Connect with us

Cestopisy

Jak si užít dovolenou v Kataru? Například jako Kazma

Jak si užít dovolenou v Kataru? Například jako Kazma

Malý stát na Arabském poloostrově, o kterém donedávna málokdo slyšel a ještě méně lidí ho najde na mapě. I když většinu země pokrývá pouze nehostinná a suchá poušť, vyrostl tu jeden z nejsilnějších a nejbohatších států na světě, Katar. Je nejen zajímavou cílovou destinací, ale i zastávkou na cestě do exotiky.

Reklama

Pojeď do Kataru s Kazmou, aspoň na 40 vteřin

Poslechni si také náš podcast s Kazmou o nejnovější ONE MAN SHOW a cestě kolem světa s těžce nemocným Michalem

Věděl(a) jsi o Kataru, že…?

  • O Kataru se říká, že je tu levnější natankovat plnou nádrž, než si koupit dvě cappuccina. Benzín je tu opravdu laciný.
  • Katar je první zemí Blízkého východu, která bude hostit Mistrovství světa ve fotbale (2022).
  • Katar je zemí s nejmenší pravděpodobností přírodní katastrofy podle organizace World Risk Report.
  • Kvůli horkému a suchému počasí je více než 90 procent zásob jídla do země importováno.
  • Katar se může pyšnit „nejlepšími aeroliniemi“. V žebříčku Skytrax se umístily na první příčce rekordně již pětkrát, včetně roku 2019…

TOP 5 zážitků:

Souq Waqif

Toto energické místo je bezpochyby dokonalou prezentací atmosféry, kterou můžeš zažít jen v Kataru. Trhy Souq Waqif jsou společenským srdcem Dauhá a mají dlouhou historii. Na tomto místě před mnoha staletími prodávali Beduíni své ovce nebo kozy. Dnes tu najdeš tradiční oblečení, koření, parfémy nebo šperky.

Muzeum islámského umění

Na samostatném ostrově stojí muzeum s největší sbírkou islámského umění na světě. Postmoderní pevnost s minimálním počtem oken je obklopena vodou a nabízí krásný výhled. Muzeum bylo navrženo Ieoh Ming Peiem, architektem, který navrhl skleněnou pyramidu pařížském v Louvru. Už jen samotný interiér je mistrovským kouskem světla a prostoru.

Perlový Katar

Pearl Qatar je umělý ostrov, který se rozkládá na téměř 4 milionech metrů čtvercových. Tvoří ho obytné i obchodní domy, zábavní služby, restaurace a krásné pláže. Vyzkoušet tu můžeš například vodní sporty nebo se tímto nevídaným luxusem jednoduše pokochat.

Po poušti za mořem

Mnozí říkají, že pokud máš v Kataru čas jen na jednu aktivitu, měla by to být jízda po poušti. Vysoké, strmé pískové duny jsou dobrodružnou cestou za mořem na čtyřech kolech. Okořenit si ji můžeš nocí v luxusních arabských stanech nebo jednoduše pod hvězdným nebem.

Po promenádě

Pokud máš chuť na pěkné výhledy, odpočinek v obklopení zeleně a pozoruhodné moderní architektury, vydej se na pobřežní promenádu Corniche. Táhne se ve tvaru podél zátoky v Dauhá.

Proč jsou Qatar Airways dlouhodobě mezi TOP aeroliniemi?

„Vaše potřeby, naše priority.“ Takto by se dalo přeložit motto pětihvězdičkové letecké společnosti Qatar Airways. Vlastní mnoho prestižních ocenění, mezi nimi už vyhrála i titul nejlepší letecké společnosti na celém světě, ale jako nejkvalitnější vyhodnotili už i její business a první třídu, vysoce obodovali její služby na palubě, jídlo, sedadla atd. Je celkem pochopitelné, že dnes patří mezi nejoblíbenější aerolinie. Není to výsledek jen prestižních cen, ale i výborných tras, neustále se vylepšujících produktům, služeb a flotily, kterou společnost vlastní. Podle nás opravdovou kvalitu jednotlivých přepravců poznáš během cesty v ekonomické třídě. Připrav se, zveme tě na prohlídku Economy Class společnosti Qatar Airways.

Na palubu si můžeš vzít 2 kusy příručních zavazadel a podpalubní zavazadla mají povolenou hmotnost do 30 kg. Ještě před samotným odletem se pasažéři můžou osvěžit čerstvou pomerančovou a jablečnou šťávou nebo minerálkou. Patří k tomu i vlhčený ubrousek, který se bude během cesty vícekrát rozdávat. Cestující sedí v sedadlech, která jsou jedna z nejprostornějších na celém světě.

Krom toho, že budeš mít možnost ochutnat různá jídla, chvályhodná je i nabídka nápojů – alkoholických i nealkoholických. Pokud máš speciální dietu, maximálně 24 hodin před odletem si můžeš vyžádat jídlo vyhovující tvým požadavkům.

Hodinový, desetihodinový nebo ještě delší let – čas přestaneš vnímat. Bude to tak díky zábavnímu systému s nejnovějšími filmy z dílny hollywoodských režizérů, ale i klasikami kinematografie, oblíbenými seriály, sportovními kanály, hrami pro děti i dospělé. Nabídka více než 4 000 zábavných programů zabezpečí, že se ti možná ani nebude chtít vystoupit z letadla.

Páté největší letiště na světě, proto pokud máš během delšího přestupu čas, jdi na menší prohlídku. Nebudeš se nudit, k dispozici bude mnoho restaurací s exotickými jídly, můžeš nakoupit luxusní produkty, kosmetiku, nové kolekce různých značek a můžeš se vyfotit i s gigantickým medvídkem uprostřed letiště. Ale výbornou volbou bude i výlet po samotné Dauhá. Qatar nabízí bezplatné prohlídky městem, dokonce si můžeš vyžádat i hotel. Letiště v Dauhá patří mezi nejlepší na světě. Navíc, během delšího přestupu v Kataru už nepotřebuješ víza a můžeš si udělat i takový parádní výlet.

Akční letenky

TADY NAJDEŠ VŠECHNY LETENKY QATAR AIRWAYS

Do Kataru bez vízové povinnosti

Turisté z 80 zemí světa můžou už nějaký čas cestovat do Kataru bez vízové povinnosti a skvělá zpráva je, že mezi nimi je i Česká republika. Osvobození od vízové povinnosti platí během jednorázové cesty na 90 dní nebo 180 dní v případě vícero cest. Jedná se zejména o cestující z evropských zemí. Nová pravidla vstupu do země bez víz platí i pro cestující z USA, Kanady, Nového Zélandu nebo některých zemí Afriky, které jsou osvobozeny od vízové povinnosti v celkovém počtu 30 dní.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C #letenky12 hodinami dozadu
PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C12 hodinami dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Menorce v hotelu u pláže od 10 090 Kč https://t.co/we2EHcHNZv15 hodinami dozadu
Když vás místo budíku vzbudí horský potok. Vítejte v hotelu Tri Studničky! https://t.co/9ssXOKPMQe17 hodinami dozadu
HAPPY HOUR s Pelikánem: Rezervuj citybreak nebo pobyt na Slovensku se slevou až 1 200 Kč https://t.co/TrIb3rcoLv21 hodinami dozadu
Zanzibar v akci! Leť z Vídně s Etihad Airways od 11 990 Kč https://t.co/h8QCDZxL0w21 hodinami dozadu
Exotický Mauricius s letenkami z Prahy za 14 790 Kč včetně odbaveného zavazadla https://t.co/CdybTHP8Nq21 hodinami dozadu
Exotický Mauricius s letenkami z Prahy za 14 790 Kč včetně odbaveného zavazadla https://t.co/CdybTHP8Nq #letenky21 hodinami dozadu
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný indonéský ostrov https://t.co/WXM1ltmwD022 hodinami dozadu
Jak si užít Athény? 5 tipů na aktivity a přímé lety z Prahy s Eurowings https://t.co/CHakqPs8e523 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru