Connect with us
Kostarika ruší poviinost testu na COVID-19

Koronavirus

Kostarika ruší povinnost negativního testu při vstupu do země

Kostarika ruší povinnost negativního testu při vstupu do země

Od tohoto týdne návštěvníci Kostariky nepotřebují negativní test na COVID-19. Budou však muset vyplnit online formulář a mít cestovní pojištění, které by v případě karantény uhradilo veškeré náklady.

Reklama

Kostarika otevírá hranice zahraničním turistům a ruší povinnost předložení testu 1. listopadu. Země prosí cestující, kteří mají příznaky onemocnění, aby si dovolenou prodloužili. Hotely fungují se 100% kapacitou, restaurace a bary na 50 %. Roušky jsou povinné na širokou veřejnost na veřejných místech a návštěvníci musí dodržovat social distancing.

Kostarika začala pomalu obnovovat turismus od 1. srpna. Nejdříve vpouštěla turisty ze zemí, které měly koronavirus pod kontrolou, uvádí Lonely Planet. Patřily mezi ně Kanada, Nový Zéland, Japonsko, Velká Británie a země Evropské unie. USA byly zpočátku ze seznamu vynechány.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Srí Lanka: velký průvodce, se kterým se na ostrově neztratíš! https://t.co/1OjcD72G9012 hodinami dozadu
Cestování na Madeiru a Azory: nutný test ne starší než 72 hodin https://t.co/2MnH1YYkPy #koronavirus13 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky13 hodinami dozadu
Qantas organizuje jarní mystery lety. Indicie jsou slaná voda, dobré jídlo a příroda https://t.co/iE2dGRwWEP #koronavirus14 hodinami dozadu
Qantas organizuje jarní mystery lety. Indicie jsou slaná voda, dobré jídlo a příroda https://t.co/iE2dGRwWEP #novinky14 hodinami dozadu
Austrálie prodlužuje zákaz mezinárodního cestování do června. Očkování se může stát pro turisty povinným https://t.co/005gjzgSvX #novinky14 hodinami dozadu
Počet očkovaných na Srí Lance již přesáhl půl milionu https://t.co/I5MskG6slV #novinky15 hodinami dozadu
Počet očkovaných na Srí Lance již přesáhl půl milionu https://t.co/I5MskG6slV #koronavirus15 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech od 24 990 Kč https://t.co/o8Iins6NDe17 hodinami dozadu
Na palubu s negativním testem. Nové podmínky ČSA a Smartwings začnou platit od 5. 3. https://t.co/TGcHd7xAjV #novinky19 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru