Connect with us
Letadlo Air New Zealand

Cestopisy

Vážení cestujících před odletem? Air New Zealand to dělají pro bezpečnost letectví

Vážení cestujících před odletem? Air New Zealand to dělají pro bezpečnost letectví

Cestující, kteří za uplynulý týden letěli se společností Air New Zealand, čekalo zajímavé překvapení. Výzva, aby se spolu se svou příručním zavazadlem zvážili. I když by to mnohým mohlo znít zvláštně, ve skutečnosti je to součást standardního postupu, který se opakuje v pravidelných intervalech. Nevěříš? Čti dál.

Reklama

Společnost Air New Zealand uskutečnila v posledním týdnu test s vážením cestujících. Během této doby mohli být někteří cestující vyzváni, aby vedle svých odbavených zavazadlech během registrace zvážili i sebe s příručním zavazadlem. Zatímco v Evropě jsou podobné praktiky úplné tabu, na Novém Zélandu s tím počítá zákon. Novozélandský úřad pro civilní letectví totiž požaduje, aby letecké společnosti jednou za pět let držely tzv. „Váhový týden“. Cílem tohoto průzkumu je vypočítat průměrnou hmotnost dospělého cestujícího, která se zase použije k výpočtu vzletových hmotností moderních proudových strojů.

Poslední údaje z CAA, které jsou v současnosti k dispozici, jsou založeny na průzkumu mezi 15 000 lidmi z roku 2003. Bylo zjištěno, že průměrná hmotnost dospělého (nad 13 let) byla 85,4 kg, a tedy byla jako standardní hmotnost dospělých nastavena váha 86 kg. Udržování těchto číselných údajů je ale důležité pro zajištění bezpečnosti a efektivnosti letadel.

Navzdory regulačním požadavkům může být sdílení hmotnosti některým cestujícím nepříjemné. Samotný průzkum ovšem není povinný a cestující se tam mohou / nemusí přihlásit. Pro ty, kteří souhlasí s vážením, se zachovává anonymita a výsledek tedy neuvidí.

„Abychom mohli létat bezpečně a efektivně, musíme počítat hmotnost, vyvážení a palivové požadavky před startem každého letu. Abychom toho dosáhli, potřebujeme znát průměrnou hmotnost našich cestujících, posádky a příručního zavazadla… I když účast není povinná, velmi si vážíme pomoci našich zákazníků,píše se ve vyhlášení Air New Zealand.

Pro Air New Zealand bude i tento týden vzrušující. Dnes, 19. dubna, začíná obousměrná cestovní bublina mezi Austrálií a Novým Zélandem. Ta představuje první pravidelnou komerční dopravu za téměř rok od vypuknutí pandemie. Novozélandský dopravce již v očekávání bubliny zvýšil svůj letový řád a začíná s novými linkami i v Austrálii.

Zdroj: Simple Flying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam se vydat v Dominikánské republice? 11 TOP pláží https://t.co/M2A9BgcjbB1 dnem dozadu
Letiště v Mnichově bude aerolinkám nabízet možnost natankovat udržitelné palivo https://t.co/xJhat2RjQH #novinky1 dnem dozadu
Korsika: 10 důvodů proč se určitě vrátíme https://t.co/Z69NbkOmZI1 dnem dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Kanáry v hotelu na pláži od 19 890 Kč https://t.co/JWAeRGoHAi1 dnem dozadu
Mamma mia! Zaleť si z Prahy v létě do Pisy již od 798 Kč. https://t.co/s2l7OQzXxg1 dnem dozadu
Projdi si nejkrásnější slovenské vodopády https://t.co/f93KSF2jHd1 dnem dozadu
Itálie chce vítat turisty od 15. května. Ke vstupu postačí test, imunita nebo očkování https://t.co/dZ1QasZAcu #koronavirus1 dnem dozadu
Cestování do Švýcarska: Vstup možný bez testu i karantény https://t.co/velJSVhTQZ #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Skiathos: Znáte ho díky filmu Mamma Mia a skvělému vínu https://t.co/yQ7we3DSSl2 dny dozadu
Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie https://t.co/hmYLllcLsY2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru