Connect with us
Fidži

Koronavirus

Fidži otvírá své hranice 1. prosince. Toto jsou podmínky vstupu

Fidži otvírá své hranice 1. prosince. Toto jsou podmínky vstupu

Může se zdát, že čím se dál od nás nějaká země nachází, tím je pro nás její kultura vzdálenější a zajímavější. Nuž, cesta na ostrovy Fidži věru trvá velmi dlouho (je jich jinak 333), a slovní spojení „jiný svět“ se na nich víc než hodí. Deštný prales, chůze po žhavém uhlí, domky se slaměnou střechou, hinduistické chrámy, kosti v písečných dunách, pláže poskytující skrýš před ruchem běžných dní – čekají jen na to, aby ti pomohli najít v sobě dobrodružného cestovatele, objevitele, ale i fotografa neobvyklých záběrů a turistu hledajícího klid v duši. Že by bylo Fidži reálným nebem na Zemi? Je to možné.

Reklama

Země se nyní v návaznosti na dosažení vysoké míry proočkovanosti populace opětovně otevírá. Ostrovní stát Fidži od 11. listopadu 2021 začíná s přípravami na znovuotevření hranic turistickým návštěvníkům.

První turistický let do země je naplánovaný na 1. prosinec 2021. Od tohoto dne budou moci na Fidži cestovat všichni přijíždějící z následujících zemí: Austrálie, Nový Zéland, USA, Spojené království Velké Británie, Spojené arabské emiráty, Kanada, Katar, Německo, Španělsko, Francie, Korejská republika, Singapur, Švýcarsko, Japonsko a většina pacifických ostrovních států. Pokud tedy chce český turista navštívit Fidži, měl by před příjezdem strávit alespoň 10 dní v některé z uvedených zemí.

Seznam zemí se bude rozšiřovat, jak bude postupovat proočkovanost proti onemocnění COVID-19 ve světě.

Další podmínkou pro vstup na Fidži bude:

  • důkaz o očkování proti COVID-19
  • negativní test na COVID-19, ne starší 72 hodin před cestou
  • první 2 dny po příjezdu na Fidži musí turisté povinně strávit výhradně ve svém hotelu
  • turisté se v rámci svého pobytu budou moci zdržovat pouze v určených turistických zónách

Kromě výše uvedeného musí strávit povinně první 3 dny v hotelu dle svého výběru a po skončení této periody znovu podstoupit testování na COVID-19. Negativní výsledek bude znamenat, že se mohou volně pohybovat v rámci celé komunity na Fidži.

Fidži

Proč navštívit Fidži? Je to zážitek na celý život

1. Milované Mamanuca ostrovy

Výraz „tropický ráj“ se používá velmi často, sice může pro mnohé to znít jako klišé, v tomto případě ho ale jednoduše nelze vynechat. Tato skupina ostrovů je ideálním místem k hledání dokonalosti. Nejen v kontextu toho, co uvidíš, ale také v souvislosti s celkovou atmosférou. Romantika, klid, pokud se ti chce, surf, fantastické letoviska, čili dokonalý odpočinek. Proto není vůbec překvapivé, že ostrovy Mamanuca jsou nejpopulárnější destinací na Fiji.

2. Vibrující Suva

Jsi připraven na další verbální kýč? Suva se nazývá jako srdce Fidži. Svěží, zelené hlavní město na kopcovitém ostrově Viti Levu s intenzivním kulturním životem a rozmanitou populací. Je to největší město jižního Tichomoří, žije zde polovina městské populace země. Centrum je velmi zajímavé díky své různorodé architektuře – koloniální budovy, moderní nákupní centra, výborné restaurace a veselé promenády splývají v jednu obchodní čtvrť. Malé pasáže jsou stálým místem obchodů sárí, bister s indickým jídlem a prodejců drobných suvenýrů a starožitností. Vyplatí se navštívit i některé z místních kin, a povinným programem je místní tržnice (Suva Municipal Market).

Fidži

3. Blahodarná Colo-i-Suva

Pokud už budeš nasycený ruchem města Suva, čeká tě blahodárný chládek a klid oázy ve velikosti 2,5 km², deštný prales s lákavou tropickou flórou a magickým zpěvem ptáků. Po 6,5 km dlouhé turistické cestě se ti několikrát nabídne pohled na fotogenické panorama. Doteky přírody budeš mít šanci pocítit i doslova. Voda ze zátoky Waisila Creek po své cestě do řeky Waimanu River totiž vytváří přírodní bazény po celé své trase.

Fidži

4. Pitoreskná Navala

Navala je vesnička, která vypadá jako malované zátiší. Je známé svými domky se slaměnou střechou. Není to způsobeno jednotným vkusem obyvatel nebo náhodou. Platí zde pravidlo regulující stavbu domů, podle kterého všechny mají vypadat stejně. Jsou postaveny z materiálu, který je dostupný na místě (bambus, kameny, dřevo atd.). Výjimkou jsou pouze 3 betonové budovy: škola, katolický kostel a rádiová věž (ve které je umístěn pohotovostní rádiový telefon).

Pozor! Platí se vstupné ve výši 15 $, které si můžeš zakoupit od turaga-ni-koro, místního „vedoucího“.

Fidži

5. Sporné Nadi

Znáš ta místa, u kterých se po jejich návštěvě neumíš hned rozhodnout, zda se ti líbí, ale i tak na ně nemůžeš zapomenout? Nadi je přesně takové. Nachází se na ostrově Viti Levu, stejně jako Suva. Někteří toto město ani nezařadí do svého itineráře. Jiní sem zas jezdí na nákupy do přístavu Denarau Marina. A i tak je toto místo známé mezi turisty. Každopádně, v Nadi je něco, co se vyplatí navštívit. Podívej se na fotku níže a přečti si i další kapitolu.

Fidži

6. Sakrální skrýše

Sri Siva Subramaniya Swami je hinduistický chrám v Nadi. Jedno z mála míst mimo Indii, které nabízejí pohled na dravidianskou architekturu. A jaký pohled! Jinak, dřevění bohové sem přicestovali přímo z Indie, stejně jako umělci, jejichž dílem je tato barevná a působivá budova.

Hinduistický chrám Mariamma v Suva je podobný. V červenci a srpnu je místem pro nejdůležitější kulturní tradici na Fidži: firewalking, čili chůze po žhavém uhlí. Celý festival sleduje bohyně, tedy její barevná dřevěná socha, aby mohla celý obřad požehnat.

Fidži

7. Působivé písečné duny Sigatoka

Jedním z nejúžasnějších přírodních atrakcí Fidži jsou písečné duny Sigatoka na pobřeží Tichého oceánu jako součást Národního parku Sigatoka na pobřeží řeky Sigatoka. Národním parkem je toto území od roku 1989. Pokud si pod výrazem „duny“ hned představíš ty zlaté ze Sahary, tak na tento obraz rychle zapomeň. Písek je zde jemný a šedo-hnědý, většinou pokrytý keři nebo jinými rostlinami. Formovaly se miliony let. Jelikož periferie dun není úplně stabilní, občas se na povrch probijí lidské kosti nebo prastará keramika. Z tohoto místa pocházejí archeologické vykopávky až 2600 let staré.

Fidži
Fidži

8. Nezkrocené Kadavu ostrovy

Kousek divoké stránky Fidži. Mezi potápěči je dobře známé, zejména díky útesu Great Astrolabe Reef. A právem. Kromě neskutečného podmořského světa je okouzlující i to, co uvidíš nahoře. Dlouhé písečné pláže, chráněné zátoky, kadavští papoušci, neuvěřitelně zelené stromy…

Fidži

9. Přitažlivé pláže

Oslnivý písek, dokonalé palmy, neskutečně modrá voda. Ve většině případů však ostrovy Fidži nedisponují typickými plážemi, jaké má například Havaj, Florida nebo Ibiza. Jde spíše o laguny s mělkou vodou – ano, může to být omezující v některých hodinách dne, hlavně pro milovníky vodních sportů. Ten pohled a atmosféra však vynahradí vše. Většina záběrů pláží Fidži na pohlednicích a spořičích obrazovek pocházejí z ostrovů Mamanuca nebo Yasawa, nedaleko od hlavního ostrova Viti Levu.

Fidži

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru