Connect with us
PURO Kraków Kazimierz****

Citybreaky

PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč

PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč

Někteří z nás na Polsko ještě stále koukají skrz prsty, což je obrovská škoda. Tato země má rozhodně co nabídnout. Začni svoji prohlídku třeba v Krakově. I přesto, že má někdejší polské korunovační město bohatou historii, což je zřetelné hned na několika místech, neusnulo na vavřínech. Skvěle se zde mísí nádech minulých časů se současnou živou kulturní scénou, což z Krakova dělá charismatické místo, kam se budeš rozhodně chtít vrátit.

Reklama

Během našeho pobytu se ocitneš přímo v centru dění a to v židovské čtvrti Kazimierz (česky Kaziměř). Odsud už to máš jen kousek k hlavním památkám – hradu Wawel a katedrále, do Starého města (Stare Miasto) nebo na hlavní náměstí (Rynek Główny). Hotel tě ohromí svým příjemným minimalisticky zařízeným prostorem. Pokud budeš mít chuť, můžeš zavítat ke zdejšímu baru, vyzkoušet hotelové spa a za pěkného počasí ti zdarma půjčí i kolo.

  • KAM? PURO Kraków Kazimierz****, Krakov, Polsko
  • KDY? Prosinec – duben 2022
  • CO JE V CENĚ? Ubytování v moderním designovém hotelu v historické čtvrti Kazimierz, bufetová snídaně
  • HODNOCENÍ HOTELU: 5 z 5 (tripadvisor)
Pobyt v Polsku
PURO Kraków Kazimierz****
PURO Kraków Kazimierz****
PURO Kraków Kazimierz****
PURO Kraków Kazimierz****

Podmínky vstupu do Polska a návrat do ČR

V Polsku platí obecně 10denní karanténa, kterou lze ovšem nahradit negativním antigenním/PCR testem (ne starším 48 hodin). Z Karantény mají výjimku i všichni, kteří při příjezdu z Česka předloží EU certifikát potvrzující ukončené očkování, překonání koronaviru nebo již zmíněný negativní test.

  • Více informací o vstupu do Polska na mzv.cz.

Při cestě zpět do České republiky je třeba se řídit pravidly cestovatelského semaforu.

Krakov

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru