Connect with us
Kanály v Amsterdamu na podzim

Koronavirus

Nizozemsko již vyžaduje karanténu od všech cestujících z Česka. Test nepřijímají

Nizozemsko již vyžaduje karanténu od všech cestujících z Česka. Test nepřijímají

Nizozemsko upravilo podmínky příjezdu do své země. Původně platila povinná karanténa pro všechny cestující přijíždějící z Prahy. Dnem 22. září vstoupilo v platnost nové opatření – resp. rozšíření původního pravidla. Nyní již musíme nastoupit 10denní karanténu po příjezdu, ať už jedeme z jakýchkoliv končin České republiky, informovalo o tom Velvyslanectví ČR v Haagu.

Reklama

Výsledek testu na COVID-19 je pro nizozemské úřady irelevantní. Karanténu musí cestující nastoupit i při absenci příznaků názaky novým koronavirem. Tu je možné absolvovat doma (pro žijící v Nizozemsku) nebo i v dočasném ubytovacím zařízení.

Po turistech je vyžadována rezervace ubytování, která byla provedena ještě před cestou. Pokud hodláte bydlet např. u svého přítele, známého, člena rodiny, Velvyslanectví ČR v Amsterdamu doporučuje mít s sebou alespoň (byť i neformální) zprávou zvoucí osoby (mělo by z něj být patrné KDE – adresa, i U KOHO – jméno/název firmy, školy s kontaktem pro ověření). Pro všechny případy by jej měl dotyčný sepsat jak v angličtině, tak i v nizozemštině.

Pokud cestující tranzituje přes nizozemské letiště, nevztahuje se na něj povinnost nastoupit karanténu, pokud neopustí tranzitní zónu. Je také důležité si vždy zkontrolovat pravidla dalších tranzitních zemí a cílové destinace.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru