Connect with us

Koronavirus

Kanada udělala první krok ke zmírnění opatření: očkovaní obyvatelé nemusí jít za určitých podmínek do karantény

Kanada udělala první krok ke zmírnění opatření: očkovaní obyvatelé nemusí jít za určitých podmínek do karantény

Hranice země jsou pro většinu lidí zavřeny od minulého roku, vakcinace by to však nyní mohla změnit. Kanada přistupuje k prvnímu kroku na cestě k uvolňování opatření. Plně očkovaní občané nebo lidé s trvalým pobytem nebudou muset jít po příjezdu do karantény, pokud splní určité požadavky. Nová pravidla platí od 5. července.

Výjimky se budou vztahovat na plně očkované obyvatele Kanady, přičemž od poslední dávky vakcíny musí uběhnout minimálně 14 dní a je nutné splnit i ostatní požadavky. Vláda upozorňuje, že turisté mají být připraveni na případnou 14denní karanténu, pokud nesplní určité požadavky.

Kanada uznává tyto vakcíny:

  • Pfizer-BioNTech
  • Moderna
  • AstraZeneca/COVISHIELD
  • Janssen (Johnson & Johnson)

Důkaz o naočkování musí návštěvníci nahrát do aplikace ArriveCAN a musí být v angličtině nebo francouzštině. Rovněž pro očkované návštěvníky platí, že se musí otestovat nejpozději 72 hodin před příletem, Kanada neuznává antigenní testy. Dále musí lidé disponovat karanténním plánem, který dokazuje, že mají zajištěné ubytování na 14 dní s přístupem k základním potřebám a kde je nenavštíví rodina ani přátelé. Konečné rozhodnutí učiní zástupce vlády na hranici na základě informací poskytnutých v době vstupu do Kanady. Země vyžaduje testování po příjezdu.

Všichni cestující přijíždějící do Kanady, kteří nesplňují dané podmínky pro získání výjimky, musí aktuálně podstoupit 14denní karanténu. S přicházející letní sezónou letecký průmysl tlačí na zemi, aby uvolnila opatření na hranicích. Dohoda mezi USA a Kanadou, která hovoří o omezení cestování, na které lidé nemají jeden z nezbytných důvodů, končí 21. června. Mnozí věří, že tehdy by se pravidla mohla změnit, píše Simple Flying.

Kanadský premiér Justin Trudeau uvedl: “Hledáme způsoby, jakými bychom opět mohli postupně začít vítat turisty, když čísla v Kanadě jsou klesající… stejně jako v USA a všude ve světě.”  Detaily zatím nejsou známy, kanadská vláda však nezávazně informovala, že to bude pravděpodobně již v červenci. To však záleží na očkování a dalších vlnách koronaviru.

Tento krok by aerolinky v Severní Americe přivítaly. Před nedávnem se skupiny Airlines for America a National Airlines Council of Canada spojily a napsaly kanadské vládě s požadavkem na jasný plán pro bezpečný start létání. V květnu kanadská vláda doporučila otevření hranic, problémy však představují jednotné protokoly pro důkazy o očkováni a odpor v některých částech země vůči COVID pasům. Jasné ještě není ani to, zda by Kanada karanténu pro očkované zrušila úplně nebo ji jen zkrátila

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

9 zajímavých tipů, co dělat v Londýně https://t.co/Z0pBWieUYD10 hodinami dozadu
7 důvodů, proč se vyplatí rezervovat letenky EVA AIR (+ speciální ceny od Pelikána) https://t.co/YzdMm3Qk4L11 hodinami dozadu
Jižní Korea ruší povinnost podstoupit test po příjezdu. Stačí vyplnit formulář https://t.co/khHXm11bUU #novinky14 hodinami dozadu
Babí léto na Mallorce! Rezervuj letenky z Vídně od 777 Kč https://t.co/DXYXHePgyI14 hodinami dozadu
Saúdská Arábie s průvodcem: zažij svět z pohádky o Tisíci a jedné noci https://t.co/qHwnu7tLbp15 hodinami dozadu
Kvalitní program, osvědčení průvodci a ověřené hotely. Zde jsou důvody, proč se vydat na poznávačku s Pelikánem https://t.co/uXuvXT4Feg #novinky16 hodinami dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr2 #evropa1 dnem dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr21 dnem dozadu
Maroko bez testu a očkování: stačí vyplnit formulář https://t.co/3KwSYW39k5 #novinky1 dnem dozadu
Na černé pivo do Dublinu? Leť z Norimberku od 757 Kč! https://t.co/WH1jKCFJDa1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru