Connect with us
KLM lety

Afrika

Letiště na Zanzibaru již umožňuje antigenní testování cestujících letících s KLM

Letiště na Zanzibaru již umožňuje antigenní testování cestujících letících s KLM

Nová pravidla pro cestující letící s nizozemskými aerolinkami jsou poměrně přísná. Společnost KLM už však zajistila možnost rychlého testování i na letišti Zanzibar. Díky tomu si už cestující směřující domů z dovolené na Zanzibaru se společností KLM nemusí dělat starosti, kde se nechají otestovat. Informuje o tom tanzanský tisk.

Reklama

Cena testu je 25 dolarů, výsledek známý do 2 hodin

25. ledna  tanzanské autority ohlásily zavedení okamžitého opatření k rychlým antigenním letištním testům. Ostrov tak vychází vstříc novým nizozemským pravidlům cestování. Nizozemská vláda přijala usnesení, které přikazuje všem cestujícím přes Amsterdam do jiné země potřebu negativního PCR testu, ne staršího než 72 hodin před odletem, a zároveň negativní antigenní (rapid) test před vstupem do letadla, ne starší než 4 hodiny.

Podle prohlášení tamního ministerstva zdravotnictví se testy provádějí za cenu 25 dolarů, výsledek dostane cestující do dvou hodin od provedení testu.

Společnost KLM začala létat na Zanzibar v prosinci 2020 a to dvakrát týdně s použitím letadla Boeing 787-9 Dreamliner s 294 sedadly na palubě. Linka funguje v tzv. trianglu: Amsterdam – Zanzibar – Dar Es Salaam – Amsterdam. Letenky z Vídně či Prahy na Zanzibar s aerolinkami KLM je možné rezervovat od 13 990 Kč.

Předseda vlády Mark Rutte rovněž uvedl, že nizozemská vláda od soboty zakázala všechny lety z Velké Británie, Jihoafrické republiky a Jižní Ameriky na jeden měsíc.

Letadlo KLM

Akční letenky na Zanzibar

Nové podmínky cestování do nebo přes Nizozemsko do jiné země

 • PCR test na COVID-19, ne starší než tři dny, před odletem do Amsterdamu.
 • Rychlý antigenní test před nástupem, ne starší než 4 hodin před odletem.
 • Výjimkou jsou osoby mladší 13 let. Negativní výsledek testu musí být v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině nebo nizozemštině.
 • Předložení potvrzení o provedeném negativním RT-PCR testu na COVID-19 nenahrazuje důrazně doporučenou 10denní karanténu a podstoupení testu na COVID-19 v případě příznaků onemocnění po příjezdu do země.
 • Zákaz letů (předběžně na 1 měsíc) platí pro tyto mimoevropské země: Argentina, Bolívie, Brazílie, Kapverdy, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Francouzská Guyana, Guyana, Panama, Paraguay, Peru, Jihoafrická republika, Surinam, Uruguay, Velká Británie, Venezuela.

Zdroj: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru