Connect with us

Asie

Maledivy se otevřou od 1. července. Nevyžadují test ani karanténu

Maledivy se otevřou od 1. července. Nevyžadují test ani karanténu

Maledivy se příští měsíc otevírají všem návštěvníkům bez omezení. Mluvčí cestovního ruchu potvrdil, že ostrovní země v červenci přivítá turisty všech národností. Informuje o tom CNN.

Reklama

Zatímco předchozí návrh naznačoval, že cestující by měli předložit lékařské osvědčení potvrzující důkaz o negativním testu COVID-19, ostrovní stát se místo toho rozhodl dovolit turistům vstup bez předchozího testování nebo povinné karantény.

Zjednodušila se i vízová politika. Přicházejícím turistům nebudou účtovány žádné poplatky za turistická víza či vstup do země.

Doposud jste se na Maledivy mohli dostat jen svojí luxusní jachtou. V současnosti totiž neexistují lety na Maledivy, avšak od 1. července se otevírá i mezinárodní letiště v Male.

V zájmu zajištění bezpečnosti vláda rovněž potvrdila, že hotely se budou moci ucházet o speciální licenci pro bezpečný cestovní ruch, která označí turistická zařízení splňující přísné vládní předpisy a zvláštní bezpečnostní požadavky. V požadavcích je například i povinnost mít v resortu certifikovaného zdravotnického lékaře a držet přiměřenou zásobu osobních ochranných prostředků.

Koronavirus je prý ničivější než tsunami

Maledivy dosud zaznamenali téměř 2 000 potvrzených případů a pět úmrtí na COVID-19.

V prohlášení z minulého měsíce Ali Waheed, ministr cestovního ruchu země, označil dopad pandemie koronaviru za ničivější než vlnu tsunami v roce 2004 a globální finanční krizi z roku 2008.

„Poprvé za 47 let cestovního ruchu na Maledivách jsme od března tohoto roku zažili nula turistů,“ uvedl Waheed.

Maledivy přivítaly v roce 2019 více než 1,7 milionu návštěvníků a představitelé země v tomto roce očekávali nárůst na dva miliony.

Doporučujeme také:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus8 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus11 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g11 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN14 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky15 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus16 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru