Connect with us

Dovolená na Slovensku

Grandhotel Starý Smokovec je luxus pro každého (reportáž)

Grandhotel Starý Smokovec je luxus pro každého (reportáž)

Do Tater, jako na červeném koberci již více než 100 let

První tatranský Grandhotel s více než stoletou tradicí navštívily již mnohé významné osobnosti, a tak jsme se ho svou návštěvou rozhodli poctít i my. Samozřejmě, první větou trošku přeháníme, ale atmosféra tohoto hotelu vám skutečně dodá pocit výjimečnosti. Už během cesty od Popradu se budete cítit jako na červeném koberci, protože vás celou dobu bude provázet výhled na Slavkovský štít pyšnící se rovnou nad Smokovcem.

Reklama

Tento článek si můžeš uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se i automaticky aktualizuje. Budeš tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Stvořený pro jakýkoliv druh odpočinku

Ať už jste aktivním turistou nebo milujete nádherné výhledy, které si však ne vždy rádi vybojujete namáhavou túrou, Grandhotel Starý Smokovec je pro vás. Každý pobyt totiž obsahuje i zpáteční lístky na lanovku, takže cestu za turistickými body si můžete usnadnit. To platí každý jeden den pobytu a můžete si vybírat, zda vyjedete na Hrebienok, Solisko, nebo pod Lomnický štít. V obou případech vás na konci dne čeká odpočinek ve wellness, které je opravdu výjimečné a nabízí přesně to, co po procházce v horách potřebujete.

Položen přímo v srdci Vysokých Tater

Relax necháme na později, po našem příjezdu do hotelu následovalo prozkoumání okolí. Starý Smokovec není jen bránou do Tater, nepřeháníme, pokud jej nazveme přímo náměstím Tater, z něhož vede kopec zajímavých túr. Naše první směřovala na blízký Hrebienok, kde sice jezdí zubačka, ale určitě doporučujeme si to raději vyšlapat, jelikož se jedná o pěkný, cca půl hodinku trvající výstup. Pokud byste si potřebovali odpočinout, asi ve třetí čtvrtině cesty najdete příjemná dřevěná lehátka, na kterých byste dokázali klidně i usnout.

Hrebienok – nabitý atrakcemi – je jako stvořený pro rodinky s dětmi. Zároveň je tradičním východiskem výletů do Velké a Malé Studené doliny, ke Skalnatému plesu, Sliezskemu domu a na Slavkovský štít. Přímo z Hrebienka poutá pozornost krásný pohled na Lomnický štít a vede tu i pohodlná naučná stezka k vodopádům Studeného potoka, z nichž lze pokračovat směrem na Zbojnické a Téryho chatu, případně po magistrále až ke Skalnatému plesu.

Pozor! Večeře zde vyrážejí dech

Po sestupu z krátké túry na Hrebienok a vodopády Studeného potoka jsme se už nemohli dočkat večeře. Vstup do luxusní hotelové jídelny s příjemným přivítáním od personálu, usazením a radou při výběru vína, nám vyrazil dech poprvé. Výhled na hory vás zde bude provázet po celou dobu stolování a dotvářet již tak nádherné prostředí. Jídlo je tu opravdu úžasné a výběr je tak bohatý, že po večeři jsme se nadechnout nedokázali už vůbec.

Dokonalá harmonie těla a duše

Wellness je šitý na míru horám a načerpání energie na všední dny. Po turistice určitě každý host ocení proceduru pro nohy, která se nachází uprostřed tohoto ráje pohody. Šest kádí, které střídají ledovou a teplou vodu podpoří krevní oběh v nohách a zrelaxuje je. Dále si ve wellness můžete dát terapii mořskou párou, různé druhy sauny a zchlazování v ledovém bazénu či rovnou vědrem studené vody. Nechybí samozřejmě vířivka a odpočívárna, kde se po náročném dni dokonale uvolníte a dopřejete klid tělu i mysli.

Lanovka a výstup na Solisko

Druhý den jsme se hned po výborné snídani přesunuli jen kousek vedle, ke Štrbskému plesu, které je autem cca 20 minut od Starého Smokovce. Plán byl jasný, vyvézt se lanovkou na Chatu pod Soliskem a odtud si to necelou hodinku odmakat až na jednu z tatranských „dvojtisícovek“.

Nejlepší na tom, že máte v ceně ubytování lístky na lanovku je, že vás nečeká čekání v žádném řadě. Dostanete je totiž PŘÍMO na hotelu! Pohodlně jsme se – doprovázeni výhledem na Štrbské Pleso za zády a majestátního štíty před námi – usadili a za chvilku jsme kráčeli po červené značce až na vrchol Soliska. Během výstupu jsme míjeli pár lidí, byli to turisté, senioři, ale i rodiny s maličkými dětmi. Podle jejich věkové pestrosti jsme nakonec usoudili, že toto dobrodružství by si mohl zkusit opravdu kdokoliv.

Obrovský pozdrav na konec

Podobně jako Solisko či Hrebienok, ani náš třetí výlet nepatřil mezi ty namáhavější, přišli jsme sem přece odpočívat. Po zaparkování v Lomnici, která je také pouze na skok od Grandhotelu, jsme opět bez čekání v jakékoliv řadě – a ušetření až 66 € díky lístkům grátis – sedli na lanovku. Ta nás odvezla nejprve ke Skalnatému plesu, nad kterým se mělo rozprostírat Lomnické sedlo, náš cílový bod a nad ním Lomnický štít.

Ty však zakrývala hustá oblaka, takže jsme na chvíli zaváhali jestli se nám vůbec vyplatí jít až nahoru. Jděte i tak! Lístky nakonec platí až do sedla a vy zkrátka nemáte co ztratit. Naopak, mraky mají nahoře neskutečné kouzlo a my jsme tak od slovenských velehor dostali ten nejkrásnější pozdrav, jaký jsme si na závěr výletu mohli představit.

Jeden náš kamarád má po dobré večeři, výletě, zážitku ve zvyku ptát se na kvalitu větou: „Vrátil by ses sem ještě kvůli tomuto?“ Pokud by se nás zeptal, jestli bychom se do Starého Smokovce vrátili kvůli Grandhotelu, naše odpověď by byla jednoznačné ano! Co bychom ale tentokrát udělali jinak? Určitě bychom si pobyt prodloužili, protože Tatry mají stále co nabídnout a prodloužený víkend zde na relax a kochání se atmosférou horských procházek nestačí. Nikdo, kdo letošní dovolenou vymění za pobyt v Tatrách nebude litovat.

Autorem článku je náš kolega Rasťo Kiavčin z Pelikána.

Mohlo by vás zajímat:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru