Connect with us
Kostarika

Amerika

Kostarika bez testu a karantény. 10 důvodů, proč je nejlepší destinací na světě, a letenky od 13 790 Kč!

Kostarika bez testu a karantény. 10 důvodů, proč je nejlepší destinací na světě, a letenky od 13 790 Kč!

Kostarika je malý a dokonalý ráj ve Střední Americe, kde všechny chodníky vedou k vodopádům, sopkám, plážím ukrytým před davy turistů i do nekonečné džungle se stovkami druhů ptáků, lenochodů, opic a tapírů. Kostarika je dokonalým zážitkem pro milovníky přírody i pro ty cestovatele, které už nudí přeplněné ulice New Yorku či Bangkoku. Kostarika je tropické dobrodružství napříč horami, řekami, kávovými plantážemi, okořeněné temperamentem Střední Ameriky a ochucené výbornými lokálními specialitami.

Reklama

Podmínky vstupu do Kostariky a návrat

Co se týká pandemie koronaviru, Kostarika patří mezi destinace, které od cestujících po vstupu nevyžadují test, ani karanténuCestující musí jen vyplnit online formulář a mít s sebou cestovní pojištění, které v případě nákazy pokryje léčbu a náklady s ní spojené a odpovídá podmínkám stanoveným Kostarikou. Zrušená povinost testování platí od 1. listopadu. Nadále platí, že na všech veřejných prostranstvích v zemi je nutné nosit ochranné roušky.

Při návratu zpět do České republiky je nutné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a do 5 dní absolvovat testování.

Levné letenky do Kostariky

  • Odkud? Z Vídně nebo Prahy
  • S kým? Aerolinky Lufthansa, Air France, Iberia
  • Kdy? Únor – prosinec 2021
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

10 důvodů, proč je Kostarika TOP

Adrenalin

Jestli ho miluješ, Kostarika je pro tebe jako stvořena. Probádej nedotknuté pralesy národních parků zavěšen/a na laně nebo nasedni do raftu a zdolej v něm divoké proudy kostarických řek. Na své si přijdou i milovníci potápění, skydivingu či bungee jumpingu.

Pláže

Říká se, že v Kostarice najdeš mnohé z nejkrásnějších pláží světa. Je úplně jedno jestli se vydáš k břehům Atlantského nebo Tichého oceánu, vysoké palmy, skvělé vlny na surf, čisté moře a nezapomenutelné západy slunce na tebe budou čekat všude. Krásné jsou i pláže v národních parcích. Nám se nejvíce líbily pláže v Manuel Antonio.

Surf

Kostarika je slavná díky svým vlnám. Pro surf je prý jako stvořena a řadí se mezi tři nejlepší surfařské destinace světa. Voda je příjemná během celého roku, a když se chceš vyhnout davům, zvol období dešťů. Pokud jsi v surfingu nováček, zkus například levné surfařské akademie a školy v populárním přímořském letovisku Jacó.

Lenochodi

Nejpomalejší a možná i nejroztomilejší zvířátka na světě najdeš v Kostarice na každém kroku. Nebo spíše na každém stromě. Je jich tu hodně, je jim tu dobře a vůbec jim nebude vadit, když se s nimi vyfotíš. Nezapomeň ale vypnout blesk, ani tobě by se asi nelíbil!

Jídlo

Jako každá země, i Kostarika má své chutě. Nejpopulárnější jsou jídla s rýží, místní ale milují i ​​fazole. Kostarické snídaně jsou tradiční – vajíčka, fazole, exotické ovoce a občas i nějaká klobáska. Pokud se zamiluješ do pikantní chuti, natrefil/a jsi na Lizano Salsa dip. Kostarika produkuje i nejkvalitnější kávu, banány a čokoládu. Skvělý tip na dárek namísto kýčovité magnetky.

Šťastní lidé

Kostarika je už léta nejšťastnější zemí světa. Země je extrémně klidná (kromě vulkánů), v roce 1949 se dokonce zbavili i armády. Kdekoliv přijdeš, přivítají tě s velkým úsměvem a ty si Kostariku užiješ přesně tak, jak si ji užívají i její obyvatelé. Pura Vida!

Deštné pralesy

25 % území Kostariky tvoří národní parky a deštné pralesy, mají jednu z nejpestřejších biodiverzit planety. Kromě expedicí napříč pralesy si přírodu můžeš užít i prostřednictvím túry v korunách stromů. Na takový zážitek ovšem potřebuješ zkušeného průvodce. V Kostarice naštěstí najdeš hromadu cestovních kanceláří, které nabízejí podobné adrenalinové zážitky v národních parcích.

Vulkány

Hlavní a nejexkluzivnější atrakce Kostariky. Země má aktuálně pět aktivních sopek a více než dvě stě vulkanických formací. I díky vulkánům je země bohatá na úrodnou půdu, je plná zeleně i živočichů, kteří zde žijí v nedotknutelné přírodě a v klidu, a to i mimo národních parků. Okolí vulkánů jsou perfektní na túry, cyklistiku a jiné sportovní aktivity.

Divoká zvěř

Kromě lenochodů v Kostarice najdeš i desítky různých druhů opic či exotického ptactva. Často natrefíš na mývaly či leguány a gekony. Kostarika je jako obrovská zoologická zahrada bez smutných betonových plotů a klecí. Žije zde více než 812 druhů zvířat.

Ekoturistika

Kostarika je destinací číslo jedna, pokud jde o ekoturistiku. V městech najdeš jen pár turistů, v zemi se totiž vše točí kolem přírody a zážitků v divočině. Pokud hledáš ubytování, vyber si takzvané ecolodges, které najdeš kousek od menších či větších měst a přímo v přírodě. V Kostarice se můžeš procházet týdny a nezanechat velkou lidskou stopu.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru