Connect with us

Cestopisy

S láskou od letiště Vídeň: leť tam i zpět už od 693 Kč! (TOP 20 destinací v článku)

Vídeňské letiště tento rok přilákalo nové letecké společnosti a nás cestovatele nyní lákají parádní ceny. Momentálně můžete rezervovat oblíbené destinace jako Řím, Madrid, Los Angeles, New York a další za SKVĚLÉ CENY! To je skvělá zpráva, protože letiště Schwechat je rychle a bez větších obtíží dostupné autem nebo autobusem, nabízí business salónky, zajímavé kinosály, nové restaurace a hlavně velmi široký výběr destinací, větší než je tomu u českých letišť. Z nabídky jsme pro vás vybrali to nejlepší.

Reklama

1. Krakov od 693 Kč

HNED LETÍM

2. Kodaň od 717 Kč

HNED LETÍM

3. Dublin od 722 Kč

HNED LETÍM

4. Milán od 722 Kč

HNED LETÍM

5. Paříž od 722 Kč

HNED LETÍM

6. Londýn od 738 Kč

HNED LETÍM

7. Řím od 772 Kč

HNED LETÍM

8. Barcelona od 902 Kč

HNED LETÍM

9. Malaga od 1 060 Kč

HNED LETÍM

10. Palma Mallorca od 1 042 Kč

HNED LETÍM

11. Lanzarote od 1 200 Kč

HNED LETÍM

12. Ammán od 1 525 Kč

HNED LETÍM

13. Faro od 1 580 Kč

HNED LETÍM

14. Ohrid od 1 466 Kč

HNED LETÍM

15. Istanbul za 3 990 Kč

HNED LETÍM

16. Los Angeles za 8 490 Kč

(přímý let)

HNED LETÍM

17. New York za 8 490 Kč

(přímý let)

HNED LETÍM

18. Dillí za 11 490 Kč

(přímý let)

HNED LETÍM

19. Kapské Město za 13 390 Kč

(přímý let)

HNED LETÍM

20. Tokio za 15 590 Kč

(přímý let)

HNED LETÍM

Kompletní nabídka zde:

K NABÍDCE

Proč se vyplatí létat z Vídně?

Mezinárodní letiště Schwechat je situováno 18 km jihovýchodně od centra Vídně. Nejvýhodnějším způsobem dopravy jsou autobusy, které jsou zajištěny různými dopravci, jezdí několikrát denně a stojí několik desítek Kč. Dostupné je Wi-Fi připojení, ve všech salóncích a ve většině čekáren najdete i zásuvky na napájení. V prostorech letiště nakoupíte vše potřebné. Pro vás například v Bille a pro vaše blízké vše, co jě potěší v obchodech jako Happy Socks, Calvin Klein, Moleskine, Swarovsko nebo Victoria’s Secret. Kromě tohp tu najdete množství reataurací, čajoven, káváren, ale i vinoték. Peníze můžete rozměnit přímo na letišti. Jestli chcete výhodně zaparkovat autem na letišti Vídeň, máme pro vás výborný tip.

Parkování Bratislava

Vídeňské letiště v TOP 20

Vídeňské letiště se již několik let po sobě umisťuje v žebříčku nejlepších letišť celého světa na nejvyšších příčkách.  I v roce 2018 mu patří skvělé 70. místo v prestižním hodnocení SKYTRAX. Jedná se o celosvětovou anketu bristké agentury, která analyzuje služby v letecké dopravě. Zúčastňuje se jí přes 14 mil. leteckých cestujících, kteří podle téměř čtyřicítky ukazatelů hodnotí kvalitu služeb na více než 550 nejfrekventovanějších letištích na celém světě.

Náš tip: Na jaře roku 2017 začal známý britských šéfkuchař Jamie Oliver realizovat plán ve spolupráci s vídeňským letištěm. Otevřel tam svoji restauraci a to přímo uprostřed nejfrekventovanějšího terminálu 3. Podnik nese jméno Jamie’s Deli a šéfkuchař v něm nabízí tzv. „super food“, které si cestující mohou vzít s sebou. Zákazníci si mohou vybrat z nabídky čerstvých smoothie, sendvičů, různých druhů pizz a množství salátů. V ranních hodinách tu koupíte i klasickou anglickou snídani. Jamieho restaurace otevírá v 5 ráno a zavírá v 10 večer.

Zdroj fotografie: Viennaairport.com

Business salónky

Vytěžte maximum z času před svým odletem nebo během transferu a vychutnejte si pohodlné salónky na Letišti Vídeň (JET Lounge, AIR Lounge, SKY Lounges). Čeká na vás pestrý bufet firmy Do & Co, alkoholické i nealkoholické nápoje, WLAN zdarma, široký sortiment mezinárodních novin a časopisů, relaxační a masážní křesla, sprchy i kuřácké kabiny. Pasežéři s letenkami do první a business třídy různých leteckých společností, platebními nebo členskými kartami mají salónky dispozici bezplatně. Kromě toho jich může využívat každý pasažér, nezávisle od letecké společnosti, za cenu €29,90. Jsou otevřeny denně od 5:00 do 22:00 (některé i do 24:00).

Vienna Visitor World

Na vídeňském letišti si na své přijdou i ti, kteří by rádi nahlédli pod pokličku fungování celého komplexu. Stačí se vydat do zábavního „parku“ s názvem Besucherwelt (Visitor World), ve kterém na vás čekají celkem 4 tematické kinosály, díky kterým se dozvíte o tom, jak celé letiště funguje, od přepravy zavazadel, přes zajištění bezpečnosti třeba až po komunikaci mezi kontrolní věží a přistávajícími letadly. Pokud vás ve Vídni čeká delší přestup, nebo jste zkrátka jen přijeli na místo s velkou časovou rezervovou, určitě se sem zastavte. Za děti se platí €10,90, dospělí potom €15,90. Více informací najdete přímo na stránkách letiště.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru