Connect with us

Cestopisy

Evropan koupil pohádkový ostrov během pandemie. Viděl ho jen na videu

Evropan koupil pohádkový ostrov během pandemie. Viděl ho jen na videu

Soukromý ostrov v Irsku prodali kupci za 5 milionů liber. Ostrov nazvaný Koňský, velký 635 356 metrů čtverečních se nachází u pobřeží vesnice Shull ve West Cork v Irsku.

Reklama

Koňský ostrov má bohatou historii. Svou roli zde sehrála těžba mědi a v roce 1841 měl ostrov nejvyšší počet obyvatel – 137, z nichž většina pracovala právě v dolech. V roce 1915 tu už nežil nikdo, na ostrově jsou však stále ruiny starých domů.

Na ostrově jsou tři pláže obydlené lachtany a mnoha jinými živočichy ve volné přírodě. Hlavní domeček má šest ložnic a kromě něj jsou zde i další troj, dvoj nebo jedno-pokojové chatky. Všechny mají výhled na Atlantický oceán a zátoku Roaring Water bay, nejjižnější zátoku v Irsku. Možnost plavání a potápění se mezi delfíny není na ostrově ničím neobvyklým.

Na ostrově najde nový majitel také soukromé molo pro loďky, přistávací plochu pro vrtulníky, posilovnu, tenisový kurt. Ostrov je zcela soběstačný, má vlastní zdroj elektřiny, vody a kanalizaci i privátní cesty.

Evropan, který ostrov koupil, nejdřív během pandemie měsíce vyjednával a dohodl se na výše uvedené částce. Většina komunikace proběhla online.

Zdroj informací: Lonely Planet
Hlavní obrázek: West Cork, Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru