Connect with us
Scenérie islandské krajiny

Koronavirus

Island zavádí dvojité testování pro všechny navrátilce

Island zavádí dvojité testování pro všechny navrátilce

Zhruba dva měsíce po uvolnění opatření zavádí Island nová pravidla – všechny navrátilce do země čeká dvojité testování na COVID-19 a izolace. Informuje o tom portál One Mile at a Time.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Od 19. srpna budou muset všichni – domácí i turisté, po návratu absolvovat na letišti test na koronavirus, tento první test je již zpoplatněn. Druhý test absolvují čtvrtý až pátý den a ten je již zdarma. Během této doby je cestující povinen se izolovat a izolaci může opustit pouze pokud budou výsledky obou testů negativní.

Opatření se týká jak turistů, tak i místních, kteří se zpět do země vracejí. Výjimka se týká pouze dětí, které se narodily v roce 2005 a později, alternativou je také 14denní karanténa.

Přesto, že země je na tom souvislosti s koronavirem poměrně dobře, podle vlády jsou tato opatření nezbytná z důvodu celosvětového nárůstu případů, kterým se nevyhnula ani Evropa.

,,Vláda se rozhodla posílit naše kontroly na hraniacich tak, abychom limitovali počet případů nakažených, které přicházejí do země. Tato opatření budou přezkoumána a prověřena podle toho, jak se situace bude vyvíjet doma i mezinárodně,“ říká islandská premiérka Katrín Jakobsdóttir.

Katarína Šuchterová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru