Connect with us
Maledivy očkování

Asie

Maledivy chtějí turistům nabízet očkování proti COVID-19

Maledivy chtějí turistům nabízet očkování proti COVID-19

Užít si exotickou dovolenou v ráji a nechat se očkovat dřív, než bude vakcína dostupná v domovině. Takovou novinku aktuálně zvažují Maledivy, aby přilákaly do země další turisty. Ekonomika je na cestovním ruchu značně závislá, tvoří kolem 67 % HDP, píše Independent.

Reklama

Návštěva vzdálenějších zemí za účelem očkování není žádnou novinkou. Vakcinační turismus se stal trendem i v mnoha jiných zemích světa jako Izrael, Kuba či Barbados.

Maledivské autority nazvaly pilotní vakcinační projekt 3V – tedy visit, vaccine and vacation. Ministr cestovního ruchu pro Maledivy Abdulla Mausola uvedl, že doufá, že tato nabídka ještě více zatraktivní cestování na ostrovy a pomůže vytvořit ještě „pohodlnější“ způsob návštěvy země. Novinka také přichází v době, kdy Maledivy oznámily uvolnění opatření pro plně očkované turisty. Ti už nově při vstupu nepotřebují negativní PCR test. Všem ostatním návštěvníkům stačí ke vstupu na Maledivy negativní test a doklad o rezervaci hotelového ubytování.

Maledivy také patří mezi TOP10 zemí v rychlosti očkování. Vakcínu proti koronaviru tam už dostala víc než polovina obyvatelstva. Očkovaní jsou již téměř všichni pracovníci cestovního ruchu (více než 93 %).

Akční letenky na Maledivy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky1 dnem dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru