Connect with us
Maledivy očkování

Asie

Maledivy chtějí turistům nabízet očkování proti COVID-19

Maledivy chtějí turistům nabízet očkování proti COVID-19

Užít si exotickou dovolenou v ráji a nechat se očkovat dřív, než bude vakcína dostupná v domovině. Takovou novinku aktuálně zvažují Maledivy, aby přilákaly do země další turisty. Ekonomika je na cestovním ruchu značně závislá, tvoří kolem 67 % HDP, píše Independent.

Reklama

Návštěva vzdálenějších zemí za účelem očkování není žádnou novinkou. Vakcinační turismus se stal trendem i v mnoha jiných zemích světa jako Izrael, Kuba či Barbados.

Maledivské autority nazvaly pilotní vakcinační projekt 3V – tedy visit, vaccine and vacation. Ministr cestovního ruchu pro Maledivy Abdulla Mausola uvedl, že doufá, že tato nabídka ještě více zatraktivní cestování na ostrovy a pomůže vytvořit ještě „pohodlnější“ způsob návštěvy země. Novinka také přichází v době, kdy Maledivy oznámily uvolnění opatření pro plně očkované turisty. Ti už nově při vstupu nepotřebují negativní PCR test. Všem ostatním návštěvníkům stačí ke vstupu na Maledivy negativní test a doklad o rezervaci hotelového ubytování.

Maledivy také patří mezi TOP10 zemí v rychlosti očkování. Vakcínu proti koronaviru tam už dostala víc než polovina obyvatelstva. Očkovaní jsou již téměř všichni pracovníci cestovního ruchu (více než 93 %).

Akční letenky na Maledivy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY1 dnem dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus1 dnem dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT1 dnem dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf1 dnem dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD1 dnem dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID2 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru