Connect with us
Praha

Dovolené

Praha chce po korona-pauze přilákat jiný typ turistů

Praha chce po korona-pauze přilákat jiný typ turistů

Praha je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších evropských destinací pro rozlučky se svobodou či organizované pub crawly pro turisty z celého světa. Koronavirus by však měl změnit její image párty města.

Reklama

Praha přivítá každý rok šestinásobek počtu svých obyvatel v podobě zahraničních návštěvníků. Podle Lonely planet však zůstávají ve městě průměrně jen na 2,3 noci. Čtvrté nejnavštěvovanější město v Evropě tak aspiruje na značku – přeturistované (overtourism). Po karanténě a uzavření města by se však chtěla Praha ve své nové éře změnit na kulturní a gastronomickou destinaci.

Obyvatelé města se roky stěžují na to, že Praha už jakoby nebyla jejich městem. Nepomohly tomu ani projekty navržené pro dočasné návštěvníky. Klid, který do Prahy vnesla karanténa během globální pandemie, městu dopřál pauzu. Lokální turistická organizace se chce po této nucené přestávce soustředit na jiný typ turistů. Doufá, že se jí podaří vyzdvihnout zejména kulturní bohatství a gastronomickou scénu. Turisty by si Praha ráda udržela déle, než jen na víkend.

Země se pomalu otevírá zahraničí, ale v souvislosti s novou vizí zatím nejsou připraveny žádné konkrétní plány.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru