Connect with us
tablet s mapou

Cestopisy

Žena procestovala svět díky Google Street View

Žena procestovala svět díky Google Street View

Víc a víc kolem sebe vidíme, že si lidé neuvědomují, jaké štěstí ve svém životě mají. A nemusíte se bát, že když budete pokračovat ve čtení, vytáhneme hladovějící děti v Africe. Představme si to jen v malém – v naší společné vášni – cestování. Zaoceánský výlet, nebo jen vycházka do hor. To všechno vám budou lidé jako je Jacqui Kenny navždy závidět. Tato třiačtyřicetiletá Britka totiž trpí úzkostnou poruchou s názvem agorafobie. Ta ji bohužel přináší záchvaty paniky v jakémkoliv neznámém prostředí. Dokonce i výprava do supermarketu mezi dav cizích lidí dokáže spustit nemalou psychickou katastrofu. Nenechává ovšem nikomu velký prostor pro lítost. Ukázala lidem se stejným problémem, a vlastně i celému světu, že objevovat svět se dá i ze své pracovní židle u počítače.

Reklama

Za dva roky (2015 – 2017), kdy strávila průměrně až 18 hodin denně za monitorem, procestovala díky aplikaci Google Street View prakticky celý svět. A přesto, že vždy putovala po naší planetě jen virtuálně a v ruce nikdy nedržela profesionální fotoaparát, vytvořila díky této vychytávce sérii unikátních uměleckých fotografií. Všechny mají jedinečné kouzlo zejména díky tomu, že si vybírá záběry s výraznými elementy. Zajímavá architektura, přírodní úkazy, zvířata, nebo prostě jen životy reálných lidí v pohybu. Všechny rozmazané obličeje najednou nevypadají jako fotografická nedokonalost, ale umělecké dílo.

Díky zhruba 200 snímkům, kterými na svém profilu Agoraphobic Traveller pobláznila celý svět, jí bylo nabídnuto, aby uskutečnila svou první vlastní výstavu. O to větší výzva to byla, když se dozvěděla místo konání. Samotné „velké jablko“. Jacqui byla natolik silná, že se po několika intenzivních terapiích dokázala do New Yorku přesunout a osobně představit na Manhattanu svůj projekt široké veřejnosti oficiálně. Pokud máte to štěstí a nacházíte se v této oblasti, do 15. října máte možnost expozici navštívit na adrese 39 Spring Street, Lower East Side.

View this post on Instagram

I just wanted to say a huge thank you to everyone that came to my opening on Tuesday night. I was incredibly moved by the turn out and all the wonderful support. It was so special to meet everyone face to face.  Because it went so well, it's now going to be open until the 15th of October. So if you're in New York, please come along and visit. It's at 39 Spring Street, NY 10012. Hours: Tues – Fri 10am – 8pm, Sat – 11am – 10pm, Sun 11am – 6pm. I also want to take this opportunity to thank my family, friends and my wonderful partner @tomas_roope. Also big thanks to @farrowlondon @iamjokelly @nimblist @google and @alreadyalive. . . Photo credits @nicolinalo @farrowlondon @iamjokelly @google . #dreamscancometrue #nyc #gallery #exhibition #agoraphobictraveller #theagoraphobictraveller #streetviewportraits #mentalhealth #faceyourfears #installation #soho

A post shared by Agoraphobic Traveller (@streetview.portraits) on

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru