Connect with us

Citybreaky

Letecké víkendové pobyty v super slevách od pouhých 2 860 Kč!

Letecké víkendové pobyty v super slevách od pouhých 2 860 Kč!

Možná máš menší depku z toho, že létu už definitivně odzvonilo a do Vánoc ještě daleko. Neznamená to, že ty dny musíš nutně jen přežít v práci a ve volné chvíli sedět doma u telky. Využij čas i lepším způsobem. Vydej se do světa! Víkendové pobyty od Pelikána můžeš až do pondělí půlnoci rezervovat se super slevami už od 2 990 Kč! V ceně máš letenky z domácích nebo blízkých letišť a kvalitní a útulné hotely se snídaněmi. Nabídka je opravdu pestrá a čekat se nevyplácí, protože místa rychle mizí, a akce trvá jen do pondělí 23:59, 22.10.2018!  O jaké destinace se jedná a co v nich můžeš vidět? Tady jsou:

Reklama

Benátky

Město na vodě známé svými gondolami a milostnými příběhy, to jsou Benátky. Již více než 30 let jsou Benátky zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO jako nejnavštěvovanější italské město. Jeho vyhlášený karneval v maskách patří k top karnevalům světa a dost možná i jedním z nejstarších. Jeho historie totiž sahá až do starověku. Co tedy navštívit ve Venezzii, když se v ní zrovna neodehrává karneval (letošní již proběhl v zimě a nejbližší je naplánovaný na 16. února až 5. března 2019). Určitě nesmíš vynechat projížďku na gondole po Canale Grande, stejně jako zastávku na náměstí Piazza San Marco, kde najdeš taky věž Torre dell’Orologio, Dóžecí palác i Baziliku svatého Marka. Když si projdeš všemi těmito památkami, nezapomeň se zastavit na skok v místní restauraci. Doporučujeme zvolit si nějakou menší a zapadlejší, právě tam totiž najdeš nejlepší chuť Benátek. Jako suvenýr jistě potěší karnevalová maska, hlavně ta ručně malovaná, nebo ručně vyráběný papír, jehož postup výroby je stejný již několik století.

Hotel Centrale ***

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅ 2-3 noci

POBYTY OD 2 860 Kč

Budapešť

Toto nádherné lázeňské město je hlavním a také největším městem Maďarska. Budapešť je tvořena dvěma částmi, Budínem a Peští, jenž rozděluje řeka Dunaj. Mezi nejznámější monumenty města patří Országház (budova Parlamentu), Budínský hrad, Náměstí hrdinů, nebo Sečéniho termální koupele, které jsou jedny z největších v celé Evropě. Město dýchá příjemnou atmosférou a zamilují si jej všichni, kteří mají rádi zábavu, dobré jídlo i pití. Pokud chceš i ty zažít tuto krásnou atmosféru nedaleko domova, vydej se na svůj city break právě do Budapešti, kromě výše zmíněného pro tebe máme další tipy. Připraven je pro tebe 3/5denní letecký pobyt v Budapešti ve 4* hotelu City Inn se snídaní, takže na své toulky městem vykročíš odpočinutý i nasycený. S odletem z Prahy jsi tam navíc raz, dva.

Hotel City Inn ****

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅ 2-4 noci

POBYTY OD 3 270 Kč

 

Lisabon

Hlavní město Portugalska je nádhernou kombinací různých kultur, které stojí za to poznat. V Lisabonu, který leží v kopcovitém terénu v blízkosti řeky Tejo, se mísí vliv afrických i evropských prvků. Právě v tom je jeho atmosféra právě tak jedinečná. Když už budeš v Lisabonu, nenech si ujít výhled z São Jorge Castle, hradu, který se tyčí nad městem. Za návštěvu stojí také Torre de Belém, což je stavba majáku vypadající jako hradní věž zapsaná na seznamu UNESCO. Významný je také Ponte de Vasco da Gama, nejdelší most v Evropě, nebo nejstarší čtvrť města Alfama. V Lisabonu je toho k vidění a ochutnání mnohem víc. Například místní portské (výborné je i bílé), ryba Bacalhau a jídla z ní, nebo dezert Pastel de nata. A protože je toho opravdu požehnaně, rozhodli jsme se to všechno zabalit do jednoho balíčku ideálního přímo pro tebe! Pobyt v Lisabonu s přímými lety z Prahy nebo Vídně a ubytováním ve 4*hotelu se snídaněmi si určitě vychutnáš. Hotel je navíc situovaný v srdci města, odkud se můžeš vydat poznávat kouzlo Lisabonu buď pěšky, nebo nasedbout na jednu z nedalekých zastávek metra Picoas, nebo Saldanha.

Hotel Real Parque ****

✅ odlet z Prahy/Vídně ✅ snídaně ✅ 2-4 noci

POBYTY OD 5 270 Kč

 

Faro

Řeč je o hlavním městě provincie Algarve situovaném na jihu Portugalska. I tady si na své přijdou všichni, kteří se přátelí s kulturou a hlavně milují poznávat historii. Celé Algarve se táhne podél písečných pláží, které jako by z oka vypadly fotkám smějících se na nás ze spořičů obrazovek. Samotné město Faro má k tomu i historické centrum, které snadno projdeš pěšky (tudíž ušetříš na večerní sklenku portského). Příjemné chvíle se dají strávit v parku Jardim Manuel Bívar, odkud se můžeš projít do Starého města, na náměstí Praca Dr. Francisco Gomes, náměstí Largo da Sé s katedrálou, nebo vyrazit na místní nejznámější pláž Praia de Faro. Pro začátek všech těchto cest máme ideální výchozí místo. 3* Hotel Faro Boutique je jen 5 minut chůze od parku Jardim Manuel Bívar, 3 minuty od národního muzea, 10 minut od centra a asi 10 vteřin k nejbližším barům a restauracím.

Hotel Faro Boutique ***

✅ odlet z Vídně ✅ snídaně ✅ 3-4 noci

POBYTY OD 4 170 Kč

 

Barcelona

Španělské město Barcelona je známé svými slunečními dny a dlouhými krásnými plážemi. Za pozornost ale jistě stojí také místní architektura ve stylu staveb vytvořených architektem Gaudím, které jsou pro Barcelonu více než typické. Připomeňme si zvučná jména jako Sagrada Família, Casa Milà (nebo též La Pedrera, ten zakřivený dům), Park Güell. A to je jen zlomek toho, co Barcelona ve své kráse nabízí. Město rozhodně nezklame ani ty, kteří milují noční život plný barů, diskoték a skvělého jídla a pití. K pravé katalánské zábavě noční Barcelony patří vychlazený džbán sangrie s ovocem a tapas, což by se dalo přirovnat k našim jednohubkám, jen asi mnohem chutnějším. Užij si i ty pravou chuť Barcelony. Zajistili jsme ti zpáteční letenku z Prahy, 3 nebo 4 noci v 4* hotelu situovaném tak, aby ses rychle dostal do centra i na pláž. K tomu se před odchodem posilníš skvělou snídaní a můžeš vyrazit vstříc novým zážitkům.

Hotel Garbi Millenni ***

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅ 3-4 noci

POBYTY OD 4 570 Kč

 

Malta

Svůj prodloužený víkend můžeš strávit i na ostrově. Malta, kterou objímá Středozemní moře, se pyšní krásnou skalnatou scenérií, a co si budeme, její pláže taky nejsou k zahození. Pravdou je, že na Maltu se každoročně vydá přes milión návštěvníků. Důvodů je mnoho. Kromě krásných pláží s čistým mořem a párty nočním životem Malta nabízí i kus historie. Hlavní město ostrova, Valletta, je známá svými hradbami a opevněním, které je vyobrazené téměř na každé pohlednici. Z dalších památek, které stojí za návštěvu můžeme zmínit Velmistrovský palác, Katedrálu sv. Jana, nebo Horní Barraccské zahrady. Jelikož se jedná o ostrov o rozloze 316 kilometrů čtverečních, projet ho autem se doslova nabízí. My pro změnu nabízíme zázemí obsahující zpáteční letenku z Vídně, nebo Bratislavy s ubytováním ve 4* hotelu se snídaní.

Hotel  115 The Strand ***

✅ odlet z Vídně/Bratislavy ✅ snídaně ✅ 2-4 noci

POBYTY OD 4 970 Kč

 

Řím

Všechny cesty vedou do Říma. Tato historická věta je psaná samotnými dějinami hlavního města Itálie. Římské impérium vždy bylo, je a snad i bude nabízet nespočet míst, která dýchají úchvatnou atmosférou. Přiznejme si, dnes už se o Římě nedá mluvit jako o impériu, jeho sílu v něm ale budeš cítit stále. Už jen samotné Koloseum tě dostane. Nemluvě o Fontáně di Trevi, kam lidé od nepaměti házejí mince v očekávání, zda se jejich přání opravdu splní. Vatikán, stát ve státě, socha Romula a Réma s vlčicí a nespočet dalších významných památek, to je pravý Řím. Když k tomu přidáš ještě nejlepší pizzu na světě, máš před sebou dokonale strávené chvíle. Letenky z Prahy už máme, ubytování v hotelu se snídaní taky, stačí, když už se k nám přidáš jen ty.

Hotel  Romoli ***

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅ 2-4 noci

POBYTY OD 3 670 Kč

 

Milán

Patříš k milovníkům módních trendů? Tak je ti více než jasné, že právě Milán je to pravé město pro tebe! Slavný týden módy si s Milánem spojuje i ten, kterému stylové oblečení nic moc neříká. Druhé největší město Itálie má také botahou historii, což je pro něj ostatně stejně typické, jako móda. Římané toto město dobyli už roku 222 př.n.l. Za tu dobu Milán prošel mnohými změnami, ale právě díky celé dlouhé cestě, kterou má za sebou, je dnes tím, čím je. A že rozhodně je na co se koukat. Například náměstí Piazza del Duomo, katedrála Narození Panny Marie, nebo kostel Santa Maria delle Grazie, kde je k vidění jedna z nejslavějších maleb Leonarda da Vinciho, Poslední večeře. A to je jen zlomek všeho, co Milán nabízí. Zmínit ještě musíme světoznámou operu La Scala, Královský palác a knihovnu Biblioteca Ambrosiana. Tam se určitě jdi podívat! K vidění je v ní totiž sbírka originálních deníků a kreseb od Leonarda da Vinciho.

Hotel Ibis Ca Granda ***

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅ 2-3 noci

POBYTY OD 3 660 Kč

 

Istanbul

Největší město Turecka je jako z pohádky Tisíc a jedna noc. Pravdou je, že i tady mají mix kultur, ale vláda orientu v Istanbulu je cítit na každém kroku. A která místa si v Istanbulu nenechat ujít? Modrou mešitu, nejznámější a tudíž logicky i nejnavštěvovanější svatbu ve městě. Dále také Hagia Sofia (Chrám Boží Moudrosti), palácový komplex Topkapı Sarayı, nebo nejstarší a bezesporu také největší tržiště s názvem Velký bazar. Tam seženeš téměř všechno na co si vzpomeneš. Z jídla ti nesmí uniknout typický döner kebab, chutná fakt jinak, než ten, který je k dostání u nás. Chuťové pohárky potěší i Baklava, sladký medový koláč z tenkého těsta s všemožnými druhy oříšků. Je to šíleně sladké, ale neskutečně dobré!

Hotel Barin ***

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅ 3 noci

POBYTY OD 6 960 Kč

 

Ammán

I Ammán doslova dýchá orientem. Ammán je hlavní a také největší (i co do počtu obyvatel) město Jordánska. Jeho poloha nahrává všem, kteří mají rádi kopcovitý terén. Ten je pro město typický. Ammán se totiž rozkládá na sedmi pahorcích. I přes svůj kosmopolitní status stále udržuje silně zakořeněné kulturní tradice. Město také slouží jako významné archeologické naleziště. Byly zde nalezeny pozůstatky z dob Byzantské říše, nebo římské nadvlády. Mnoho nálezů skončilo vystavených v místním národním muzeu. K dalším významným místům, které určitě při své cestě nevynechej, jsou dobře zachovalé ruiny velkého římského cirkusu z období nadvlády antického Říma. Do toho se v dobách jeho největší slávy vešlo až 6 tisíc diváku! Staré město, chceš-li historické centrum Ammánu, přímo dýchá památkami. Takže jestli si libuješ v poznávání historie a chceš obohatit své smysly, jistě tě potěší prodloužený víkend v této jordánské metropoli. Když k tomu přidáme hotel situovaný jen 10 minut od centra, není moc nad čím váhat.

Hotel Conroy Boutique ***

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅ 3-4 noci

POBYTY OD 5 370 Kč

 

Stockholm

Když se řekne Švédsko, většina z nás si jako první vybaví asi nejznámější modro-žlutý obchod s nábytkem. O tom ale teď řeč nebude. My se zaměříme na hlavní město této severské krajiny, kterým je Stockholm. Ten má hned několik nej. Nejlepší se snaží být všichni obyvatelé ve vztahu k životnímu prostředí. Místo aut jsou ve Stockholmu v kurzu spíše kola, nebo MHD. Jedním z důvodů je v tomto směru jistě i platná vyhláška z roku 2007, od kdy musí všechny auta platit za vjezd do hlavního města. Nejvíc je ve Stockholmu také muzeí, vzhledem na rozlohu města. Jejich počet se uvádí v rozmezí 80 – 100 muzeí. K tomu můžeme zařadit i každoroční udělování nejprestižnějšího ocenění Nobelovy ceny a to jsme s nej teprve začali. Ostatní nej už se sem nevejdou, proto to necháváme na tobě.

Hotel Best Western Capital ***

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅2-3 noci

POBYTY OD 4 260 Kč

 

Amsterdam

Holandsko je zmámé svými tulipány, dřeváky a také zlegalizováním zelené rostlinky, která přináší mnohým tolik úsměvů na tvářích. Z toho vyplývá, že holanďané jsou nejspíš milovníci botaniky. Ví se taky, že místní hodně jezdí na kole. Jestli to s tím nejak souvisí, to nevíme, ale spíš to dáváme za „vinu“ rovnému terénu. Nejvyšší bod Holandska je totiž vrch Vaalserberg, který je pouhých 322,5 metrů nad mořem. Ale teď už k samotnému Amsterdamu. Nejspíš ti neuniklo, že i v tomto případě je řeč o hlavním městě. Najdeš tady teda určitě všemožné památky, například Van Goghovo muzeum, dům Anny Frankové, Rijksmuseum… stejně jako plno kaváren, barů a hlavně typických coffee shopů. Tady pro změnu najdeš prodloužený víkendový pobyt v „Amstru“ se zpáteční letenkou z Prahy a ubytováním v 3* hotelu se snídaní za super cenu.

Hotel Inn Express Sloterdijk ***

✅ odlet z Prahy ✅ snídaně ✅2-3 noci

POBYTY OD 4 560 Kč

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru