Connect with us

Koronavirus

Můžeme žádat o víza do Nepálu a známe i pravidla budoucích letů

Můžeme žádat o víza do Nepálu a známe i pravidla budoucích letů

Nepálská vláda od 15. června 2020 ukončila většinu restrikčních opatření, s výjimkou otevření nákupních center, kin a dalších vybraných služeb. Restaurace již mohou otevřít své provozy, avšak mnohé zůstávají zavřené, z rozhodnutí jejich majitelů.

Reklama

Již od 15. června 2020 je možné požádat o všechny druhy víz na cestu do Nepálu. Přesun osobními motorovými vozidly je částečně povolen, ovšem mezinárodní lety zůstávají nedostupné až do 5. července 2020 (o prodloužení a podmínkách zatím nemáme konkrétní informace).

Země již zároveň připravila pravidla letecké přepravy, která budou platná po jejím obnovení:

  • Chirurgické roušky nebo roušky N-95 budou povinné. (platí pro cestující i pro letecký personál v prostorách letadla i letiště)
  • Cestujícím nebude povoleno se volně pohybovat v prostorách letadla a po celou dobu letu budou povinni mít nasazenu roušku. 
  • Cestující s příznaky horečky, kašle, dušnosti a ztráty chuti nebo čichu nebudou do letadla vpuštěni.
  • Cestující a členové posádky budou povinni vyplnit leteckému provozovateli formulář prohlášení COVID-19. (uvádí Velvyslanectví ČR v Dillí)

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru