Connect with us
Kazachstán - Astana

Novinky

Kazachstan. Very nice! Zní nová kampaň, která láká turisty navštívit Boratovu rodnou zemi

Kazachstan. Very nice! Zní nová kampaň, která láká turisty navštívit Boratovu rodnou zemi

Kazachstán si půjčil známou frázi z komedie o novináři Boratovi Sagdiyevovi, aby přilákal turisty. Turistická organizace zveřejnila kampaňové video s titulkem: Kazachstan. Very nice!

Reklama

Tato známá fráze, kterou Borat používá ve filmu, provází celým videem a různými zážitky v zemi, od turistických možností, unikátní architektury až po tradiční kulturu. Vše v Kazachstánu je zkrátka very nice!

Některé tato kampaň asi překvapí, neboť vydání prvního filmu o Boratovi v roce 2006 v zemi samotné vyvolalo pobouření. Kazachstanské úřady některé scény zcela zastavily a v amerických novinách uveřejnily reklamy, které popíraly některá tvrzení z filmu.

Kazachstán vyhrožoval, že zažaluje tvůrce Sachu Barona Cohena. Tyto ohlasy se však pomalu uklidnily, když zemi po vydání filmu začalo navštěvovat více a více lidí. Kampaň je načasovaná s novým filmem s názvem Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan. Ten zřejmě spatří světlo kin až po pandemii.

„Je to komedie a Kazachstán ve filmu nemá nic společného s reálnou zemí,“ řekl Sasha Baron Cohen. „Skutečný Kazachstán je krásná země s moderní a hrdou společností – opak Boratovy verze.“

„Příroda v Kazachstánu je very nice, jídlo je very nice a lidé, navzdory Boratovým vtipům, jsou jedni z nejmilejších lidí na světě. Chtěli bychom, aby všichni přišli zažít Kazachstán na vlastní pěst v roce 2021 a později, aby viděli, že Boratova rodná země je krásnější, než možná slyšeli,“ vysvětlil pohnutky vytvoření kampaně Kairat Sadvakassov, zástupce předsedy místní turistické organizace.

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru