Connect with us
Virtuální Island, cestování

Koronavirus

Pojeď na Island virtuálně, díky přednášce Gabriela Antala

Pojeď na Island virtuálně, díky přednášce Gabriela Antala

Patříš mezi ty, jejichž drsná islandská krása okamžitě okouzlila? Není se čemu divit. Když Bůh stvořil Island, dopřál mu nejen sopky, ale také vodopády, ledovce a termální prameny. Nezáleží na tom, zda se vydáš na cestu po pobřeží nebo vnitrozemím – lemovat ji budou černá lávová pole a vysoké skalnaté kopce. Co kopec, to sopka – na Islandu je jich přes sto třicet a občas dá některá z nich o sobě vědět. Island je díky svému přírodnímu bohatství bezpochyby jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Tak co, už jsem tě dostatečně navnadila?

Reklama
Virtuální cestování, Island
Zdroj: Gabriel Antal

Mnohým z nás velmi chybí cestování. Díky online přednášce slovenského cestovatele Gabriela Antala se můžeš na Island přenést alespoň virtuálně. Gabriel chtěl poznat pravý Island, nejen ten z turistických příruček. Jak řekl: „Prozradím, jak jsem se zaměstnal na Islandu, procestoval ho křížem krážem a zažil úžasné příhody, jaké se jinde zažít nedají. Korona zařídila, že jsem si to zopakoval a strávil na Islandu během dvou let celkem 8 měsíců. Povím vám proč si Islanďané myslí, že Slovensko – to je tam někde, kde se pije hodně vodky, která islandská slovíčka jakoby přebrali z našeho jazyka, zda si před rande Islanďané musejí zkontrolovat rodokmen, aby náhodou nešli na rande se svým příbuzným a mnoho dalších vtipných i vážných zajímavostí.“

Island, vodopád
Islandská krajina
Island

Online přednáška – Magický Island

Pokud se chceš dozvědět víc, nezmeškej Gabrielovu přednášku, která se bude konat 1. února v 18:00 – 8. února v 6:00. Prezentace bude online v pondělí a středu od 18:00 do dalšího rána, a pak v sobotu a neděli po celý den. Všechny informace najdeš na tomto linku a lístky koupíš zde.

Island, online přednáška

Gabriel Antal je 36letý fotograf a cestovatel z Banské Bystrice. Věnuje se zejména fotografii krajiny, cestovatelské reportáži, ale rád zaznamenává i lidí při jejich velkých životních krocích, jako například na svatbách. Spolu s kolegou organizuje největší cestovatelský festival na Slovensku Cestou necestou, který si můžeš momentálně vychutnávat v online prostoru.

Akční letenky na Island

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Jako patnáctiletá se vydala na tři měsíce do Kuala Lumpur a byla to láska. Cestování i Malajsie. Pracovně procestovala mnoho asijských zemí, ale pokud by si měla vybrat jedno místo, které jí učarovalo, jsou to Princovy ostrovy, 20 km jihovýchodně od Istanbulu. Na cesty po Evropě má už nějaký ten rok s sebou parťačku – německou dogu Elizabeth a nejoblíbenější zemí, kam se vrací každý rok, je pro ni Slovinsko.

Nahoru