Connect with us

Koronavirus

AKTUALIZOVÁNO: Havaj odkládá plán obnovy cestovního ruchu. Otevře se až v říjnu?

AKTUALIZOVÁNO: Havaj odkládá plán obnovy cestovního ruchu. Otevře se až v říjnu?

Havaj, vzhledem k nepříznivé epidemiologické situací ve Spojených Státech, opět posouvá datum obnovení cestovního ruchu. Původně se měla turistům otevřít v srpnu, pak přesunuli termín na 1. září, nyní to však nevypadá ani na toto datum.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Přestože se stále nezměnilo oficiální prohlášení týkající se otevření ostrovů 1. září, místní autority naznačují, že ani toto datum zřejmě nevyjde. Situace koronaviru se totiž zhoršuje i na Havajských ostrovech. Havaj se turistům otevře pravděpodobně v říjnu, v úvahu přichází i pozdější datum otevření, píše Simple Flying.

První turisty tedy Havaj zřejmě přivítá na podzim, nicméně stále není jasné, zda do USA budou moci letět i Evropané. Zákaz vstupu platí z obou stran – Američané nesmějí do Evropy a Evropané do USA.

Havajské ostrovy budou vyžadovat od přijíždějících turistů negativní test. V opačném případě čeká návštěvníky 14denní karanténa.

Vstup na Havaj má navíc ještě jeden zádrhel. Havajské úřady původně uvedly, že turisté mohou přijet na letiště s negativním testem na COVID-19, který stačilo provést 72 hodin před příjezdem. Toto rozhodnutí ale tamní autority přehodnotily z obav, že cestující se cestou na Havaj můžou nakazit, a tak Havaj vyžaduje test až po příjezdu na ostrovní letiště.

Problémem je, že na havajských letištích se testování neprovádí. A tak si cestující může vybrat dvoutýdenní karanténu nebo test ve zdravotnickém zařízení schváleném Ministerstvem zdravotnictví státu někde na Havajských ostrovech. Do výsledku testu bude muset zůstat v izolaci v hotelu. Při nedodržení povinné izolace hrozí pokuta 5 tisíc dolarů.

Pokud tedy letos poletíte na Havaj, musíte si nechat udělat test na COVID-19 přímo na ostrovech. Pokud bude test negativní, můžete si užít svou dovolenou bez potřebné izolace. Na letišti vám už jen změří tělesnou teplotu.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Havaj – akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp3 dny dozadu
Do Vídně raz dva. RegioJet spustí přímé vlakové spojení na vídeňské letiště https://t.co/k8fK9v4xar3 dny dozadu
10 důvodů, proč jsou Kanárské ostrovy dobrý nápad i v zimě https://t.co/IkV7lgGMm63 dny dozadu
LEVNÁ EXOTIKA: Ammán a Aqaba z Vídně od 1 389 Kč https://t.co/3u0gb6OD0K3 dny dozadu
7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Navíc s letenkami z Prahy od 5 690 Kč https://t.co/ZOnN16U5xC3 dny dozadu
Bali s 5* EVA Air od 18 990 Kč: TOP servis a velké zavazadlo https://t.co/I5NPe9Ljg03 dny dozadu
Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Egypt, Omán a další od 2 690 Kč https://t.co/BiSMFxtfiJ3 dny dozadu
Výprodej letenek s Pegasus: Turecko, Egypt, Omán a další od 2 690 Kč https://t.co/BiSMFxtfiJ #letenky3 dny dozadu
Vyraz na Kanáry ještě letos! Slunná Fuerteventura z Vídně od 1 936 Kč https://t.co/So83B53OMt3 dny dozadu
POBYT DNE: Pobyt v Nízkých Tatrách se snídaní + vstup do wellness od 2 790 Kč https://t.co/39XNFNTf8i3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru