Connect with us
Uganda

Koronavirus

Uganda obnovuje mezinárodní lety a otevírá národní parky

Uganda obnovuje mezinárodní lety a otevírá národní parky

Po 6měsíčním uzavření kvůli pandemii se Uganda otevírá návštěvníkům za účelem dovolené i byznysu. Platí však určité podmínky.

Reklama

Uganda dostala razítko World Travel and Tourism Council’s Safe Travels Global Safety & Hygiene, které potvrzuje, že země vyhověla globálně stanoveným zdravotním a hygienickým protokolům. Cestovní kanceláře, hotely a jiné ubytování dodržují přísné bezpečnostní postupy související s koronavirem.

Letiště Entebbe International Airport spustilo provoz mezinárodních aerolinek a otevřené jsou už i všechny národní parky. Povinné je nošení roušky a dodržování sociálního odstupu. Každý pasažér musí mít negativní výsledek testu, který podstoupil nejpozději 72 hodin před příjezdem do země.

Povinná je rovněž kontrola po příchodu, která zahrnuje měření teploty a kontrolu příznaků onemocnění. Každý, kdo má symptomy onemocnění COVID-19, bude převezen do izolačního centra v nemocnici Entebbe. Pokud bude takový cestující následně pozitivně testován na COVID-19, dostane na místě léčbu. Negativní test musí mít i pasažéři, kteří ze země odcházejí.

Doprava funguje s 50procentní kapacitou. Teplotu měří návštěvníkům i při sledování goril, které je hlavní turistickou atrakcí. Při té je povinná rouška a dezinfekce rukou.

Akční letenky

Zdroj: Lonely Planet

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru