Connect with us

Tipy

Návod na parkování na letištích za málo peněz

Návod na parkování na letištích za málo peněz

Parkování na letišti. Znáte to. Koupili jste si letenky a termín vašeho odletu se blíží. Mnoho věcí s ohledem na váš odjezd jste už vyřešili a teď máte před sebou poslední dilema. Jet na letiště autem? Nechat se odvézt známým? Nebo se spolehnout na taxík či MHD? My vám teď ukážeme, jak je možné komfortně přijít na letiště autem, pohodlně zaparkovat a mít svého „čtyřkolového“ miláčka na uzavřeném parkovišti za výhodné ceny.

Reklama

Jak to funguje?

Parkování si můžete objednat bez ohledu na to, zda už máte zakoupenou letenku nebo ne. Dá se to třemi způsoby. Vyplněním formuláře na stránce letenky.com, zasláním e-mailu na info@letenky.com, nebo zajít osobně na pobočku na Náměstí SNP 6 v Bratislavě. Nejjednodušším způsobem je nepochybně možnost vyplnit formulář a parkovací kartu si nechat zaslat e-mailem, poštou nebo kurýrem.

parkovací karty

Hned jak vyplníte požadované informace ohledně parkování, do e-mailu vám přijde faktura s číslem účtu a variabilním symbolem sloužícím k úhradě parkování. V průběhu rezervace parkování (jako i samotné služby nebo v kombinaci s letenkou) je možné uhradit parkování hned prostřednictvím internet bankingu nebo platební kartou.

Parkovací karty zaslané emailem (Praha, Bratislava) obdržíte na e-mail ještě v den jejich zaplacení. Parkovací karty zaslané poštou (Vídeň) jsou odeslané v den přijetí platby první třídou na vámi uvedenou adresu. Doba dodání se pohybuje mezi 1 až 3 pracovní dny.

Proč se vyplatí zakoupit parkovací kartu?

To nejdůležitější, co jsme vám tímto článkem chtěli říci je, že zakoupením parkovací karty výrazně ušetříte. Parkovací kartou přes letenky.com můžete totiž ušetřit až 70 % oproti původní ceně. Abyste nám věřili, že to není jen tak, máme po vás důkaz místo slibů:

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Pro parkování na letišti v Praze vám nabízíme zvýhodněné parkování na monitorovaném parkovišti pouze 3 minuty cesty od letiště s transferem na letiště zdarma. V porovnání s cenami parkování přímo na letišti ušetříte 40 až 70 % nákladů. Takto vypadají ceny:

7 dnů = 800 Kč

10 dnů = 1 050 Kč

14 dnů = 1 300 Kč

➡ Chci zakoupit parkovací kartu u letiště v Praze

Parkování Praha

Bratislavské letiště (BTS)

Parkování je zabezpečeno 1,2 km od letiště, není v tom však žádný problém, jelikož transfer na letiště máte zdarma a jezdí téměř každých 30 minut. V porovnání s cenami parkování přímo na letišti ušetříte 40 až 50 % nákladů. Takto vypadají ceny:

4 dny = 572 Kč

6 dní = 832 Kč

8 dní = 910 Kč

15 dní = 1 534 Kč

Kdy vám to letí? Podívejte se, zda je v daném termínu volné místo na tomto odkazu. Pokud si zarezervujete parkoviště na obsazená data, resp. do zpracování objednávky se parkovací místa vyprodají, peníze vám budou vráceny na účet.

➡ Chci zakoupit parkovací kartu u letiště v Bratislavě

Upozornění: parkovné se účtuje na počet dnů, přičemž za den se považuje každý započatý den, tj. např. 25 hodin = 2 dny, kapacita parkování je omezená, proto se doporučuje uskutečnit rezervaci s dostatečným předstihem.

Parkování Bratislava

Letiště ve Vídni (VIE)

Pro parkování na letišti ve Vídni Schwechat jsou v nabídce zvýhodněné parkovací karty na parkovištích PARKPLATZ  C, PARKHAUS 3 alebo PARKHAUS 4 a MAZUR. V porovnání s cenami parkování přímo na letišti ušetříte 40 až 50 % nákladů. Takto vypadají ceny:

Parkplatz Mazur na 4 dni = 1 065 Kč, Parkplatz C na 4 dni = 1 735 Kč, Parkhaus 3/4 na 4 dni = 2 209 Kč

Parkplatz Mazur na 8 dní = 1 315 Kč, Parkplatz C na 8 dní = 2 015 Kč, Parkhaus 3/4 na 8 dní = 2 679 Kč

Parkplatz Mazur na 15 dní = 1 680 Kč, Parkplatz C na 15 dní = 2 855 Kč, Parkhaus 3/4 na 15 dní = 4 169 Kč

Parkplatz Mazur na 22 dní = 2 155 Kč

Chci zakoupit parkovací kartu na letiště Vídeň:

➡ Parkoviště Mazur

➡ Parkplatz C

➡ Parkhaus 3 nebo Parkhaus 4

Upozornění: Předplacené parkovací karty je možné koupit jen v předprodeji, přímo na letišti se neprodávají!

Parkování Vídeň

O auto bude postaráno

Všechny uvedené parkoviště jsou monitorované kamerovým systémem, zabezpečovacím zařízením a jsou pro vás k dispozici 24 hodin denně. Pokud budete potřebovat transfer na letiště (Praha, Bratislava), máte jej už v ceně parkovací karty.

Co je potřebné mít s sebou na letiště při odevzdávání auta?

Po zpracování vaší objednávky obdržíte následující pracovní den potvrzení o rezervaci parkování v elektronické podobě na váš e-mail. Toto potvrzení si vytiskněte, jelikož se ním prokážete při vstupu na parkoviště.

Jak zrušit rezervaci parkovací karty?

Je to možné až do dne plánovaného příjezdu na parkoviště. Rezervaci je možné zrušit písemným zasláním žádosti na email: parkovanie@letenky.sk. Následně vám bude zaplacená suma vrácena zasláním financí na účet, který uvedete v žádosti. Od dané sumy se odpočítá manipulační poplatek ve výšce 33 euro/cca 900 Kč.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4/5 - (4 votes)
4 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru