Connect with us
St. Gilgen

Koronavirus

Test už nestačí. Rakousko zpřísňuje podmínky pro neočkované, nemohou jít do restaurací ani na akce

Test už nestačí. Rakousko zpřísňuje podmínky pro neočkované, nemohou jít do restaurací ani na akce

Rakousko zpřísňuje restrikce. Neočkovaní nemohou jít do kaváren, restaurací, ke kadeřníkům nebo na akce, kterých se zúčastní více než 25 osob. Kromě očkování se nadále uznává i překonání COVID-19, negativní test na koronavirus už ovšem nestačí.

Reklama

Nová pravidla v Rakousku platná od 8. listopadu

Od 8. listopadu 2021 vyžaduje Rakousko od návštěvníků lyžařských sjezdovek, restaurací, ubytovacích zařízení, vánočních trhů a dalších volnočasových zařízení předložení dokladu o očkování nebo dokladu o překonání nemoci.

S platností od 8. listopadu už tedy nestačí předložit za účelem návštěvy výše uvedených míst negativní test na COVID-19 ani doklad prokazující zjištění neutralizačních protilátek.

Do 5. prosince 2021 platí přechodné období, během kterého je jako doklad o bezinfekčnosti rovněž akceptováno předložení potvrzení o 1. dávce očkování a současně negativního PCR testu na COVID-19 platného 72 hodin od odběru, ve Vídni 48 hodin od odběru.

Nová pravidla zvýšila zájem o očkování

V Rakousku se před pondělním zpřísněním opatření zvýšil zájem o očkování. Ke vstupu do restaurací, kaváren, kadeřnictví nebo na kulturní a sportovní akce už nestačí negativní test. Stejná pravidla platí i pro hotely nebo vleky.

Po pátečním oznámení vzrostla podle agentury APA čekací doba v největších očkovacích centrech ve Vídni na půldruhé hodiny. Ve spolkové zemi Salcbursko se během soboty přišlo spontánně očkovat 1400 lidí, zatímco v poslední době to bylo nejvíce 2000 lidí týdně. Velký zájem zaznamenali i zdravotníci v Tyrolsku a Vorarlbersku.

Hallstatt

Zpřísňují i v jiných zemích

Další evropské země zavádějí přísnější protipandemická opatření. V Nizozemsku se vrátí povinnost roušek na veřejných místech, v Řecku čekají neočkované další překážky, budou se například muset prokázat testem i při vstupu do bank, obchodů a venkovních prostor restaurací.

V Nizozemsku se rozšiřuje počet míst, kde je nutné mít potvrzení o bezinfekčnosti – nově mezi ně budou patřit terasy restaurací, muzea nebo posilovny.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru