Connect with us
Miami

Amerika

Vysněné Miami? Vypelikánovali jsme levné letenky, ubytování i tipy na aktivity

Vysněné Miami? Vypelikánovali jsme levné letenky, ubytování i tipy na aktivity

Miami najdeš na jihovýchodním cípu státu Florida v USA. Proslulé bílé pláže Miami Beach a vody zaplněné jachtami v zálivu Biscayne Bay jsou přímo stvořené k ideálnímu odpočinku. Luxusní část South Beach ohromuje stylovými Art Deco budovami a těmi nejtrendovějšími kluby Severní Ameriky. Říká se, že toto místo je skvělé pro pozorování hvězd, ačkoli tentokrát je třeba je hledat v klubech a ne na obloze. Historické budovy ve vzdálenějším Coral Gables či skvělá nákupní centra v Coconut Grove, v tomto městě si na své přijdou opravdu všichni.

Reklama

Miami, vzdálené od Kuby vzdušnou čarou jen 531 kilometrů, pulzuje dynamickou kubánskou atmosférou. Obchody s doutníky a kávou na Calle Ocho v Little Havana a všudypřítomná černá fazole jasně demonstrují, proč se tomuto městu přezdívá Hlavní město Latinské Ameriky.

Odkud? S kým? Kdy? Tipy redakce na levné letenky do Miami

 • Odkud? Do Miami se dostaneš z Prahy, Ostravy, Vídně, Mnichova nebo Frankfurtu s několika leteckými společnostmi.
 • S kým? Nejvýhodnější spojení nabízí letecká společnost Lufthansa, resp. United Airlines, a to z blízkých německých letišť. Povolují příruční zavazadlo. Atraktivní jsou rovněž lety z Ostravy s LOT Polish Airlines.
 • Kdy? Miami má tropické monzunové klima, kde se střídá horké a vlhké léto s krátkou teplou zimou. Ideálním obdobím je leden až květen, kdy převážně svítí slunce a teploty se pohybují kolem příjemných 20 °C. Od června do listopadu si dej pozor na hurikány.
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky příruční zavazadla.

Levné letenky do Miami

Ubytování v Miami: najdi si hotel nebo Airbnb na pláži

V Miami najdeš opravdu širokou škálu ubytování. Ceny jsou různé. Obvykle se pohybují od zhruba 1 200 Kč za noc pro dva, ale velmi závisí na období. V hlavní sezóně jsou ceny přirozeně vyšší. Pokud si budeš bookovat hotel, dávej pozor na resortní poplatky. Tyto poplatky se pohybují v rozmezí od 8 do 25 dolarů (cca 180-560 Kč) za noc a zahrnují v sobě použití slunečníků, ručníků apod. Před rezervací hotelu se proto ujisti, že tebou zvolený hotel si neúčtuje žádné dodatečné poplatky.

Prohlédni si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána. Tipy na ubytování najdeš na této šikovné mapce:

Co je třeba ke vstupu do Miami

 • Při cestování do USA už nepotřebuješ vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo do Spojených států jedou pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také je potřebují všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA. Zde najdeš kompletní návod, jak získat autorizaci ESTA.
 • Platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po návratu.
 • Do USA mohou vstoupit jen plně očkované osoby (týká se všech nad 18 let) s očkováním starším více než 14 dnů. USA akceptuje všechny vakcíny kromě vakcíny Sputnik.

Co dělat, vidět a zažít v Miami?

1. Životodárný písek

Když Miami, tak pláže, barevné letní drinky, noční život, a ano, dobře si to pamatuješ, některé scény z Pobřežní hlídky se také odehrávaly právě na tomto místě. Je však méně známé, že tento slavný písek sem doputoval z Baham a jiných karibských ostrovů. Jelikož je pravidelně erodován vlnami oceánu, stát Florida v minulosti dokonce dokoupil náhradu za 11 500 000 dolarů. Získat opálené sexy tělo na Miami Beach je tak opravdu luxusní, a je to něco, co bys měl alespoň jednou v životě absolvovat.

Miami

2. Ztracen v mozaice

Vzezření Miami není jen o prosklených budovách a moderní architektuře. Pokud ti styl Art Deco nebyl dosud až tak známý, tady si ho určitě oblíbíš. Pouze na Miami Beach najdeš přibližně 800 historických budov z období hnutí Art Deco. Miamský South Beach se dokonce nenazývá pouze jako americká riviéra, ale rovněž jako Art Deco hřiště. Takže kromě odpočinku a zábavy tady zažiješ takový menší umělecký zážitek.

3. Lepší než plastika

Dříve bylo Coconut Grove kolonií hippies, dnes už je však spíše centrem aktivního lenošení. Na terase některého z barů nebo kaváren se při pohledu na kolemjdoucí zaručeně vrátíš do studentských časů. Můžeme tak řícit, že výlet v Miami má i omlazující účinek.

Miami

4. Večer je novodobé ráno

Mnoho ze zázraků Miami neuvidíš přes den. Velká část obyvatelstva i turistů totiž začíná ožívat až po východu měsíce, což nočnímu městu dodá jedinečnou vibraci. Pokud očekáváš pouze diskotéky s divokými světly a elektronickou hudbou, jsi na omylu. Každý si může najít vlastní styl hudby, ať už je to latino, indie, alternativní rock, je to jedno. Hlavní je se hýbat a nezastavit až do rána.

Miami

5. Po stopách Gianniho

Samozřejmě, dnes se dá říci, že každá metropole v sobě skrývá osoby s jedinečným, dokonce až bizarním stylem. Miami na to má ovšem i své důkazy – světoznámý návrhář Gianni Versace v Miami vlastnil svou božskou vilu, která je dnes hotelem. Jestli nevíš, co s 900 dolary, můžeš udělat něco, na co zaručeně nikdy nezapomeneš – přespat v bývalém pokoji pana Versaceho. Pokud těch 900 dolarů nemáš, za selfie před vilou nic nedáš.

6. Skvělý odpočinek na pláži i mimo ni

V Mimi jsou rovněž super muzea, ostatně o architektuře jsme v tomto článku už dokonce psali, ale přiznejme si na rovinu – nikdo neletí na Floridu proto, aby zažil naučný pobyt včetně pořizování poznámek a poslechu hodinových přednášek. Toto místo je stvořeno k odpočinku, zejména pláže South Beach a Miami Beach. Pobřeží Ocean Drive nabízí podniky pro ty, kteří si dávají snídani opravdu ráno, pro fanoušky plachetnic je zde Biscayne Bay a ti, kteří se příliš unavili na noční diskotéce, mohou utéct před hlukem do parku Bayfront.

Miami

7. #305cafecito

Už ses setkal s tímto hashtagem? Pochází od obyvatel Miami a doprovází fotky káv již od roku 2012. Tehdy se taková fotka poprvé objevila na Twitteru a spojila momentální čas a směrovací číslo oblasti 3-0-5. Dnes už je 15:05 oficiálním cafecito časem ve městě.

Restaurace Joe's v Miami.

Počasí v Miami

Miami má tropické monzunové klima, kde se střídá horké a vlhké léto s krátkou teplou zimou. Nejteplejším měsícem je červenec s 28 °C a nejchladnější leden s 20 °C. Nejdeštivější měsíc je říjen s průměrnými srážkami až 234 mm. Ideálním obdobím je leden až květen, kdy převážně svítí slunce a teploty se pohybují kolem příjemných 20 °C (a více). Pokud chceš navštívit Miami v létě nebo na podzim, vezmi si pro jistotu i deštník. Od června do listopadu zde přetrvává nebezpečí hurikánů.

Chodník na pobřeží Miami

Doprava v Miami

Auto

Většina místních dává přednost přepravě autem. Přestože ve městě najdeš několikaproudé cesty, Miami denně sužují silné dopravní zácpy. Půjčení auta je zde ve srovnání s ubytováním a službami relativně levné. Pokud si plánuješ půjčit auto, určitě si stáhni mobilní aplikaci Sun Pass (dostupná pro Android i Apple) pro placení mýta a počítej i s placeným parkováním. Při rezervacích aut v autopůjčovnách obecně platí, že ceny se nejvíce liší podle sezóny a víkendu. Nejdražší pronájem je zde během jara, letních prázdnin a také Vánočních svátků, tedy v obdobích hlavní sezóny. Naopak nejnižší ceny očekávej od září do listopadu.

Veřejná doprava

V Miami si s autobusy a metrem vystačíš. Dostaneš se s nimi ke všem významnějším atrakcím, ačkoli je třeba počítat s delšími intervaly (u autobusů obvykle 20 minut) a téměř žádnými informacemi o jízdních řádech. Můžeš využít několik druhů hromadné dopravy – autobusy a metro. Všechny typy lístků zakoupíš v automatu na každé stanici metra. U řidiče autobusu lze pořídit pouze jednorázový lístek za 2,25 USD.

3 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu je už jen to, že ISTOTA obsahuje i pojištění STORNO a dalších 15 důvodů stornování letenky.

Pojištění Pelikán

Do třetice zde máme ještě jeden zajímavý tip a v podstatě novinku. Představ si, že si u nás koupíš akční letenku, která tě vyjde do 2 500 Kč. Přijde den D, dlouho očekávaná cesta, ale tvou radost nakonec zmírní tříhodinové zpoždění letu. Možná ti tato nepříjemná událost nepřekazí žádné plány, ale ruku na srdce, stejně by tě určitě potěšila nějaká útěcha. Co řekneš například na kompenzaci v hodnotě 5 000 Kč? Není to překlep. Není to žádné spekulantství. Žádná finanční fata morgána. Jedná se o novinku, kterou máš na dosah ruky díky čerstvé spolupráci Pelikan.cz se společností Koala.

Pojištění proti zpoždění letadla

Všechny tři typy pojištění můžeš objednat společně s letenkou Pelikána. STORNO i ISTOTU si ale případně objednáš i dodatečně ve Správě objednávky, stačí se přihlásit a zadat požadavek.

Máš své tipy na Miami? Sem s nimi

Pokud máš pocit, že jsme na něco důležitého nebo praktického zapomněli, klidně nám napiš zprávu nebo ještě lépe, doplň náš článek něčím užitečným v komentářích pod ním. Děkujeme 🙂

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru