Connect with us
Letadlo společnosti Ryanair

Koronavirus

Irsko uvažuje nad kontrolou testování pasažérů

Irsko uvažuje nad kontrolou testování pasažérů

Irsko uvažuje nad zavedením testování na COVID-19 jako alternativy k současným cestovatelským opatřením platných pro zahraniční pasažéry. Země totiž už na zeleném seznamu nemá nikoho.

Reklama

Testování by bylo nutné v souvislosti s cestovatelským semaforem, s myšlenkou na který si pohrává Evropská unie. Podle něj by cestující z červených a oranžových zemí museli podléhat omezení pohybu, přičemž testování na letišti by pomohlo zamezit pokusům o nedodržování protokolu.

Seznam zelených zemí byl pro Irsko během pandemie vždy dosti omezen. Právě to spustilo kritiku aerolinek létajících do země, včetně Ryanairu. Velká část dopravy provozované leteckou společností Ryanair se vrátila na začátku července. V srpnu aerolinky létaly se sedmi miliony pasažérů měsíčně. V září počet cestujících opět poklesl.

Jen dva týdny po návratu Ryanair oznámil, že zastaví provoz v Irsku jako odpověď na vládní karanténní politiku. Později dokonce pohrozil tím, že v zimě zcela vynechají Irsko ze svého letového řádu.

Zdroj: Simple Flying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru