Connect with us
Havaj průvodce

Amerika

Aloha! Dovolená na Havaji s letenkami za 19 990 Kč. Připojujeme i tipy na ubytování a aktivity

Aloha! Dovolená na Havaji s letenkami za 19 990 Kč. Připojujeme i tipy na ubytování a aktivity

Aloha! Vidíš všude super fotky z nádherných pláží a už přemýšlíš, jestli by ti šlo surfování a kdy vyrazit? Havaj je oblíbenou destinací nejen pro turisty, ale i filmaře. Můžeš tak spatřit místa, kde se natáčel seriál Lost, legendární Pobřežní hlídka či Jurský park. O Havaji se říká, že je to perla Pacifiku. My se tomu vůbec nedivíme. Dokonale splní tvé sny o překrásných písečných plážích, koupání v azurovém moři a na každém kroku se budeš kochat krásami havajské přírody. Návštěva tohoto ráje tvořeného sopkami, vodopády, korálovými útesy, tropickými pralesy a nádhernými květy se jednoznačně stane nezapomenutelným zážitkem. Havaj tě okouzlí přátelskou atmosférou, polynéskou pohostinností a kulturními tradicemi.

Reklama

Odkud? S kým? Kdy? Tipy Pelipecek na letenky na Havaj

 • Odkud? Na Havaj se dostaneš z Mnichova či Prahy s různými leteckými společnostmi.
 • S kým? Přímý let na Havaj z našich končin bohužel neexistuje. Nejvýhodnějším spojením je aktuálně let z Mnichova do Honolulu s jedním přestupem v San Franciscu operovaný leteckou společností United Airlines. Občas se objeví také super levná nabídka z Vídně či jiného blízkého letiště, proto si určitě stáhni naši aplikaci, abys měl TOP nabídky k dispozici mezi prvními.
 • Kdy? Počasí na Havajských ostrovech je celoročně příznivé a stabilní. Vládnou zde prakticky jen dvě roční období – léto a zima. Léto trvá od května do října, zima od listopadu do dubna. Průměrná denní teplota v létě je téměř 30 stupňů Celsia, v zimě je to 25 stupňů Celsia. Průměrná teplota vody po celý rok je 23,3 stupně Celsia, v létě se však může vyšplhat o tři až čtyři stupně výše. Zimní období je skvělé pro všechny milovníky surfování – velké vlny se tvoří zejména na severních plážích ostrovů.
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky a příruční zavazadla.

Levné letenky na Havaj

Ubytování na Havaji: zůstaň pár dní v Honolulu a pak hurá dál

Je třeba se připravit na to, že Havaj je jednou z nejdražších destinací v rámci cestování po Spojených státech. Pokud hledáš opravdu nádhernou pláž a all inclusive, budeš si muset na Havaji připlatit mnohem víc než na dovolené v Turecku. Ovšem i zde je možné najít ubytování za výhodné ceny.

Prohlédni si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána. Tipy na ubytování najdeš na této šikovné mapce:

Co je třeba ke vstupu na Havaj (podmínky jako do USA)

 • Při cestování do USA už nemusíš vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza žádají pouze ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo míří do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Žádají rovněž osoby, kterým nebyla schválena autorizace ESTA. Zde najdeš kompletní návod, jak získat autorizaci ESTA (víza do USA).
 • Platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po návratu.
 • Spojené státy americké 11. května 2023 ukončily povinnost prokazovat se při vstupu do země očkováním proti covid-19.

Co vidět a zažít na Havaji? Zde jsou tipy naší redakce

Poznej Oahu

Třetí největší havajský ostrov je centrem souostroví – jak ekonomickým a kulturním, tak i turistickým. Oahu je rájem exotických dovolených, kde si užiješ relax na pláži a vyzkoušíš různé vodní sporty. Prakticky celé pobřeží Oahu patří nádherným písečným plážím. A surfování na Havaji je téměř povinnost!

Na ostrově Oahu leží také hlavní a zároveň největší město Havaje – Honolulu. Tato oblíbená moderní metropole se proslavila písečnou pláží Waikiki ležící na jihovýchodě od centra města. Pláž bude sice plná turistů, ale určitě se tam vyplatí jít už jen kvůli vyhaslé sopce Diamond Head, na kterou je z pláže super výhled. Diamond Head je zároveň považována za jednu z nejkrásnějších turistických tras na Oahu. Nahoru vyběhneš za 45 minut a budeš mít perfektní výhled na celé město.

Ostrov Oahu skrývá ještě něco z historie – na západní straně Honolulu se nachází Pearl Harbor s památníkem USS Arizona věnovaným obětem útoku japonských vojsk během druhé světové války.

Waikiki,Beach Havaj

Co takhle kohoutí ostrov?

Kauai je nejsevernější a nejstarší havajský ostrov a svojí rozlohou čtvrtý největší. Právě na tomto ostrově se setkáš s fenoménem volně pobíhajících kohoutů a slepic. Ty se na ostrově Kauai pohybují úplně všude, od pláží až po místní obchody.

To ovšem není jediná atrakce ostrova. Za návštěvu určitě stojí Waimea Canyon, nazývaný také Grand Canyon Pacifiku, a to právě kvůli jeho podobě s arizonským Grand Canyonem. Nachází se zde i mnoho pěších stezek. Ty jsou ale kvůli převýšení a strmým úsekům poněkud náročné.

Pro milovníky vody je zde možnost sjíždět řeku Wailua. Jestli se na takový adrenalin ovšem necítíš, můžeš si udělat nenáročný výlet loďkou k 25metrovým vodopádům Wailua Falls. Jih ostrova pokrývají také kávové a cukrové plantáže, které je možné navštívit.

Havaj Na,Pali,Coast,,Kauai

Rajský Big Island

Největší ostrov ze všech je i ten nejrozmanitější. Big Island je domovem džunglí, krásných pláží, sopek, nádherných údolí a scenérií. Milovníci přírody si tak přijdou na své! Díky rozloze ostrova je navíc možné, že zde nenarazíš na extrémní davy turistů.

Vidět sopku úplně zblízka, to se každému nemusí poštěstit. Právě na ostrově Big Island k tomu máš ale skvělou příležitost. Kromě aktivních sopek se na ostrově nachází i tisíce spících či neaktivních kráterů nebo lávových polí. Najdeš tady rovněž jednu z nejaktivnějších sopek na světě – Kilauea. Poslední erupce sopky byla v květnu 2018 poté, co ostrov zasáhlo zemětřesení.

Big Island je ideálním místem pro nadšence turistiky. Na své si přijdou milovníci kratších stezek, ale i dlouhých náročných túr. Na turistiku je skvělý Národní park Volcanoes, který nabízí řadu dostupných možností.

Pro fajnšmekry jsou zde i dvě náročnější trasy – můžeš zdolat horu a stále aktivní vulkán Mauna Loa nebo se hecnout a vydat se na nejvyšší horu světa v poměru od dna oceánu Mauna Kea (4 207 metrů). Na samotném vrcholu se nachází astronomická observatoř.

Havaj tipy

Potápěj se na Maui

Maui je druhý největší havajský ostrov a jeden z těch nejpopulárnějších. I kdyby ses chtěl vyhnout davům turistů, budeš to mít obtížné. Maui totiž není oblíben jen tak pro nic.

Jedním z nejoblíbenějších míst ostrova je Road to Hana, 83 kilometrů dlouhá dálnice u pobřeží. Vede z města Kahului do města Hana na východní části ostrova. Celá trasa trvá autem dvě hodiny, ale je více než jisté, že potrvá déle. Proč? Garantujeme ti, že během cesty několikrát zastavíš a budeš si užívat všech těch krásných výhledů!

Za návštěvu stojí i Národní park Haleakala s největším neaktivním kráterem se stejnojmenným názvem. Toto místo nabízí nádherné výhledy a je ideální pro pozorování východu slunce.

Oblíbeným cílem turistů na ostrově Maui je také původně rybářské městečko Lahaina. Z města si můžeš udělat výlet a zkusit štěstí – možná se ti podaří spatřit velryby!

Maui bývá díky korálovým útesům a pestrému podmořskému životu označován za nejlepší ostrov pro potápění a šnorchlování. Oblíbeným místem je Turtle Town, oblast pobřeží mezi plážemi Maluaka a Makena. Na chvíli se vzdálíš od rušného světa a obrovských davů turistů.

Havaj

Počasí na Havaji: léto trvá od května do října

Počasí na Havajských ostrovech je během celého roku velmi příznivé a stabilní. Vládnou zde prakticky jen dvě roční období – léto a zima. Léto trvá od května do října, zima od listopadu do dubna. Průměrná denní teplota v létě dosahuje téměř 30 stupňů Celsia, v zimě je to 25 stupňů Celsia. Průměrná teplota vody se celoročně drží kolem 23,3 stupňů Celsia, v létě se však může vyšplhat o tři až čtyři stupně výše. Zimní období je ideální pro všechny surfaře, velké vlny se tvoří zejména na severních plážích ostrovů.

Doprava na Havaji: půjč si auto přes Pelikána

Havajské ostrovy mají velmi dobře vybudovanou infrastrukturu na všechna zajímavá místa. Na výhledy vedou pěkné cesty s parkováním. stejně tak i vedle pláží se vždy najde místo pro auto. Benzín si tankuješ sám a většinou bývá o něco levnější než u nás. Počítej také s tím, že půjčení auta na Maui a Kauai je obecně trochu dražší než na jiných ostrovech. Co se týče společností, je jedno, kterou si vybereš. Všechny jsou na letištích a dobře dostupné shuttle busy.

Pokud chceš využít jiný typ dopravy, například autobus, nejspokojenější budeš zřejmě v Honolulu. Autobusové linky jezdí, ovšem ne vždy zajíždí do všech zajímavých lokalit. S autem se dá na Havaji stihnout opravdu hodně. Výhodou ostrovů je, že jsou relativně malé. Z jedné překrásné pláže na další, která je na druhé straně ostrova, to trvá hodinku – nejvýše dvě. Z pláže na sopku (3 500 m n. m.) je to asi 2,5 hodiny. Díky autu můžeš ušetřit také na jídle a nákupech potravin (doporučujeme supermarkety Foodland, Safeway, Costco apod.), kufr auta přece jen snese více.

Mezi ostrovy létají Hawaiian Airlines. Operují prakticky všechny turistické ostrovy a létá se na malých letadlech Boeing 717. Spojů je denně dostatek.

Havaj

2 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu je už jen to, že ISTOTA obsahuje i pojištění STORNO a dalších 15 důvodů stornování letenky.

Pojištění Pelikán

Oba typy pojištění můžeš objednat společně s letenkou Pelikána. STORNO i ISTOTU si ale případně objednáš i dodatečně ve Správě objednávky, stačí se přihlásit a zadat požadavek.

Máš své tipy na Havaj? Sem s nimi

Pokud máš pocit, že jsme na něco důležitého nebo praktického zapomněli, klidně nám napiš zprávu nebo ještě lépe, doplň náš článek něčím užitečným v komentářích pod ním. Děkujeme 🙂

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru