Connect with us
Kostarika ruší poviinost testu na COVID-19

Koronavirus

Kostarika ruší povinnost negativního testu při vstupu do země

Kostarika ruší povinnost negativního testu při vstupu do země

Od tohoto týdne návštěvníci Kostariky nepotřebují negativní test na COVID-19. Budou však muset vyplnit online formulář a mít cestovní pojištění, které by v případě karantény uhradilo veškeré náklady.

Reklama

Kostarika otevírá hranice zahraničním turistům a ruší povinnost předložení testu 1. listopadu. Země prosí cestující, kteří mají příznaky onemocnění, aby si dovolenou prodloužili. Hotely fungují se 100% kapacitou, restaurace a bary na 50 %. Roušky jsou povinné na širokou veřejnost na veřejných místech a návštěvníci musí dodržovat social distancing.

Kostarika začala pomalu obnovovat turismus od 1. srpna. Nejdříve vpouštěla turisty ze zemí, které měly koronavirus pod kontrolou, uvádí Lonely Planet. Patřily mezi ně Kanada, Nový Zéland, Japonsko, Velká Británie a země Evropské unie. USA byly zpočátku ze seznamu vynechány.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru