Connect with us
Menorca

Evropa

Jarní Menorca z Vídně od 544 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky

Jarní Menorca z Vídně od 544 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky

Španělské pláže jsou nepochybně jedny z nejkrásnějších v Evropě. Prozradíme ti tajemství, ty úplně TOP najdeš na španělských ostrovech. A výjimkou rozhodně není ani Menorca. Ačkoli ji někteří cestovatelé přehlížejí ve prospěch Mallorcy, je velkou chybou nezapsat si ji na cestovatelský seznam. Menorca je totiž rájem milovníků turistiky, odpočinku u moře, jízdy na koních, ale i výborné kuchyně. Vydej se sem už na jaře s letenkami z Vídně od akčních 544 Kč, v nabídce nechybí ani atraktivní termíny na léto.

Reklama

Akční Menorca z Vídně

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Akční termíny na jaro 2022
 • Příklad? Termín 8. – 12. květen 2022 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo do 5 kg

Menorca – co vidět a zažít

 • Hlavní město Mahón je známé zejména díky svému 6km dlouhému přírodnímu přístavu. Vydej se ale i na tradiční rybí trh nebo prohlídku zdejších monumentálních staveb.
 • Celý ostrov je vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO, takže jestli jsi aspoň trochu fanouškem aktivní dovolené, naplánuj si výlet napříč zdejší panenskou přírodou.
 • Městečko Ciutadella bylo původně hlavním městem ostrova. Objev jeho malebný přístav nebo se zatoulej na městské tržiště. Nedaleko města pak najdeš kamennou hrobkou Naveta d’Es Tudons, která je považována za nejstarší budovu bez střechy na světě.
 • No a nemůžeme zapomenout na jedny z nejkrásnějších pláží ve Středomoří, které jsou vyhledávány pro svoji tyrkysově čistou vodu.
Menorca

Podmínky vstupu do Španělska a návrat do ČR

Vzhledem k tomu, že Španělsko (tedy i Baleárské ostrovy včetně Menorcy) aktuálně řadí Českou republiku mezi rizikové oblasti, při vstupu se prokážeš jedním z potvrzení o bezinfekčnosti – negativní test, doklad o očkování nebo překonání COVID-19. Když bezinfekčnost doložíš pomocí EU COVID certifikátu, žádné další doklady už nepotřebuješ. Pokud ovšem EU COVID certifikát nemáš, bude třeba vyplnit ještě i sanitární formulář.

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do ČR pravidelně aktualizujeme ZDE. Co se týče příjezdů ze zemí EU, jsou bez omezení.

Levné ubytování na Menorce

Hledáš výhodné ubytování? Ubytovat se můžeš přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com), takže nabídka je opravdu široká.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Menorca

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Izrael: od 21. května není ke vstupu nutný test ani očkování https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 hodinami dozadu
Vietnam tě překvapí! Průvodce nejhezčími místy a TOP letenky z Prahy za 12 990 Kč https://t.co/Kaa9UsPQl52 hodinami dozadu
USA z Prahy od 13 990 Kč! Zažij servis 5* aerolinek Lufthansa https://t.co/9C56zedrkr3 hodinami dozadu
Thajsko: netřeba PCR test před odletem, od května už ani PCR test po příjezdu https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus6 hodinami dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd7 hodinami dozadu
Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích https://t.co/c6o2Tqy9oN #novinky7 hodinami dozadu
Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích https://t.co/c6o2TqPKNn #novinky7 hodinami dozadu
Roušky v letadlech a na letištích v Evropě jsou povinné pouze v zemích, které to vyžadují https://t.co/08sdGxRfeE #koronavirus8 hodinami dozadu
Procida, malá tečka na mapě, je italské hlavní město kultury 2022 https://t.co/G8ovHIJZFx10 hodinami dozadu
Bali z Prahy s Turkish Airlines za 13 990 Kč: TOP servis a 46kg zavazadlo https://t.co/cIDgda3WYN10 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru