Connect with us
Milán

Evropa

Začni nový rok v Miláně. Z Vídně nebo Prahy nyní od 326 Kč

Začni nový rok v Miláně. Z Vídně nebo Prahy nyní od 326 Kč

Do Milána a zpět od 326 Kč? No nekup to… Milán je italské město módy – tady vznikají trendy a určují se kombinace na novou sezónu. Ale rozhodně to zde není jen o módě, tohle město nabízí každému něco. Historické památky, jako například slavný Milánský dóm (jednu z mála italských staveb v gotickém slohu), ale také univerzity, množství parků a pro milovníky dobrého jídla a pití skvělé restaurace. Chytni letenku z Vídně nebo Prahy a poznej Milán již začátkem roku.

Reklama
  • Odkud? Z Vídně nebo Prahy
  • S kým? Letecké společnosti Ryanair, Wizz, Air, easyJet, Eurowings
  • Kdy? Akční ceny na začátek roku
  • Termín? Příklad 19. – 25. leden 2022 (letenka z Vídně s Wizz Air)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Milán

Milán a doklady

Itálie je členskou zemí EÚ. Na cestu ti tak bude stačit občanský průkaz, ale ani s cestovním pasem neuděláš chybu.

Podmínky vstupu do Itálie a návrat do ČR

Itálie od cestujících vyžaduje splnění 3 podmínek. Jednou z nich je vyplnění PLF formuláře a druhou předložení EU certifikátu (v digitální či papírové podobě), který potvrzuje ukončení očkování proti COVID-19, negativní test nebo překonání koronaviru. Třetí podmínkou je negativní výsledek antigenního (ne staršího 24 hodin) nebo PCR testu (ne staršího 48 hodin), což platí pro všechny.

Očkovaní a ti, kteří nemoc prodělali, nemusí po splnění zmíněných 3 podmínek absolvovat karanténu. Neočkovaní cestující z EU předloží test a podrobí se 5denní karanténě, kterou ukončí další test.

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jsi v posledních 14 dnech strávil/a více než 12 hodin.

Milan

Levné ubytování v Miláně

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Milán

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX2 dny dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus3 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm3 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru