Connect with us

Koronavirus

Kanada udělala první krok ke zmírnění opatření: očkovaní obyvatelé nemusí jít za určitých podmínek do karantény

Kanada udělala první krok ke zmírnění opatření: očkovaní obyvatelé nemusí jít za určitých podmínek do karantény

Hranice země jsou pro většinu lidí zavřeny od minulého roku, vakcinace by to však nyní mohla změnit. Kanada přistupuje k prvnímu kroku na cestě k uvolňování opatření. Plně očkovaní občané nebo lidé s trvalým pobytem nebudou muset jít po příjezdu do karantény, pokud splní určité požadavky. Nová pravidla platí od 5. července.

Reklama

Výjimky se budou vztahovat na plně očkované obyvatele Kanady, přičemž od poslední dávky vakcíny musí uběhnout minimálně 14 dní a je nutné splnit i ostatní požadavky. Vláda upozorňuje, že turisté mají být připraveni na případnou 14denní karanténu, pokud nesplní určité požadavky.

Kanada uznává tyto vakcíny:

  • Pfizer-BioNTech
  • Moderna
  • AstraZeneca/COVISHIELD
  • Janssen (Johnson & Johnson)

Důkaz o naočkování musí návštěvníci nahrát do aplikace ArriveCAN a musí být v angličtině nebo francouzštině. Rovněž pro očkované návštěvníky platí, že se musí otestovat nejpozději 72 hodin před příletem, Kanada neuznává antigenní testy. Dále musí lidé disponovat karanténním plánem, který dokazuje, že mají zajištěné ubytování na 14 dní s přístupem k základním potřebám a kde je nenavštíví rodina ani přátelé. Konečné rozhodnutí učiní zástupce vlády na hranici na základě informací poskytnutých v době vstupu do Kanady. Země vyžaduje testování po příjezdu.

Všichni cestující přijíždějící do Kanady, kteří nesplňují dané podmínky pro získání výjimky, musí aktuálně podstoupit 14denní karanténu. S přicházející letní sezónou letecký průmysl tlačí na zemi, aby uvolnila opatření na hranicích. Dohoda mezi USA a Kanadou, která hovoří o omezení cestování, na které lidé nemají jeden z nezbytných důvodů, končí 21. června. Mnozí věří, že tehdy by se pravidla mohla změnit, píše Simple Flying.

Kanadský premiér Justin Trudeau uvedl: “Hledáme způsoby, jakými bychom opět mohli postupně začít vítat turisty, když čísla v Kanadě jsou klesající… stejně jako v USA a všude ve světě.”  Detaily zatím nejsou známy, kanadská vláda však nezávazně informovala, že to bude pravděpodobně již v červenci. To však záleží na očkování a dalších vlnách koronaviru.

Tento krok by aerolinky v Severní Americe přivítaly. Před nedávnem se skupiny Airlines for America a National Airlines Council of Canada spojily a napsaly kanadské vládě s požadavkem na jasný plán pro bezpečný start létání. V květnu kanadská vláda doporučila otevření hranic, problémy však představují jednotné protokoly pro důkazy o očkováni a odpor v některých částech země vůči COVID pasům. Jasné ještě není ani to, zda by Kanada karanténu pro očkované zrušila úplně nebo ji jen zkrátila

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus8 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus11 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g11 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN14 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky15 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus16 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru