Connect with us
Řím, Itálie

Cestopisy

Řím zpřístupní letošní i příští rok několik z největších hrobek starověké říše

Řím zpřístupní letošní i příští rok několik z největších hrobek starověké říše

Milovníci historie, kteří letos nebo příští rok navštíví Řím, si přijdou na své. Historická oblast Area Sacra v argentinském Largo di Torre má podle informací Lonely Planet podstoupit rozsáhlé restaurátorské práce, díky nimž bude přístupná. V potopené oblasti se nacházejí pozůstatky čtyř chrámů z doby republiky, které byly postaveny mezi druhým a čtvrtým stoletím před naším letopočtem. Nachází se tam i Pompejovo divadlo. Při vstupu se nachází také Pompejovo sídlo, kde byl s největší pravděpodobností v roce 44 p.n.l. zavražděn i Julius Ceasar. Od letošního března je přístupné i mauzoleum, které restaurovali 13 let.

Reklama

Area Sacra je mimo jiné známá i tím, že se v ní nachází kolonie stovek římských toulavých koček. Ruiny byly odkryty již v letech 1926 – 1930, kdy pod nimi odhalili demolici středověkých domů.

Restaurační práce mají brzy začít a jejich dokončení potrvá rok. Projekt je spolufinancován italskou módní společností Bulgari. Cílem je opět přilákat do Říma návštěvníky, jelikož kvůli pandemii opět touží po turistech z celého světa.

Hrobku odhalili po 13 letech

Kromě Area Sacra se chystá Hrobka prvního císaře starověkého Říma. Ta byla letos po 13 letech rekonstrukce odhalena veřejnosti.

Císař Augustus, známý také jako Octavius, se k moci ve starověkém Římě dostal po smrti Julia Caesara. Augustus sám nařídil postavení hrobky, více než 30 let před svou smrtí v roce 14 n.l. Byl v ní pohřben spolu s dalšími členy dynastie.

Řím, Itálie

Mauzoleum je obrovskou kruhovou hrobkou, jednou z největších v celém Římě i ve starověkém světě. Archeologové jsou si zcela jisti, že původně byla stavba pokryta bílým mramorem a bohatými dekoracemi s bronzovou sochou Augusta, píše Lonely Planet. Podobně jako jiné památky, například Koloseum či Forum Romanum, bylo Mauzoleum většinu času veřejnosti uzavřené a ve špatném stavu.

Rekonstrukční práce na památce začaly v roce 2008 a trvaly téměř 13 let, přičemž se do nich investovalo více než 20 milionů eur. Pracovalo se totiž i na náměstí, které mauzoleum obklopuje. Do prací se zahrnula také infrastruktura, která má pomoci stavbu zpřístupnit turistům.

Nezvyklé mauzoleum je veřejnosti otevřeno od 1. března 2021. Vstup je zdarma do 21. dubna, bude ale nutné si vstupenky předem rezervovat. Po tomto termínu budou mít vstup zdarma pouze obyvatelé Říma.

Dostupné akční letenky do Říma

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky1 dnem dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru