Connect with us
Thajsko

Cestopisy

Itinerář: co dělat 7 dní na Phuketu? Zde je plán na každý den + letenky z Vídně za 14 890 Kč

Itinerář: co dělat 7 dní na Phuketu? Zde je plán na každý den + letenky z Vídně za 14 890 Kč

Thajsko je momentálně jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Jestli tě taky láká, namiř si to třeba na Phuket. Máme pro tebe itinerář s peckovními tipy na celých 7 dní. Inspiruj se!

Reklama

Akční letenky z Vídně do Phuketu:

 • Odkud? Z Vídně přestup v Pekingu
 • S kým? Letíš s Air China
 • Kdy? Říjen až prosinec 2024
 • Příklad? Termín 5. – 13. listopadu 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo

Co třeba zařídit hned po příletu?

Hladké přistání máš za sebou, vítej na mezinárodním letišti s kódem HKT! Hned, jakmile projdeš pasovou kontrolou a ještě před tím, než si vezmeš svá zavazadla, ti budou chtít prodat thajskou SIM kartu, potřebuješ ji, ale moc nespěchej. Nejprve si prohlédni všechny možnosti, které prodejci nabízí a až pak se rozhodni pro svého nového operátora.

Pokrytí sítě v Thajsku je přímo neuvěřitelné a ty se tak díky své nové SIM kartě budeš moci ozvat rodině klidně i z kajaku na moři. My jsme si svého operátora vyřídili za 550 THB (cca 357 Kč) s balíkem 30 gb dat na měsíc a hned poté jsme směřovali k druhé povinné jízdě na letišti k výměně peněz za thajské bahty.

Pamatuj, letiště má většinou špatné kurzy, a tak i v budkách, kde je napsáno, že mají 0procentní poplatky, můžeš přistoupit na velmi nevýhodný obchod. Na letišti doporučujeme si vyměnit přibližně 50 eur (cca 1 270 Kč), což bylo nutné minimum, abychom se z něj dostali. Ostatní peníze vyměníš v pohodě a se super kurzem i ve své cílové destinaci.

Phuket

Vyber si, párty-párty nebo klid pláže

Na výběr je několik míst, na kterých se můžeš ubytovat a která si můžeš vybrat podle své preference. Níže jsme je pro tebe sepsali a přiřadili k nim kategorie. Tipni si, na které z těchto jsme zůstali my.

 • Patong: oblast plná života, vhodná pro mladé, jednotlivce a párty skupinky.
 • Karon nebo Kata: vhodné pro páry, rodinky či na svatební cestu.
 • Phuket Old Town: pro ty, kteří milují historii s nádechem karibiku. Bez pláže!
 • Bang Tao: pro náročné, kteří milují luxus a soukromí. Pouze 30 minut od letiště.
 • Mai Khao: nejbližší pláž k letišti. Pouze 10 minut autem.

Den první. Patong

Kdo tipoval Patong jako naši volbu číslo jedna, tipoval správně. Nechtěli jsme ho vidět pro tu párty-párty, zajímalo nás, co udělala pandemie s nejrušnějším místem Phuketu a navíc jsme zde byli na přelomu sezóny, kdy ještě Phuket není tak rušný. Výsledek? Doporučujeme tam jít hned teď. Toto místo vůbec není tak přelidněné, jak tomu bývá zvykem.

Wat Doi Thep Nimit - Thajsko
Wat Doi Thep Nimit, Rasťo Kiavčin

Co vidět v okolí Patongu během prvního dne?

Jestli máš rád/a túry, jednoznačně se vydej směrem do hor a objev Wat Doi Thep Nimit, pokud nemáš rád/a túry, udělej to samé, ale na skútru. Dostupnost místa je výborná, a protože ho mnoho lidí nezná, chrám má extrémně autentické kouzlo. Místo ti nabídne jedinečný pohled do každodenního života buddhisty a nádherné výhledy na celý Patong ze zvonice, která se nad ním tyčí.

Po cestě zpět se osvěž v Banzaan Fresh market, nakup si v OTOP (jestli máš rád/a nákupní centra, tak i v Jungceyloně) a večer pojď nasávat atmosféru slavné Bangla Walking Street. Dej si pozor, budou tě oslovovat různí obchodníci, ale zdvořile je odmítni a nejprve si tu omrkni všechny ceny produktů a služeb. Předchozí věta platí vlastně na celém Phuketu – nejprve odmítni, projdi se, zkontroluj si ceny, vybírej a až potom jdi nakupovat.

Den druhý. Patong ukrývá ráj na zemi

Pláže, pláže, pláže. Jedna krásnější než druhá a každá má určitě co nabídnout. Ať už si z těch, na kterých plánuješ zůstat svých prvních 7 dní, vybereš kteroukoliv, nenech si ujít ani ty ostatní. Udělej si celodenní výlet z Patongu na Kata, Karon či Rawai nebo prozkoumej diamanty, které se ukrývají pouze kousek od těch hlavních. Patong má hned několik menších pláží v pěší dostupnosti, které prostě musíš navštívit.

Thajsko
Freedom Beach, Rasťo Kiavčin

Proč? Každá je opravdu něčím jiná. Z Patongu se vydej směrem na jih podél pobřeží a objevíš hned dvě z nich. Freedom a Paradise jsou za nás skutečné ráje na zemi. Po cestě tam ti domácí nabídnou dopravu čtyřkolkou přímo na pláž, jestli chceš, přijmi tuto nabídku, ale smlouvej. Na Freedom se ale od stanoviště čtyřkolek dostaneš i pěšky poměrně rychle. Pokud máš rád/a adrenalin, obě z možností jsou pro tebe. Pěší cesta na pláž je zážitkem a místy si budeš připadat jako v džungli. Více slov a ani fotky, bohužel, nedokáží popsat skutečnou atmosféru, která na pláži panuje. Necháme ti tu však ještě jednu pro lepší představu.

Thajsko
Freedom Beach, Rasťo Kiavčin

Po celém dni aktivního užívání si pláží se odměň. Zasloužíš si street food tour. Po cestě zpět z jihu na sever Patong Beach nezvládneš stánky spočítat ani na prstech dvou rukou a nohou dohromady, a proto znovu platí zlaté pravidlo: nejprve se projdi, omrkni a až potom vybírej. Jídla, která doporučujeme zkusit, najdeš níže.

 • Pad Kra Pao: bazalkové kuřecí s chilli, rýží a vajíčkem navrchu.
 • Mango se sladkou lepkavou rýží: nebudeme prozrazovat víc, zkus to!
 • Tom Yum: polévka z kokosového mléka s krevetami a houbami.
 • Malé japonské palačinky s pandanem: ty se staly naší závislostí.
 • Ovocné shaky jakéhokoliv druhu a Roti, thajské křupavé palačinky.
 • Pad Thai: klasika, kterou nesmíš neochutnat.

TIP: První dny v Thajsku si dej pozor zejména na pálivé jídlo, mají úplně jiný level. Také jez co nejméně masa. Má úplně jiný původ než to naše a tvůj žaludek ho nemusí mít moc rád.

Den třetí. Výlet k Velké Buddhovi

Toto je jedna z věcí, které při návštěvě Phuketu prostě nesmíš vynechat. Nejen Buddha, ale i výhled z místa, na kterém se tyčí, je neskutečný. Doporučujeme sem vzít buď skútr, nebo tuk-tuk. Přímo z Patongu by tě to mělo vyjít pouze 200 THB tady opravdu smlouvej, domácí ti možná na začátek řeknou i 800. Zpět od Buddhy to vem dobrodružnou cestou džunglí. Vyplatí se to! Po této cestičce se vynoříš na Kata Beach, přímo před restaurací zvanou The Pad Thai Shop. Určitě se tu zkus najíst, autenticita se tady přímo vypařuje z každé porce.

Thajsko
Big Buddha, Rasťo Kiavčin

Den čtvrtý. Wat Chalong

Nejdůležitější ze všech 29 buddhistických chrámů na Phuketu je další povinnou jízdou. Cesta sem z Patongu bude stát mezi 200 až 300 THB – záleží na tvých dovednostech vyjednavače. V chrámu se prý nachází i úlomek kosti samotného Buddhy. Nenech si ujít ani autentický obřad, který se zde koná vždy dopoledne. Jestli po tomto dni nebudeš mít dost zážitků, v okolí najdeš Tiger Muay Thai fitko, kde si toto starověké bojové umění můžeš vyzkoušet, nebo Phuket Bird Park plný exotických ptáků!

Thajsko
Wat Chalong, Shutterstock

Den pátý. Opice!

Navštiv nejvyšší kopec na Phuketu s názvem Monkey Hill, kde budeš mít možnost sledovat opice v jejich přirozeném prostředí. Opičky obvykle neútočí na lidi, dej si ale raději pozor na své osobní věci, jsou to pořádní opičáci! Rovněž je, prosím, nekrm. Krmením si opice navykne na to, že dostává jídlo jen tak, bez námahy od člověka, takže pak může přestat přijímat potravu jiným způsobem, rovněž to změní její chování a může začít být dotěrná a někdy až agresivní, dej si pozor.

Den šestý. Opravdu staré město

Ne každý z nás je má rád, ovšem každý je na dovolené potřebuje alespoň jednou udělat. Řeč je o nákupech. No a lepší místo na nakupování suvenýrů jako Phuket Old Town jsme nenašli. Projdi se po uličkách připomínajících Kubu či Karibik, podpoř domácí a splň si povinnost nakoupit pro své blízké suvenýry. Zůstaň tam až do večera a nezmeškej noční market! Do té doby se můžeš například projít po sportovní cestičce na pobřeží, zavítat do přístavu či dalšího nedalekého chrámu.

Den sedmý. Přihlas se na lekci vaření

Ano, právě toto je jedna z nejoblíbenějších turistických aktivit na Phuketu! Kdo by se nechtěl naučit dělat jedinečné Pad Thai či Pad Kra Pao a přinést si tak kousek Thajska s sebou přímo domů?

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru