Connect with us

Tipy

Jak se chytře dostat na letiště ve Vídni, Mnichově, Bratislavě nebo Katovicích? Přinášíme všechny tipy na jednom místě

Jak se chytře dostat na letiště ve Vídni, Mnichově, Bratislavě nebo Katovicích? Přinášíme všechny tipy na jednom místě

Někdo rád cestuje autem, jiný vlakem, někomu nevadí ušetřit stovky korun a cestovat autobusem. Kolik stojí jízdenka na autobus na letiště ve Vídni? Do Mnichova? Prahy? Katovic? Jak se naopak dostat na letiště co nejkomfortnějším způsobem? Které autobusy a vlaky se vyplatí využít? V tomto článku se pokusíme odpovědět na všechny otázky.

Reklama

Jak se dostat na letiště ve Vídni

Letiště Vídeň má tři terminály a patří mezi nejrušnější letiště v Evropě. Jelikož je vídeňské letiště vzdálené přibližně pouze 150 kilometrů od Brna, využívá ho jako místo odletu zejména mnoho Moravanů. Pokud cestujete autem, cesta trvá přibližně 1 hodinu 50 minut, v případě, že dáte přednost autobusové dopravě, zabere vám cesta o nějakou tu minutu navíc. Při cestě autem doporučujeme využít levnější parkování.

Autobusová doprava je ze všech způsobů nejlevnější. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte od cca 250 do 550 Kč, v závislosti na společnosti, se kterou cestujete a jak moc dopředu jízdenku zakoupíte. Pokud cestujete z Brna, máte prakticky dvě možnosti, kde nastoupit. Z Autobusového nádraží Brno nebo z nádraží u hotelu Grand. Regiojet nabízí elegantní a velmi dostupnou variantu autobusové dopravy na letiště. Ideální je se podívat na spojení na přehledné stránce idos.cz, kde můžete porovnat všechny spoje od různých společností. Jízdenky doporučujeme zakoupit alespoň tři dny před odjezdem. Může se totiž klidně stát, že všechna místa budou vyprodána. Studenti mají nárok na slevu, pokud vlastní platnou kartičku ISIC. Jízdenky si můžete rezervovat přes Regiojet nebo např. Flixbus

Zdroj fotografie: Valentin Armianu | Dreamstime.com

Jak se dostat na letiště v Mnichově

Skvělá zpráva je, že mezi Prahou a letištěm v Mnichově už existuje přímá autobusová spojení. Na místo se tak dostanete hned s několika společnostmi mezi které tradičně patří Regiojet, Leo Express, Flixbus nebo např. Eurolines.  Díky početným autobusovým spojení se na letiště dostanete prakticky v kteroukoliv denní dobu navíc za slušné peníze. Ceny jsou obdobné jako ty u linek z Brna do Vídně, tedy od 250 Kč a výše.

Do Mnichova se dostanete přímo i vlakem. Cesta trvá necelých 6 hodin a pro ty, kteří neholdují autobusům, je to vítaná alternativa.

Zdroj fotografie: Tomnex | Dreamstime.com

Zatím co autobusem se dostanete přímo až na Letiště Mnichov, u cestování vlakem vás čeká jeden přestup na stanici Freising. Žádnou vědu v tom ale nehledejte. Stačí nastoupit na autobusovou linku č. 635, se kterou se dostanete přímo k terminálům letiště. Frekvence spojení je vysoká, jeden zhruba každých 20 minut, takže dlouho čekat nebudete a cesta na letiště vám zabere něco málo přes 20 minut. Cena jízdenky je €2,90.

Pokud potřebujete poradit, ať už s osobním transferem na mnichovské letiště, nebo se zakoupením jízdenky na autobus, kontaktujte prosím zákaznický servis Pelikána na 226 200 777 nebo prostřednictvím e-mailu na letenky@pelikan.cz.

Jak se dostat na letiště v Bratislavě

Na letiště Bratislava se z Brna dostanete nejsnáze vlakem, ať už Regiojetem nebo vlaky EC. Za jednosměrný lístek zaplatíte od 125 Kč do cca. 190 Kč. Výhodou cestování vlakem je fakt, že přímo z vlakového nádraží v Bratislavě se na letiště dostanete přímou autobusou linou č. 61. Cesta vám zabere zhruba 30 minut a za lístek zaplatíte €0,90, případně si raději kupte lístek na celou hodinu za €1,20. U nočních spojů potom hledejte linku N61.

Pokud do Bratislavy přicestujete autobusem, připravte se na něco dražší jízdné. Např. u Regiojetu začínají ceny na 149 Kč za dospělého v závislosti na času spoje. Na letiště se pak můžete vydat některou z linek 205 nebo 78, vystoupíte na zastávce Zimný štadión, kde nastoupíte na výše zmíněnou linku 61 nebo N61.

 

Při cestě do Prahy autem doporučujeme využít levnější parkování.

Zdroj fotografie: Milan GondaDreamstime.com

Jak se dostat na letiště v Katovicích

Mezinárodní letiště v Katovicích se nachází 30 kilometrů severně od centra Katovic. Díky své poloze je vhodnou volbou pro cestující ze severní a východní Moravy, Slezska, ale i Brna. Letiště provozuje jediný terminál rozdělený na tři části (A, B – odlety, C – přílety), které jsou poměrně dobře označeny a otevřeny 24 hodin denně.

Flixbus jezdí na trase Brno – Olomouc – Ostrava -Katovice tam i zpět několikrát denně . Ceny jízdenek se liší u denních a nočních spojů. Dají se pořídit i za zvýhodněné akční ceny. Standartní cena jízdenky na trase Brno – Katovice je 299 – 699 Kč.

Na letiště v Katovicích se můžete dopravit přímo z Katovic městskou hromadnou dopravou. Linia Lotnisko společnosti PKM Katowice nabízí přímé spojení z centra Katovic na letiště 15krát denně. Čas jízdy je cca 50 minut a cena 27 PLN(cca. 160 Kč)/jednoduchá jízdenka a 32–46 PLN (190 – 208 Kč)/zpáteční.

Nejrychlejší alternativou je společnost Matuszek, která vás pohodlně dopraví z katovické železniční stanice PKP na letiště v Pyrzowicích pomocí mikrobusů. Cena se liší v závislosti na způsobu platby: přes internet 22,5 PLN (133 Kč), u řidiče 25 PLN(150 Kč). Doba jízdy je 35 minut. Se společností Matuszek se na letiště v Katovicích Pyrzowicích dostanete také z Krakova – cena 46,5/50 PLN (285 – 300 Kč).

Zdroj fotografie: Tupungato | Dreamstime.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Thajsko od 16. prosince opět zmírňuje podmínky vstupu https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 hodinou dozadu
Itálie během Vánoc zpřísní pravidla zeleného COVID pasu. Test už stačit nebude https://t.co/aHBxiaUbCG #koronavirus1 hodinou dozadu
Itálie během Vánoc zpřísní pravidla zeleného COVID pasu. Test už stačit nebude https://t.co/aHBxiaUbCG #novinky1 hodinou dozadu
LEVNÁ EXOTIKA: Aqaba a Ammán z Vídně už od 370 Kč https://t.co/3u0gb6OD0K2 hodinami dozadu
Jak na Zanzibar? Srovnali jsme letenky od 11 990 Kč a máme jasno! https://t.co/3u5de7AM613 hodinami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu i tranzitu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus3 hodinami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně za 11 290 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo22 hodinami dozadu
Austrálie odkládá otevření turistům kvůli nové mutaci koronaviru https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus23 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Cancún s hotelem na pláži od 41 154 Kč https://t.co/ERQS4iPmaP23 hodinami dozadu
Spojené arabské emiráty jsou nejbezpečnější zemí na světě. Očkováno je 100 % obyvatelstva https://t.co/qsGhhFIYNl #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru