Connect with us

Koronavirus

AKTUALIZOVÁNO: Havaj odkládá plán obnovy cestovního ruchu. Otevře se až v říjnu?

AKTUALIZOVÁNO: Havaj odkládá plán obnovy cestovního ruchu. Otevře se až v říjnu?

Havaj, vzhledem k nepříznivé epidemiologické situací ve Spojených Státech, opět posouvá datum obnovení cestovního ruchu. Původně se měla turistům otevřít v srpnu, pak přesunuli termín na 1. září, nyní to však nevypadá ani na toto datum.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Přestože se stále nezměnilo oficiální prohlášení týkající se otevření ostrovů 1. září, místní autority naznačují, že ani toto datum zřejmě nevyjde. Situace koronaviru se totiž zhoršuje i na Havajských ostrovech. Havaj se turistům otevře pravděpodobně v říjnu, v úvahu přichází i pozdější datum otevření, píše Simple Flying.

První turisty tedy Havaj zřejmě přivítá na podzim, nicméně stále není jasné, zda do USA budou moci letět i Evropané. Zákaz vstupu platí z obou stran – Američané nesmějí do Evropy a Evropané do USA.

Havajské ostrovy budou vyžadovat od přijíždějících turistů negativní test. V opačném případě čeká návštěvníky 14denní karanténa.

Vstup na Havaj má navíc ještě jeden zádrhel. Havajské úřady původně uvedly, že turisté mohou přijet na letiště s negativním testem na COVID-19, který stačilo provést 72 hodin před příjezdem. Toto rozhodnutí ale tamní autority přehodnotily z obav, že cestující se cestou na Havaj můžou nakazit, a tak Havaj vyžaduje test až po příjezdu na ostrovní letiště.

Problémem je, že na havajských letištích se testování neprovádí. A tak si cestující může vybrat dvoutýdenní karanténu nebo test ve zdravotnickém zařízení schváleném Ministerstvem zdravotnictví státu někde na Havajských ostrovech. Do výsledku testu bude muset zůstat v izolaci v hotelu. Při nedodržení povinné izolace hrozí pokuta 5 tisíc dolarů.

Pokud tedy letos poletíte na Havaj, musíte si nechat udělat test na COVID-19 přímo na ostrovech. Pokud bude test negativní, můžete si užít svou dovolenou bez potřebné izolace. Na letišti vám už jen změří tělesnou teplotu.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Havaj – akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Izrael: od 21. května není ke vstupu nutný test ani očkování https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus3 hodinami dozadu
Vietnam tě překvapí! Průvodce nejhezčími místy a TOP letenky z Prahy za 12 990 Kč https://t.co/Kaa9UsPQl53 hodinami dozadu
USA z Prahy od 13 990 Kč! Zažij servis 5* aerolinek Lufthansa https://t.co/9C56zedrkr3 hodinami dozadu
Thajsko: netřeba PCR test před odletem, od května už ani PCR test po příjezdu https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus6 hodinami dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd7 hodinami dozadu
Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích https://t.co/c6o2Tqy9oN #novinky8 hodinami dozadu
Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích https://t.co/c6o2TqPKNn #novinky8 hodinami dozadu
Roušky v letadlech a na letištích v Evropě jsou povinné pouze v zemích, které to vyžadují https://t.co/08sdGxRfeE #koronavirus8 hodinami dozadu
Procida, malá tečka na mapě, je italské hlavní město kultury 2022 https://t.co/G8ovHIJZFx10 hodinami dozadu
Bali z Prahy s Turkish Airlines za 13 990 Kč: TOP servis a 46kg zavazadlo https://t.co/cIDgda3WYN10 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru