Connect with us

Novinky

Známe nejlepší letecké společnosti pro rok 2019!

Známe nejlepší letecké společnosti pro rok 2019!

Nejprestižnější ocenění pro aerolinky v roce 2019 jsou venku. Podle SKYTRAXu jsou nejlepší leteckou společností světa Qatar Airways. Aerolinky předběhly vítěze z minulého roku, Singapore Airlines. V těsném závěsu za nimi je japonská společnost ANA, Cathay Pacific a pětici nejlepších uzavírají Emirates. V první desítce se drží i oblíbené společnosti EVA AIR, Hainan Airlines, Lufthansa, Qantas nebo Thai Airways, které minulý rok vyhrály ocenění za nejlepší ekonomickou třídu. Vyplývá to z dnešních výsledků World Airline Awards.

Reklama
 1. Qatar Airways
 2. Singapore Airlines
 3. ANA All Nippon Airways
 4. Cathay Pacific Airways
 5. Emirates
 6. EVA Air
 7. Hainan Airlines
 8. Qantas Airways
 9. Lufthansa
 10. Thai Airways

Nejlepší aerolinky ve zkratce

EVA Air, kterou si oblíbili i čeští cestující díky přímým letům do Bangkoku nebo pohodlným letům z Vídně na thajské ostrovy i Bali si udržela šesté místo.

EVA AIR i tento rok v TOP10

Nejlepšími regionálními aerolinkami v Evropě se opět staly Aegean Airlines. Následují ji AtlasGlobal a Air Malta. Zajímavostí je, že do desítky nejlepších v Evropě se dostaly i České Aerolinie ČSA (9. místo).

ČSA jsou na 9. příčce v rámci Evropy

Nejlepší nízkonákladovou leteckou společností na světě zůstává i tento rok Air Asia a nejlepší low-cost společností na dlouhé lety zase společnost Norwegian, která je zároveň i nejlepší nízkonákladovou leteckou společností v Evropě. Těsně za ní se drží Easyjet.

Aerolinky Norwegian jsou nejlepším lowcostem na dlouhé lety

Jednou z nejsledovanějších kategorií je hodnocení ekonomické třídy, tedy třídy, kterou cestuje drtivá většina cestujících. Prvenství opět získaly Japan Airlines, za nimi Singapore Airlines a na třetím místě se umístily Qatar Airways. Vítěz minulého ročníku, Thai Airways, zůstal na čtvrtém místě a těsně za nimi jsou ANA a Emirates.

Japonské aerolinky mají nejlepší ekonomickou třídu na světě

Stejně jako minulý rok, i tento Singapore Airlines zazářily v kategorii First Class, ve které obsadily první místo. Těsně za nimi jsou Lufthansa, Air France a Etihad Airways. Business třídu mají však i nadále nejlepší Qatar Airways, za kterými následují opět ANA, Singapore Airlines, Emirates a Qantas.

Nejluxusnější místa v letadle mají Singapore Airlines

Zajímavý je i žebříček leteckých společností, které dosáhly největšího zlepšení v rámci nabízených služeb. Prvenství patří Philippine Airlines, druhé místo British Airways a následují Malaysia Airlines. V TOP10 je i nízkonákladová letecká společnost LEVEL.

Milové kroky vpřed učinila letecká společnost British Airways

Ocenění leteckých společností, World Airline Awards, se považují za ty nejprestižnější v leteckém průmyslu. Vycházejí z komplexního hodnocení více než 12 mil. cestujících v až 38 oblastech (např. kvalita produktů a služeb, check-in, boarding, pohodlí sedadle, čistota kabiny a další).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.7/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru