Connect with us

Asie

Maledivy se otevřou od 1. července. Nevyžadují test ani karanténu

Maledivy se otevřou od 1. července. Nevyžadují test ani karanténu

Maledivy se příští měsíc otevírají všem návštěvníkům bez omezení. Mluvčí cestovního ruchu potvrdil, že ostrovní země v červenci přivítá turisty všech národností. Informuje o tom CNN.

Reklama

Zatímco předchozí návrh naznačoval, že cestující by měli předložit lékařské osvědčení potvrzující důkaz o negativním testu COVID-19, ostrovní stát se místo toho rozhodl dovolit turistům vstup bez předchozího testování nebo povinné karantény.

Zjednodušila se i vízová politika. Přicházejícím turistům nebudou účtovány žádné poplatky za turistická víza či vstup do země.

Doposud jste se na Maledivy mohli dostat jen svojí luxusní jachtou. V současnosti totiž neexistují lety na Maledivy, avšak od 1. července se otevírá i mezinárodní letiště v Male.

V zájmu zajištění bezpečnosti vláda rovněž potvrdila, že hotely se budou moci ucházet o speciální licenci pro bezpečný cestovní ruch, která označí turistická zařízení splňující přísné vládní předpisy a zvláštní bezpečnostní požadavky. V požadavcích je například i povinnost mít v resortu certifikovaného zdravotnického lékaře a držet přiměřenou zásobu osobních ochranných prostředků.

Koronavirus je prý ničivější než tsunami

Maledivy dosud zaznamenali téměř 2 000 potvrzených případů a pět úmrtí na COVID-19.

V prohlášení z minulého měsíce Ali Waheed, ministr cestovního ruchu země, označil dopad pandemie koronaviru za ničivější než vlnu tsunami v roce 2004 a globální finanční krizi z roku 2008.

„Poprvé za 47 let cestovního ruchu na Maledivách jsme od března tohoto roku zažili nula turistů,“ uvedl Waheed.

Maledivy přivítaly v roce 2019 více než 1,7 milionu návštěvníků a představitelé země v tomto roce očekávali nárůst na dva miliony.

Doporučujeme také:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru