistí, nepřetrhne. Tlak vám asi trochu stoupne a budete pak potřebovat něco tvrdšího než kafe, ale garantujeme vám, že budete mít jedinečný zážitek na celý život. Samozřejmě mají v tomto Sin City i něco pro klasiky – horské dráhy na několik způsobů. Ty nejlepší najdete u hotelu Stratosphere. X-Scream, Insanity nebo Big shot. No nebojte se, budete mít z čeho vybírat.

Adrenalinová atrakce v Las Vegas.
Zdroj: Phurin2012 | Dreamstime.com

Pár tipů do kasína

Základem je mít 21 let, mít v kapse občanku nebo pas a nemít u sebe děti. Můžete se tam s nimi projít, ale usednout za hrací stůl nebo automat povede k tomu, že vás všudypřítomní hlídači vyvedou ven. Ono to všeobecně asi úplně není prostředí pro děti, vzhledem k tomu, že je ve většině místností povoleno kouřit a pít alkohol. Dobré je, že se nemusíte bát žádných velkých zlodějských akcí, a to hlavně proto, že nyní už jsou všechna kasína prošpikována kamerovým systémem a hojným množstvím strážců. Pokud budete mít přehled o poloze své peněženky a budete si hlídat své žetony, nemělo by se nic stát.

Poprvé v kasínu?

Pro začátečníky jsou určitě vhodné hry jako ruleta, video poker nebo jiné jednoduché hrací automaty. Je to zábava a nemáte velmi co pokazit. Doposud bezkonkurenčně nejoblíbenější je však blackjack. Během dne dává mnoho kasín zdarma lekce blackjacku, do kterých se neváhejte zapojit. Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se krupiéra, je jeho povinností vám všechno vysvětlit. Pro tyto lekce je dobré vybírat si menší podniky, s méně návštěvníky a více prostorem pro vaše dotazy. Určitě zvažte i dobu návštěvy kasína. Las Vegas ožívá kolem oběda a hlavní špička je mezi jedenáctou večer a půlnocí, zejména pak o víkendech, kdy se tam dostaví půlka Kalifornie. Než si sednete k jakémukoliv hracímu stolu, přečtěte si nejdřív na informační tabulce, jaké je minimum a maximum sázek. Minimum bývá už od 1 dolaru, ale takové stoly bývají často plné, pokud nepřijdete ještě před špičkou.

Nezapomeňte na dýško

Dýško je jedním z ožehavých témat pro mnoho strýčků skrblíků. Krupiéři často dostávají jen minimální mzdu, a proto se od hráče, který vyhrává tak trochu očekává, že se vzdá pár žetonů nebo procent z výhry v jejich prospěch. To samé platí pro lidi, kteří vám zaparkují auto nebo číšníky. Stačí 1-3 dolary a uvidíte, jak se změní jejich nálada.

Co na sebe?

Poslední, ale neméně podstatný je i dress code, tedy jakýsi kodex oblékání. Pokud nehodláte jít do těch nejvíc buržoazních podniků, bohatě postačí, když si jako muž zvolíte dlouhé kalhoty, plnou obuv a nějakou ležérní košili. Ženy to mají o něco jednodušší, protože k těm jsou všechna podobná pravidla tak trochu shovívavější. Prostě se oblečte tak, jako byste šli do nějakého pěkného baru. Taky byste, předpokládám, vynechali šortky a žabky. Navíc by vám v nich mohla být zima, vzhledem k trendu vypeckované klimatizace na 20 stupňů.

Lidé v kasinu.
Zdroj: Tupungato | Dreamstime.com

Přírodní poklady v okolí

Pro nás bylo Las Vegas nejen symbolem večerní zábavy, ale také krásné přírody v okolí. Vždy jsme si den rozdělili tak, že jsme ráno vyrazili mimo město a v podvečer se vrátili do víru zábavy. Pokud jste Grand Canyon navštívili po cestě na západ, ale nestačilo vám to, něco málo přes dvě hodiny jízdy autem se k němu můžete vrátit. Přesně řečeno k části Grand Canyon West, kde najdete i proslulý prosklený chodníček Skywalk. Mějte na paměti, že tato část rokliny nepatří do našeho milovaného Annual Passu, nýbrž pod Indiány, kteří vás budou chtít sedrat z kůže. Za to, že vás kyvadlový autobus vyveze na pár vyhlídek a vy si budete moct udělat fotku na rozpáleném skleněném mostě zaplatíte od 82 dolarů a výš. Je fajn to vědět předem a nekoukat se pak na paní na pokladně jako zjara, jako my.

Skywalk, Grand Canyon West.

Zážitky z Death Valley

Naším druhým výletem se stalo Death Valley neboli Údolí smrti. Taky něco málo přes dvě hodiny z města, jen tentokrát na druhou stranu, zpátky do Kalifornie. Annual Pass tam platí. V podstatě, i kdyby neplatil, v létě tam není nikdo, kdo by byl ochotný tam sedět a kontrolovat to. Ptáte se proč? Myslím, že to bude těmi padesáti stupni ve stínu, které tam panují. Nebo tím, že tam žádný stín není. V rámci přírody je to tam krásný zážitek, ale pokud se cítíte spíše jako lední medvědi, zůstaňte se chladit ve vyklimovaném kasínu. Kolem cest uvidíte cedule, které vás budou vybízet, abyste v autě nezapínali klimatizaci. Zní to šíleně, když máte pocit, že se za chvíli roztopíte, ale snažte se to dodržovat. Auta dostávají v podobných podmínkách dost zabrat a určitě nechcete platit za opravu auta z půjčovny. Podrobnosti, která místa stojí v Death Valley za návštěvu, zmíníme v samostatném článku. Určitě ale napovíme, že Dante’s View, Zabriskie Point, Badwater Basin, Golden Canyon nebo Devil’s Golf Course vás určitě nezklamou.

Zabriskie Point v Údolí smrti.

Národní park Joshua Tree

Další oblíbenou turistickou destinací bývá Národní park Joshua Tree. Je pravda, že z Las Vegas to tam trvá přes tři hodiny, ale pro ty, kteří to nestihli po cestě na západ, je to pořád ještě příležitost. My osobně jsme tuto atrakci úmyslně vynechali, protože jsme tyto pichlavé velikány vídali kolem všech cest v jižní a západní části Spojených států, ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát. Jako pěší turisté se můžete vydat do palmových oáz protkaných malými říčkami nebo navštívit Hidden Valley – údolí, které je Mekkou horolezců. NP Joshua Tree se nachází kousek od Mohavské pouště, která svými písečnými dunami, sopečnými kužely, pouštními želvami a kojoty taky láká k návštěvě.

Silnice v Národním parku Joshua Tree.

* Uvedené ceny odpovídají roku 2017, takže počítejte s jejich případnou změnou.

Akční letenky do USA

Předchozí díly a další pokračování:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru