Connect with us

Novinky

Kambodža má pro turisty přísná pravidla. Při vstupu musí zaplatit zálohu 3000 $

Kambodža má pro turisty přísná pravidla. Při vstupu musí zaplatit zálohu 3000 $

Mnohé země se pomalu opět otevírají světu. Každá má svá vlastní pravidla, kterými chce zajistit bezpečnost místním i zahraničním návštěvníkům. Kambodža svou podmínkou cestovatele trochu zaskočila. Při příjezdu na letiště mají zaplatit zálohu ve výši 3 tisíce dolarů. A to není všechno.

Reklama

Depozit, pojištění i karanténa pro všechny

Zaplatit mohou cestovatelé v hotovosti nebo kartou a kromě této částky musí jejich cestovní pojištění pokrývat 50 tisíc dolarů. Turisté se musí po příjezdu nechat odvézt do testovacího centra, to je vyjde na 5 dolarů. Samotný test v Kambodži návštěvníky stojí 100 dolarů. Za noc v „čekacím centru“, v němž budou čekat na své výsledky z testu na COVID-19, zaplatí 30 dolarů, přičemž 3 jídla na den zde stojí dohromady dalších 30 dolarů. Zbytek depozitu bude pasažérovi vráceno v případě, že zbytek cestujících stejného letu má negativní výsledek testu. A i tak se všichni musí na 14 dní po příjezdu izolovat v ubytování, které si sami vyberou.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé informace a žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

A co když je jeden cestující pozitivní?

Cestující s pozitivním testem na COVID-19 budou muset zaplatit 3 150 dolarů za zdravotní péči v nemocnici Khmer-Soviet Friendship v Phnom Penh. Kromě toho od nich budou vyžadovány maximálně 4 další testy v hodnotě 100 dolarů za každý z nich. Pokud má kterýkoli z pasažérů v letadle pozitivní výsledek testu, všichni z letu musí podstoupit týdenní karanténu ve vybraném ubytováni v hodnotě 1 176 dolarů a další test v hodnotě 100 dolarů.

Do června (Lonely Planet uvedlo 18.6.) zaznamenala Kambodža jen 128 případů nákazy koronavirus a žádné úmrtí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV2 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru