Connect with us
Letadlo společnosti Ryanair

Koronavirus

Irsko uvažuje nad kontrolou testování pasažérů

Irsko uvažuje nad kontrolou testování pasažérů

Irsko uvažuje nad zavedením testování na COVID-19 jako alternativy k současným cestovatelským opatřením platných pro zahraniční pasažéry. Země totiž už na zeleném seznamu nemá nikoho.

Reklama

Testování by bylo nutné v souvislosti s cestovatelským semaforem, s myšlenkou na který si pohrává Evropská unie. Podle něj by cestující z červených a oranžových zemí museli podléhat omezení pohybu, přičemž testování na letišti by pomohlo zamezit pokusům o nedodržování protokolu.

Seznam zelených zemí byl pro Irsko během pandemie vždy dosti omezen. Právě to spustilo kritiku aerolinek létajících do země, včetně Ryanairu. Velká část dopravy provozované leteckou společností Ryanair se vrátila na začátku července. V srpnu aerolinky létaly se sedmi miliony pasažérů měsíčně. V září počet cestujících opět poklesl.

Jen dva týdny po návratu Ryanair oznámil, že zastaví provoz v Irsku jako odpověď na vládní karanténní politiku. Později dokonce pohrozil tím, že v zimě zcela vynechají Irsko ze svého letového řádu.

Zdroj: Simple Flying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

7 oblíbených big wave surfing míst, kde ožívají vodní monstra https://t.co/jRnbmNoh4w30 minutami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus1 hodinou dozadu
Soukromá dovolená za koronaviru? Pronajměte si chatu! https://t.co/riTJagRLDn3 hodinami dozadu
Halloween: jak to všechno začalo a jak se dnes slaví https://t.co/tlj4Gsb57o3 hodinami dozadu
Nejstrašidelnější hrady na světě https://t.co/lpf7HbnAq14 hodinami dozadu
Mauricius nabízí víza k dlouhodobému pobytu. Zde jsou podmínky https://t.co/93I32lOgcz #novinky4 hodinami dozadu
Michelinská restaurace v Budapešti podává luxusní jídlo na kolotoči https://t.co/V8ScgNeUcr #novinky4 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají https://t.co/6vJTQMC9Yj #novinky5 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Norimberku patří mezi nejstarší v Německu. Letos se nekonají https://t.co/6vJTQMC9Yj #koronavirus5 hodinami dozadu
Letiště v New Yorku budou za nenošení roušek rozdávat pokuty https://t.co/w5O9yi22Vu #koronavirus5 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru